Alexis Gomez: Difference between revisions
No edit summary |
|||
| Line 29: | Line 29: | ||
|3<sup>rd</sup> in Elite Junior Solos | |3<sup>rd</sup> in Elite Junior Solos | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="8" |2021 | ||
| rowspan=" | | rowspan="5" |Foggy | ||
| rowspan=" | | rowspan="5" |Open | ||
| rowspan=" | | rowspan="5" |Chelsea Godfrey | ||
|Revel (New Brunswick) | |Revel (New Brunswick) | ||
|1<sup>st</sup> in Junior Solos | |1<sup>st</sup> in Junior Solos | ||
| Line 51: | Line 48: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |The Monarch | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Contemporary | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" | | ||
|Revel (New Brunswick) | |Revel (New Brunswick) | ||
| | | | ||
| Line 66: | Line 60: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="11" |2022 | ||
| rowspan=" | | rowspan="4" |Smile | ||
| rowspan=" | | rowspan="4" |Open | ||
| rowspan=" | | rowspan="4" |Chelsea Godfrey | ||
|Showstopper (Edison) | |Showstopper (Edison) | ||
| | | | ||
| Line 77: | Line 71: | ||
|- | |- | ||
|Hall of Fame (Morristown) | |Hall of Fame (Morristown) | ||
| | |||
|- | |||
|NYCDA (Atlantic City) | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 101: | Line 98: | ||
|- | |- | ||
|Hall of Fame (Morristown) | |Hall of Fame (Morristown) | ||
| | |4<sup>th</sup> in Junior Solos | ||
|- | |- | ||
|Radix (Meadowlands) | |Radix (Meadowlands) | ||
|2<sup>nd</sup> in Junior Solos | |2<sup>nd</sup> in Junior Solos | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="10" |2023 | ||
| rowspan=" | | rowspan="4" |Corps | ||
| rowspan=" | | rowspan="4" |Modern | ||
| rowspan=" | | rowspan="4" |Jon Godfrey | ||
|Hall of Fame (Morristown) | |Hall of Fame (Morristown) | ||
| | |||
|- | |||
|UBC | |||
| | |||
|- | |||
|24/7 | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 116: | Line 119: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Spine | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Open | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Zoi Tatopoulous | ||
|Hall of Fame (Morristown) | |Hall of Fame (Morristown) | ||
| | |||
|- | |||
|Radix | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Velocity (Newark) | |Velocity (Newark) | ||
| | |5<sup>th</sup> in Teen Solos | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Translucent | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Contemporary | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Chelsea Godfrey | ||
|Hall of Fame (Morristown) | |Hall of Fame (Morristown) | ||
|4<sup>th</sup> in Teen Solos | |||
|- | |||
|UBC | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 134: | Line 143: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |2024 | ||
| | |Elegy | ||
| | | | ||
| | |Chelsea Godfrey | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan="2" |Spa Water | ||
| rowspan="2" |Contemporary | |||
| rowspan="2" |Zoi Tatopoulous | |||
|Tremaine (New York) | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | | | ||
|} | |} | ||
| Line 170: | Line 170: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|- | |- | ||
|2021 | | rowspan="2" |2021 | ||
|The Mirror | | rowspan="2" |The Mirror | ||
|Contemporary | | rowspan="2" |Contemporary | ||
|Jonathan Godfrey | | rowspan="2" |Jonathan Godfrey | ||
|New York | |New York | ||
|1<sup>st</sup> Place | |1<sup>st</sup> Place | ||
|- | |||
|Philadelphia | |||
|3<sup>rd</sup> Place | |||
|- | |- | ||
| rowspan="2" |2022 | | rowspan="2" |2022 | ||
| Line 206: | Line 209: | ||
| rowspan="2" |Chelsea Godfrey | | rowspan="2" |Chelsea Godfrey | ||
|Philadelphia | |Philadelphia | ||
| | |Top 12 | ||
|- | |- | ||
|New York | |New York | ||
| Line 227: | Line 230: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|2024 | | rowspan="4" |2024 | ||
| rowspan="2" |Medora Le Corsaire | | rowspan="2" |Medora Le Corsaire | ||
| rowspan="2" |Classical | | rowspan="2" |Classical | ||
| Line 234: | Line 237: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|New York | |New York | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Elegy | |Elegy | ||
| | | rowspan="2" |Contemporary | ||
|Chelsea Godfrey | |Chelsea Godfrey | ||
|Philadelphia | |Philadelphia | ||
| | |1<sup>st</sup> Place | ||
|- | |- | ||
|Spa Water | |Spa Water | ||
|Zoi Tatopoulous | |Zoi Tatopoulous | ||
| | |Philadelphia | ||
| | |1<sup>st</sup> Place | ||
|} | |} | ||
| Line 418: | Line 417: | ||
|1<sup>st</sup> in Teen Lines | |1<sup>st</sup> in Teen Lines | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="10" |2023 | ||
|The Way | |||
|Jazz | |||
|Ariana Cambero<br />Elizabeth Casciano<br />Sofia Graham<br />Lauren Kim<br />[[Leah Rotman]]<br />Emma Schmelzer<br />Juliana Skolnick<br />Olivia Solarek<br />Sophia Velez | |||
|Hall of Fame (Morristown) | |||
| | |||
|- | |||
|Freak | |Freak | ||
|Jazz | |Jazz | ||