Arabella Kim: Difference between revisions
>Kidgameshowlover800 |
>Kidgameshowlover800 |
||
| Line 29: | Line 29: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |2017 | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Reflection | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Lyrical | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" | | ||
|KAR (Long Beach) | |KAR (Long Beach) | ||
|7<sup>th</sup> Runner-Up for<br />Miss Petite Dance | |7<sup>th</sup> Runner-Up for<br />Miss Petite Dance | ||
| Line 39: | Line 39: | ||
|4<sup>th</sup> in Primary 8 & Under Solos | |4<sup>th</sup> in Primary 8 & Under Solos | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | |Hall of Fame (Ontario) | ||
| rowspan=" | |12<sup>th</sup> in FHOF Solos | ||
| rowspan=" | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="16" |2018 | ||
| rowspan="8" |Show Off | |||
| rowspan="8" |Musical Theater | |||
| rowspan="8" |Rachel Miller | |||
|KAR (Riverside) | |KAR (Riverside) | ||
| | | | ||
| Line 50: | Line 53: | ||
|- | |- | ||
|Revolution (Riverside) | |Revolution (Riverside) | ||
| | |||
|- | |||
|Starpower (Ontario) | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 62: | Line 68: | ||
|- | |- | ||
|Hall of Fame (Ontario) | |Hall of Fame (Ontario) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="8" |I Dreamed a Dream | ||
| rowspan=" | | rowspan="8" |Lyrical | ||
| rowspan=" | | rowspan="8" |Amy Gold | ||
|KAR (Riverside) | |KAR (Riverside) | ||
|2<sup>nd</sup> in Secondary 8 & Under Solos<br />3<sup>rd</sup> Runner-Up for<br />Miss Petite Dance | |2<sup>nd</sup> in Secondary 8 & Under Solos<br />3<sup>rd</sup> Runner-Up for<br />Miss Petite Dance | ||
| Line 76: | Line 82: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Starpower (Ontario) | |||
|9<sup>th</sup> in Junior Solos|- | |||
|Showbiz (Riverside) | |Showbiz (Riverside) | ||
|9<sup>th</sup> in Junior Solos | |9<sup>th</sup> in Junior Solos | ||
| Line 86: | Line 94: | ||
|- | |- | ||
|Hall of Fame (Ontario) | |Hall of Fame (Ontario) | ||
|2<sup>nd</sup> in | |2<sup>nd</sup> in FHOF Solos | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="10" |2019 | ||
| rowspan="4" |Let Me Entertain You | | rowspan="4" |Let Me Entertain You | ||
| rowspan="4" |Musical Theater | | rowspan="4" |Musical Theater | ||
| Line 102: | Line 110: | ||
|- | |- | ||
|Hall of Fame (Ontario) | |Hall of Fame (Ontario) | ||
| | |did not place | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="6" |No One Knows Who I Am | ||
| rowspan=" | | rowspan="6" |Open | ||
| rowspan=" | | rowspan="6" |Amy Gold | ||
|KAR (Riverside)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1132/act/448/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR (Regional) - No One Knows Who I Am]</ref> | |KAR (Riverside)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1132/act/448/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR (Regional) - No One Knows Who I Am]</ref> | ||
|5<sup>th</sup> Runner-Up for<br />Secondary Miss Junior Dance | |5<sup>th</sup> Runner-Up for<br />Secondary Miss Junior Dance | ||
| Line 112: | Line 120: | ||
|KAR Nationals<br />(Anaheim)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1175/act/455/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR (National) - No One Knows Who I Am]</ref> | |KAR Nationals<br />(Anaheim)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1175/act/455/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR (National) - No One Knows Who I Am]</ref> | ||
|3<sup>rd</sup> in Secondary 9-11 Solos | |3<sup>rd</sup> in Secondary 9-11 Solos | ||
|- | |||
|Rainbow (Redondo Beach) | |||
|Elite Starz Junior DOY Finalist | |||
|- | |- | ||
|Showbiz (Riverside) | |Showbiz (Riverside) | ||
| Line 117: | Line 128: | ||
|- | |- | ||
|Hall of Fame (Ontario) | |Hall of Fame (Ontario) | ||
|did not place | |||
|- | |||
|Jump (Anaheim) | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 131: | Line 145: | ||
| rowspan="4" | | | rowspan="4" | | ||
|KAR (Costa Mesa)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1449/act/427/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR (1) - Unchained]</ref> | |KAR (Costa Mesa)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1449/act/427/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR (1) - Unchained]</ref> | ||
| | |1<sup>st</sup> in Elite 9-11 Solos<br />Elite Miss Junior Dance<br />Elite Solo All-Stars<br />NYC All-Stars<br />HDE All-Stars | ||
|- | |- | ||
|KAR Live (Anaheim)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1465/act/81/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR (2) - Unchained]</ref> | |KAR Live (Anaheim)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1465/act/81/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR (2) - Unchained]</ref> | ||
| | |1<sup>st</sup> in Elite 9-11 Solos<br />Elite Solo All-Stars<br />NYC All-Stars<br />HDE All-Stars | ||
|- | |- | ||
|Showbiz (Riverside) | |Showbiz (Riverside) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Hall of Fame ( | |Hall of Fame (Riverside) | ||
| | |5<sup>th</sup> in Junior Solos | ||
|- | |- | ||
| rowspan="4" |God Bless the Child | | rowspan="4" |God Bless the Child | ||
| Line 154: | Line 168: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Hall of Fame ( | |Hall of Fame (Riverside) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 199: | Line 213: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|- | |- | ||
|2018 | | rowspan="3" |2018 | ||
|Mimes | | rowspan="3" |Mimes | ||
|Open | | rowspan="3" |Open | ||
|Jessica Monnig | | rowspan="3" |Jessica Monnig | ||
|Millea Hill<br />[[Brooke Edwards]]<br />Sophia Fleischman<br />Kylie Gonzalez<br />[[Emalene Heitz]]<br />Leila Kim<br />Kayla Nagel<br />Keira Pagaza | | rowspan="3" |Millea Hill<br />[[Brooke Edwards]]<br />Sophia Fleischman<br />Kylie Gonzalez<br />[[Emalene Heitz]]<br />Leila Kim<br />Kayla Nagel<br />Keira Pagaza | ||
|Showstopper (Anaheim III) | |Showstopper (Anaheim III) | ||
|8<sup>th</sup> in Mini Small Groups | |8<sup>th</sup> in Mini Small Groups | ||
|- | |||
|Showbiz (Riverside) | |||
| | |||
|- | |||
|Hall of Fame (Ontario) | |||
| | |||
|} | |} | ||
==Dance Titles== | ==Dance Titles== | ||
* | *2018 National Miss Petite Dance KAR | ||
*2021 Elite Miss Junior Dance KAR | |||
==Additional Page== | ==Additional Page== | ||