Crystal Jennings: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
No edit summary
Line 27: Line 27:
|-
|-
|2001
|2001
|PHG
|Unknown  
|Unknown  
|Unknown
|Abby Lee Miller
|Unknown
|Dance Masters of PA
|Unknown
|Did Not Place
|Unknown
|-
| rowspan="2" |2002
| rowspan="2" |My Own Parade
| rowspan="2" |Acro/Gym
| rowspan="2" |Abby Lee Miller
|Dance Masters of PA
|Top 10 Finalist
|-
|-
|2002
|New York City Dance Alliance
|Unknown
|4th runner-up
|Unknown
|Unknown
|Unknown
|Unknown
|-
|-
| rowspan="3" |2003
| rowspan="3" |2003
| rowspan="3" |Nobody Knows my Name
| rowspan="3" |Nobody Knows my Name
| rowspan="3" |Unknown  
| rowspan="3" |Unknown  
| rowspan="3" |Unknown
| rowspan="3" |Abby Lee Miller
|DEA (Covington)
|DEA (Covington)
|2<sup>nd</sup> in Teen Solos
|2<sup>nd</sup> in Teen Solos
Line 55: Line 58:
| rowspan="2" |2004
| rowspan="2" |2004
| rowspan="2" |Sneaky Snake
| rowspan="2" |Sneaky Snake
| rowspan="2" |Unknown
| rowspan="2" |Acro/Gym
| rowspan="2" |Unknown
| rowspan="2" |Abby Lee Miller
|AAA (Pittsburgh)
|AAA (Pittsburgh)
|4<sup>th</sup> in Teen Solos
|4<sup>th</sup> in Teen Solos
Line 63: Line 66:
|Teen Miss Dance of PA
|Teen Miss Dance of PA
|-
|-
| rowspan="7" |2005
| rowspan="8" |2005
| rowspan="2" |Kill Bee
| rowspan="2" |Kill Bee
| rowspan="2" |Unknown  
| rowspan="2" |Unknown  
| rowspan="2" |Unknown
| rowspan="2" |Abby Lee Miller
|DMA Nationals (Nashville)
|DMA Nationals (Nashville)
|Platinum
|Platinum
Line 73: Line 76:
|Top 10 16 & Over Solos
|Top 10 16 & Over Solos
|-
|-
| rowspan="5" |A Straw in the Wind
| rowspan="6" |A Straw in the Wind
| rowspan="5" |Unknown  
| rowspan="6" |Unknown  
| rowspan="5" |Unknown
| rowspan="6" |Abby Lee Miller
|Starpower (Pittsburgh)
|Starpower (Pittsburgh)
|5<sup>th</sup> in 13-15 Solos
|5<sup>th</sup> in 13-15 Solos
Line 86: Line 89:
|-
|-
|DEA (Pittsburgh)
|DEA (Pittsburgh)
|Regional Teen Miss Dance
|Regional Young Senior Miss Dance
|-
|-
|Dance Masters of PA
|Dance Masters of PA
|3<sup>rd</sup> in Senior Solos
|3<sup>rd</sup> in Senior Solos
|-
|Jump
|Teen VIP Runner-up
|-
|-
|2006
|2006
|Can’t Buy Me Love
|Can’t Buy Me Love
|Unknown  
|Unknown  
|Unknown
|Abby Lee Miller
|Fire & Ice (Pittsburgh)
|Fire & Ice (Pittsburgh)
|7<sup>th</sup> in Senior Solos
|7<sup>th</sup> in Senior Solos
|-
|-
|2007
|2007
|Ready For the War
|Unknown  
|Unknown  
|Unknown
|Abby Lee Miller
|Unknown
|Dance Masters of PA
|Dance Masters of PA
|Teen Miss Dance of PA
|Miss Dance of PA
|}
|}