Charlie Weber: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
>Kidgameshowlover800
Line 591: Line 591:
|-
|-
| rowspan="16" |2021
| rowspan="16" |2021
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |A Dark Monstrosity
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |Open
| rowspan="2" |Sophia Anderson<br />Sophia Cornwell<br />[[Lynlie Ferrin]]<br />[[Carly Janicke]]<br />[[Payton Riss]]<br />Livia Wambach
| rowspan="2" |Sophia Anderson<br />Sophia Cornwell<br />[[Lynlie Ferrin]]<br />[[Carly Janicke]]<br />[[Payton Riss]]<br />Livia Wambach
|Hall of Fame (St. Paul)
|Hall of Fame (St. Paul)
Line 600: Line 600:
|
|
|-
|-
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |Magneto
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |Open
| rowspan="2" |Kirbie Adams<br />Faith Cichocki<br />[[Katelynn Cornwell]]<br />Savannah Greiner<br />Jadyn Mahaffey<br />[[Payton Riss]]<br />Livia Wambach<br />Grace Wolk
| rowspan="2" |Kirbie Adams<br />Faith Cichocki<br />[[Katelynn Cornwell]]<br />Savannah Greiner<br />Jadyn Mahaffey<br />[[Payton Riss]]<br />Livia Wambach<br />Grace Wolk
|Hall of Fame (St. Paul)
|Hall of Fame (St. Paul)
Line 609: Line 609:
|
|
|-
|-
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |Whoopty
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |Hip Hop
| rowspan="2" |Kirbie Adams<br />Mia Bauermeister<br />Ivan Beetoe<br />Grace Fleischhacker<br />Natalie Fornshell<br />Kayli Ortega<br />[[Payton Riss]]<br />Julia Selken<br />Livia Wambach<br />Emma Weicht<br />Grace Wolk
| rowspan="2" |Kirbie Adams<br />Mia Bauermeister<br />Ivan Beetoe<br />Grace Fleischhacker<br />Natalie Fornshell<br />Kayli Ortega<br />[[Payton Riss]]<br />Julia Selken<br />Livia Wambach<br />Emma Weicht<br />Grace Wolk
|Hall of Fame (St. Paul)
|Hall of Fame (St. Paul)
Line 618: Line 618:
|
|
|-
|-
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |On Broadway
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |Open
| rowspan="2" |Kirbie Adams<br />Peyton Anderson<br />[[Katelynn Cornwell]]<br />Ihuoma Edwards<br />Joy Lynn Erlandson<br />Halia Hauer<br />Elle Heimer<br />Hannah Hoffstrom<br />Mallory Jones<br />Ashley Karls<br />Jill Labrasseur<br />Kayli Ortega<br />[[Payton Riss]]<br />Lily Smail<br />Ally Weast<br />Teaghyn Wilson<br />Grace Wolk
| rowspan="2" |Kirbie Adams<br />Peyton Anderson<br />[[Katelynn Cornwell]]<br />Ihuoma Edwards<br />Joy Lynn Erlandson<br />Halia Hauer<br />Elle Heimer<br />Hannah Hoffstrom<br />Mallory Jones<br />Ashley Karls<br />Jill Labrasseur<br />Kayli Ortega<br />[[Payton Riss]]<br />Lily Smail<br />Ally Weast<br />Teaghyn Wilson<br />Grace Wolk
|Hall of Fame (St. Paul)
|Hall of Fame (St. Paul)
Line 627: Line 627:
|
|
|-
|-
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |A Story So Old
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |Contemporary
| rowspan="2" |Kirbie Adams<br />Peyton Anderson<br />Mia Bauermeister<br />Ivan Beetoe<br />Keegan Fakler<br />Grace Fleischhacker<br />Natalie Fornshell<br />Heidi Lawrence<br />Victoria Lundquist<br />Hannah Olstad<br />Kayli Ortega<br />[[Payton Riss]]<br />Ellie Sandstrom<br />Julia Selken<br />Livia Wambach<br />Emma Weicht<br />Grace Wolk
| rowspan="2" |Kirbie Adams<br />Peyton Anderson<br />Mia Bauermeister<br />Ivan Beetoe<br />Keegan Fakler<br />Grace Fleischhacker<br />Natalie Fornshell<br />Heidi Lawrence<br />Victoria Lundquist<br />Hannah Olstad<br />Kayli Ortega<br />[[Payton Riss]]<br />Ellie Sandstrom<br />Julia Selken<br />Livia Wambach<br />Emma Weicht<br />Grace Wolk
