Sabine Nehls: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
No edit summary
>Kidgameshowlover800
No edit summary
Line 1: Line 1:
{{Infobox dancer
{{Infobox dancer
|name = Sabine Nehls
|name = Sabine Nehls
|image = File:Sabine Nehls 2021.jpg
|image = File:Sabine Nehls 2022.jpg
|gender = Female
|gender = Female
|age = 15
|age = 15
Line 146: Line 146:
|Teen Female Core Performer
|Teen Female Core Performer
|-
|-
| rowspan="5" |2021
| rowspan="10" |2021
| rowspan="4" |Shout
| rowspan="4" |Shout
| rowspan="4" |Contemporary
| rowspan="4" |Contemporary
Line 162: Line 162:
|3<sup>rd</sup> in Teen Solos<br />Teen Female BreakOut Artist
|3<sup>rd</sup> in Teen Solos<br />Teen Female BreakOut Artist
|-
|-
|No Regrets
| rowspan="6" |No Regrets
|Contemporary
| rowspan="6" |Contemporary
| rowspan="6" |
|Dancemakers
|
|
|-
|24/7 (Provo)
|24/7 (Provo)
|3<sup>rd</sup> in Teen Solos<br />Stop the Clock!
|3<sup>rd</sup> in Teen Solos<br />Stop the Clock!
|-
|Jump (Anaheim)
|
|-
|Radix (Las Vegas)
|
|-
|Radix
|
|-
|The Dance Awards (Las Vegas)
|
|}
|}