Izumi Presberry: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
No edit summary
>LoomerE
No edit summary
Line 10: Line 10:
|hair color=Black
|hair color=Black
|profession=Dancer
|profession=Dancer
|dance studios=Abby Lee Dance Company (2005-2007) <br> Borelli's Dance Gallery (2007-2011)
|dance studios=Abby Lee Dance Company (?-2007) <br> Borelli's Dance Gallery (2007-2011)
|titles=''see below''
|titles=''see below''
|parents = Kyoko Henson (mother)
|parents = Kyoko Henson (mother)
Line 26: Line 26:
! style="background:#f2c8e0;" |Competition
! style="background:#f2c8e0;" |Competition
| style="background:#f2c8e0;" |Place Awards  
| style="background:#f2c8e0;" |Place Awards  
|-
|2003
|unknown
|Tap
|Matt Saffron
|DEA (Pittsburgh)
|Regional Junior Mr. DEA
|-
|2004
|unknown
|Tap
|Matt Saffron
|unknown
|unknown
|-
|-
| rowspan="5" |2005
| rowspan="5" |2005