Ambrielle Besler: Difference between revisions
Spacetrain31 (talk | contribs) |
Spacetrain31 (talk | contribs) No edit summary |
||
| Line 126: | Line 126: | ||
|2021 | |2021 | ||
|A Little Party | |A Little Party | ||
|Jazz | |Jazz | ||
|Kylie Goedken | |Kylie Goedken | ||
| Line 173: | Line 165: | ||
|} | |} | ||
== | ===Groups=== | ||
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:65%; text-align: center; font-size:90%;" | |||
|- | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Year | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Choreographer | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Other Dancers | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Competition | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | |||
|- | |||
|2022 | |||
|When I Grow Up | |||
|Jazz | |||
|Kylie Goedken | |||
|[[BriElle Geisler|BriElle Geisler]]<br/>[[Kinsley Goedken|Kinsley Goedken]]<br/>[[Faith Schauer|Faith Schauer]]<br/>[[Faith Sullivan|Faith Sullivan]] | |||
|Symposium Talent | |||
| | |||
|- | |||
|2025 | |||
|Pokerface | |||
|Open | |||
| | |||
|[[BriElle Geisler|BriElle Geisler]]<br/>[[Kinsley Goedken|Kinsley Goedken]]<br/>[[Faith Schauer|Faith Schauer]]<br/>[[Faith Sullivan|Faith Sullivan]] | |||
|Symposium Talent | |||
| | |||
|- | |||
|2025 | |||
|Who I Am | |||
|Lyrical | |||
| | |||
|Annabelle Elliott<br/>Cambree Foesch<br/>Brielle Geisler<br/>Kinsley Goedken<br/>Arrabelle Nicol<br/>Faith Schauer<br/>Faith Sullivan | |||
|Symposium Talent | |||
| | |||
|- | |||
|2025 | |||
|Alone | |||
|Contemporary | |||
| | |||
|Ava Bechen<br/>Bella Donner<br/>Kiley Elliott<br/>Brielle Geisler<br/>Kinsley Goedken<br/>Kaylee Hollenback<br/>Kendall Jacobi<br/>Sammie Mai<br/>Alaina Mead<br/>Cameron Merrick<br/>Emersyn Moran<br/>Chloe Onderick<br/>Mary Priest<br/>Lauryn Reeves<br/>Faith Schauer<br/>Faith Sullivan | |||
|Symposium Talent | |||
| | |||
|- | |||
|2025 | |||
|When Doves Cry | |||
|Lyrical | |||
| | |||
|Alyse Besler<br/>Annabelle Elliott<br/>Kiley Elliott<br/>Cambree Foesch<br/>Brielle Geisler<br/>Kinsley Goedken<br/>Anaya Isaac<br/>Sammie Mai<br/>Arrabelle Nicol<br/>Lauryn Reeves<br/>Faith Schauer<br/>Faith Sullivan | |||
|Symposium Talent | |||
| | |||
|- | |||
|2025 | |||
|Make Me Feel | |||
|Jazz | |||
| | |||
|Ava Bechen<br/>Aubrey Bertsch<br/>Briella Capesius<br/>Bella Donner<br/>Braelynn Duggan<br/>Annabelle Elliott<br/>Kiley Elliott<br/>Cambree Foesch<br/>Brielle Geisler<br/>Kinsley Goedken<br/>Kaylee Hollenback<br/>Anaya Isaac<br/>Kendall Jacobi<br/>Sammie Mai<br/>Alaina Mead<br/>Cameron Merrick<br/>Emersyn Moran<br/>Arrabelle Nicol<br/>Chloe Onderick<br/>Mary Priest<br/>Lauryn Reeves<br/>Faith Schauer<br/>Claire Splinter<br/>Faith Sullivan | |||
|Symposium Talent | |||
| | |||
|- | |||
|2025 | |||
|Tate | |||
|Hip Hop | |||
| | |||
|Ava Bechen<br/>Aubrey Bertsch<br/>Briella Capesius<br/>Bella Donner<br/>Braelynn Duggan<br/>Brielle Geisler<br/>Kinsley Goedken<br/>Kaylee Hollenback<br/>Anaya Isaac<br/>Kendall Jacobi<br/>Sammie Mai<br/>Alaina Mead<br/>Cameron Merrick<br/>Emersyn Moran<br/>Evelyn Noller<br/>Chloe Onderick<br/>Mary Priest<br/>Faith Schauer<br/>Claire Splinter<br/>Faith Sullivan | |||
|Symposium Talent | |||
| | |||
|- | |||
|2025 | |||
|MJ | |||
|Jazz | |||
| | |||
|Dawson Anglese<br/>Ava Bechen<br/>Aubrey Bertsch<br/>Brooklyn Broshous<br/>Briella Capesius<br/>Milaya Close<br/>Lauren Cyze<br/>Brooklyn Decker<br/>Teaghan Decker<br/>Bella Donner<br/>Braelynn Duggan<br/>Annabelle Elliott<br/>Kiley Elliott<br/>Cambree Foesch<br/>Brittany Foht<br/>Ella Ford<br/>Brielle Geisler<br/>Kinsley Goedken<br/>Sara Gonzalez Olivera<br/>Brianna Heinze<br/>Kaylee Hollenback<br/>Anaya Isaac<br/>Kendall Jacobi<br/>Willow Kirby<br/>Lucie Kirk<br/>Anna Lammer<br/>Sammie Mai<br/>Tori Mauer<br/>Annamae Mctague<br/>Alaina Mead<br/>Alexandria Merrick<br/>Cameron Merrick<br/>Riya Meyer<br/>Charlie Miller<br/>Emersyn Moran<br/>Arrabelle Nicol<br/>Alyssa Noller<br/>Evelyn Noller<br/>Chloe Onderick<br/>Mary Priest<br/>Maia Ramos<br/>Amelia Rannals<br/>Chyles Rea<br/>Ireland Rea<br/>Lauryn Reeves<br/>Aiyanna Sainci<br/>Faith Schauer<br/>Isabelle Schauer<br/>Scarlett Schroeder<br/>Lakelon Schueler<br/>Emma Sorensen<br/>Claire Splinter<br/>Faith Sullivan | |||
|Symposium Talent | |||
| | |||
|} | |||
==Additional Page== | |||
[[Ambrielle Besler/Gallery|Ambrielle Besler/Gallery]] | |||
==External Link== | ==External Link== | ||