|Hall of Fame (St. Paul)
|Hall of Fame (St. Paul)
Line 636: Line 636:
|
|
|-
|-
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |Arrows
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |Tap
| rowspan="2" |Kirbie Adams<br />Peyton Anderson<br />Mia Bauermeister<br />Ivan Beetoe<br />Keegan Fakler<br />Grace Fleischhacker<br />Natalie Fornshell<br />Heidi Lawrence<br />Victoria Lundquist<br />Hannah Olstad<br />Kayli Ortega<br />[[Payton Riss]]<br />Ellie Sandstrom<br />Julia Selken<br />Livia Wambach<br />Emma Weicht<br />Grace Wolk
| rowspan="2" |Kirbie Adams<br />Peyton Anderson<br />Mia Bauermeister<br />Ivan Beetoe<br />Keegan Fakler<br />Grace Fleischhacker<br />Natalie Fornshell<br />Heidi Lawrence<br />Victoria Lundquist<br />Hannah Olstad<br />Kayli Ortega<br />[[Payton Riss]]<br />Ellie Sandstrom<br />Julia Selken<br />Livia Wambach<br />Emma Weicht<br />Grace Wolk
|Hall of Fame (St. Paul)
|Hall of Fame (St. Paul)
Line 645: Line 645:
|
|
|-
|-
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |Thing of Beauty
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |Open
| rowspan="2" |Kirbie Adams<br />Peyton Anderson<br />Mia Bauermeister<br />Ivan Beetoe<br />Keegan Fakler<br />Grace Fleischhacker<br />Natalie Fornshell<br />Heidi Lawrence<br />Victoria Lundquist<br />Hannah Olstad<br />Kayli Ortega<br />[[Payton Riss]]<br />Ellie Sandstrom<br />Julia Selken<br />Livia Wambach<br />Emma Weicht<br />Grace Wolk
| rowspan="2" |Kirbie Adams<br />Peyton Anderson<br />Mia Bauermeister<br />Ivan Beetoe<br />Keegan Fakler<br />Grace Fleischhacker<br />Natalie Fornshell<br />Heidi Lawrence<br />Victoria Lundquist<br />Hannah Olstad<br />Kayli Ortega<br />[[Payton Riss]]<br />Ellie Sandstrom<br />Julia Selken<br />Livia Wambach<br />Emma Weicht<br />Grace Wolk
|Hall of Fame (St. Paul)
|Hall of Fame (St. Paul)
Line 654: Line 654:
|
|
|-
|-
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |Take Off with Us
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |Musical Theater
| rowspan="2" |Kirbie Adams<br />Mia Bauermeister<br />Ivan Beetoe<br />Emily Cox<br />Joy Lynn Erlandson<br />Keegan Fakler<br />Grace Fleischhacker<br />Natalie Fornshell<br />Aftyn Hallamek<br />Hannah Hoffstrom<br />Ashley Karls<br />Allie Kiewatt<br />Jill Labrasseur<br />Victoria Lundquist<br />Hannah Olstad<br />[[Payton Riss]]<br />Natalie Vazquez<br />Ally Weast<br />Jenna Wilmes<br />Chloe Wolk<br />Grace Wolk
| rowspan="2" |Kirbie Adams<br />Mia Bauermeister<br />Ivan Beetoe<br />Emily Cox<br />Joy Lynn Erlandson<br />Keegan Fakler<br />Grace Fleischhacker<br />Natalie Fornshell<br />Aftyn Hallamek<br />Hannah Hoffstrom<br />Ashley Karls<br />Allie Kiewatt<br />Jill Labrasseur<br />Victoria Lundquist<br />Hannah Olstad<br />[[Payton Riss]]<br />Natalie Vazquez<br />Ally Weast<br />Jenna Wilmes<br />Chloe Wolk<br />Grace Wolk
|Hall of Fame (St. Paul)
|Hall of Fame (St. Paul)
Line 661: Line 661:
|-
|-
|Hall of Fame (Chicago)
|Hall of Fame (Chicago)
|
|-
| rowspan="6" |2022
|
|
|
|Hall of Fame (St. Paul)
|
|-
|
|
|
|Hall of Fame (St. Paul)
|
|-
|
|
|
|Hall of Fame (St. Paul)
|
|-
|
|
|
|Hall of Fame (St. Paul)
|
|-
|
|
|
|Hall of Fame (St. Paul)
|
|-
|Y2K
|Production
|Many Dancers
|Hall of Fame (St. Paul)
|
|
|}
|}