Sophie Baldwin: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
No edit summary
>Kidgameshowlover800
No edit summary
Line 84: Line 84:
|2<sup>nd</sup> in Junior Solos
|2<sup>nd</sup> in Junior Solos
|-
|-
| rowspan="13" |2019
| rowspan="14" |2019
| rowspan="13" |Wake
| rowspan="14" |Wake
| rowspan="13" |Contemporary
| rowspan="14" |Contemporary
| rowspan="13" |
| rowspan="14" |
|Adrenaline
|Adrenaline
|
|
Line 125: Line 125:
|-
|-
|Velocity Nationals<br />(Las Vegas)
|Velocity Nationals<br />(Las Vegas)
|
|-
|Radix Nationals<br />(Las Vegas)
|
|
|-
|-
Line 162: Line 165:
|
|
|-
|-
| rowspan="7" |2021
| rowspan="8" |2021
| rowspan="7" |Retrace
| rowspan="8" |Retrace
| rowspan="7" |Contemporary
| rowspan="8" |Contemporary
| rowspan="7" |Eldon Johnson
| rowspan="8" |Eldon Johnson
|Adrenaline (Norfolk)
|Adrenaline (Norfolk)
|
|
Line 183: Line 186:
|Jump (Overland Park)
|Jump (Overland Park)
|Ballet Class
|Ballet Class
|-
|Radix Nationals<br />(Las Vegas)
|
|-
|-
|The Dance Awards (Las Vegas)
|The Dance Awards (Las Vegas)
|
|
|-
|-
| rowspan="17" |2022
| rowspan="19" |2022
| rowspan="10" |Don't Wait
| rowspan="11" |Don't Wait
| rowspan="10" |Contemporary
| rowspan="11" |Contemporary
| rowspan="10" |Eldon Johnson
| rowspan="11" |Eldon Johnson
|NRG (Provo)
|NRG (Provo)
|4<sup>th</sup> in Teen Solos<br />NRG Finalist
|4<sup>th</sup> in Teen Solos<br />NRG Finalist
Line 208: Line 214:
|Velocity (Denver)
|Velocity (Denver)
|
|
|-
|Hollywood Vibe (Layton)
|2<sup>nd</sup> in Teen Solos
|-
|-
|24/7 (Vancouver)
|24/7 (Vancouver)
Line 221: Line 230:
|9<sup>th</sup> in Teen Solos<br />StandOut in Jazz<br />& Contemporary
|9<sup>th</sup> in Teen Solos<br />StandOut in Jazz<br />& Contemporary
|-
|-
| rowspan="7" |In Case You<br />Don't Live Forever
| rowspan="8" |In Case You<br />Don't Live Forever
| rowspan="7" |Lyrical
| rowspan="8" |Lyrical
| rowspan="7" |Ellie Nilsson
| rowspan="8" |Ellie Nilsson
|NRG (Layton)
|NRG (Layton)
|4<sup>th</sup> in Teen Solos<br />Year Round
|4<sup>th</sup> in Teen Solos<br />Year Round
Line 244: Line 253:
|Velocity (Denver)
|Velocity (Denver)
|
|
|-
|Jump (Provo)
|Runner-Up Teen<br />Female JUMP VIP
|}
|}