Arabella Kim: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
>Kidgameshowlover800
 
Line 42: Line 42:
|12<sup>th</sup> in FHOF Solos
|12<sup>th</sup> in FHOF Solos
|-
|-
| rowspan="16" |2018
| rowspan="14" |2018
| rowspan="8" |Show Off
| rowspan="7" |Show Off
| rowspan="8" |Musical Theater
| rowspan="7" |Musical Theater
| rowspan="8" |Rachel Miller
| rowspan="7" |Rachel Miller
|KAR (Riverside)
|KAR (Riverside)
|
|
Line 53: Line 53:
|-
|-
|Revolution (Riverside)
|Revolution (Riverside)
|
|-
|Starpower (Ontario)
|
|
|-
|-
Line 70: Line 67:
|
|
|-
|-
| rowspan="8" |I Dreamed a Dream
| rowspan="7" |I Dreamed a Dream
| rowspan="8" |Lyrical
| rowspan="7" |Lyrical
| rowspan="8" |Amy Gold
| rowspan="7" |Amy Gold
|KAR (Riverside)
|KAR (Riverside)
|2<sup>nd</sup> in Secondary 8 & Under Solos<br />3<sup>rd</sup> Runner-Up for<br />Miss Petite Dance
|2<sup>nd</sup> in Secondary 8 & Under Solos<br />3<sup>rd</sup> Runner-Up for<br />Miss Petite Dance
Line 81: Line 78:
|Revolution (Riverside)
|Revolution (Riverside)
|
|
|-
|Starpower (Ontario)
|9<sup>th</sup> in Junior Solos
|-
|-
|Showbiz (Riverside)
|Showbiz (Riverside)
Line 97: Line 91:
|2<sup>nd</sup> in FHOF Solos
|2<sup>nd</sup> in FHOF Solos
|-
|-
| rowspan="10" |2019
| rowspan="13" |2019
| rowspan="4" |Let Me Entertain You
| rowspan="5" |Let Me Entertain You
| rowspan="4" |Musical Theater
| rowspan="5" |Musical Theater
| rowspan="4" |Rachel Miller
| rowspan="5" |Rachel Miller
|KAR (Riverside)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1132/act/494/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR - Let Me Entertain You]</ref>
|KAR (Riverside)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1132/act/494/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR - Let Me Entertain You]</ref>
|6<sup>th</sup> in Secondary 9-11 Solos<br />KAR Convention Scholarship
|6<sup>th</sup> in Secondary 9-11 Solos<br />KAR Convention Scholarship
|-
|-
|KAR Nationals<br />(Anaheim)
|KAR Nationals<br />(Anaheim)
|
|-
|Starpower (Ontario)
|
|
|-
|-
Line 113: Line 110:
|did not place
|did not place
|-
|-
| rowspan="6" |No One Knows Who I Am
| rowspan="8" |No One Knows Who I Am
| rowspan="6" |Open
| rowspan="8" |Open
| rowspan="6" |Amy Gold
| rowspan="8" |Amy Gold
|KAR (Riverside)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1132/act/448/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR (Regional) - No One Knows Who I Am]</ref>
|KAR (Riverside)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1132/act/448/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR (Regional) - No One Knows Who I Am]</ref>
|5<sup>th</sup> Runner-Up for<br />Secondary Miss Junior Dance
|5<sup>th</sup> Runner-Up for<br />Secondary Miss Junior Dance
Line 124: Line 121:
|Rainbow (Redondo Beach)
|Rainbow (Redondo Beach)
|Elite Starz Junior DOY Finalist
|Elite Starz Junior DOY Finalist
|-
|Starpower (Ontario)
|9<sup>th</sup> in Junior Solos
|-
|-
|Showbiz (Riverside)
|Showbiz (Riverside)
Line 130: Line 130:
|Hall of Fame (Ontario)
|Hall of Fame (Ontario)
|did not place
|did not place
|-
|24/7 (Anaheim)
|
|-
|-
|Jump (Anaheim)
|Jump (Anaheim)
Line 141: Line 144:
|
|
|-
|-
| rowspan="8" |2021
| rowspan="10" |2021
| rowspan="4" |Unchained
| rowspan="5" |Unchained
| rowspan="4" |Lyrical
| rowspan="5" |Lyrical
| rowspan="4" |
| rowspan="5" |
|KAR (Costa Mesa)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1449/act/427/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR (1) - Unchained]</ref>
|KAR (Costa Mesa)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1449/act/427/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR (1) - Unchained]</ref>
|1<sup>st</sup> in Elite 9-11 Solos<br />Elite Miss Junior Dance<br />Elite Solo All-Stars<br />NYC All-Stars<br />HDE All-Stars
|1<sup>st</sup> in Elite 9-11 Solos<br />Elite Miss Junior Dance<br />Elite Solo All-Stars<br />NYC All-Stars<br />HDE All-Stars
Line 152: Line 155:
|-
|-
|Showbiz (Riverside)
|Showbiz (Riverside)
|
|-
|Showbiz Nationals
|
|
|-
|-
Line 157: Line 163:
|5<sup>th</sup> in Junior Solos
|5<sup>th</sup> in Junior Solos
|-
|-
| rowspan="4" |God Bless the Child
| rowspan="5" |God Bless the Child
| rowspan="4" |Jazz
| rowspan="5" |Jazz
| rowspan="4" |
| rowspan="5" |
|KAR (Costa Mesa)
|KAR (Costa Mesa)
|
|
Line 167: Line 173:
|-
|-
|Showbiz (Riverside)
|Showbiz (Riverside)
|
|-
|Showbiz Nationals
|
|
|-
|-