Sophie Baldwin: Difference between revisions
>Kidgameshowlover800 No edit summary |
>Kidgameshowlover800 No edit summary |
||
| Line 84: | Line 84: | ||
|2<sup>nd</sup> in Junior Solos | |2<sup>nd</sup> in Junior Solos | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="14" |2019 | ||
| rowspan=" | | rowspan="14" |Wake | ||
| rowspan=" | | rowspan="14" |Contemporary | ||
| rowspan=" | | rowspan="14" | | ||
|Adrenaline | |Adrenaline | ||
| | | | ||
| Line 125: | Line 125: | ||
|- | |- | ||
|Velocity Nationals<br />(Las Vegas) | |Velocity Nationals<br />(Las Vegas) | ||
| | |||
|- | |||
|Radix Nationals<br />(Las Vegas) | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 162: | Line 165: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="8" |2021 | ||
| rowspan=" | | rowspan="8" |Retrace | ||
| rowspan=" | | rowspan="8" |Contemporary | ||
| rowspan=" | | rowspan="8" |Eldon Johnson | ||
|Adrenaline (Norfolk) | |Adrenaline (Norfolk) | ||
| | | | ||
| Line 183: | Line 186: | ||
|Jump (Overland Park) | |Jump (Overland Park) | ||
|Ballet Class | |Ballet Class | ||
|- | |||
|Radix Nationals<br />(Las Vegas) | |||
| | |||
|- | |- | ||
|The Dance Awards (Las Vegas) | |The Dance Awards (Las Vegas) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="19" |2022 | ||
| rowspan=" | | rowspan="11" |Don't Wait | ||
| rowspan=" | | rowspan="11" |Contemporary | ||
| rowspan=" | | rowspan="11" |Eldon Johnson | ||
|NRG (Provo) | |NRG (Provo) | ||
|4<sup>th</sup> in Teen Solos<br />NRG Finalist | |4<sup>th</sup> in Teen Solos<br />NRG Finalist | ||
| Line 208: | Line 214: | ||
|Velocity (Denver) | |Velocity (Denver) | ||
| | | | ||
|- | |||
|Hollywood Vibe (Layton) | |||
|2<sup>nd</sup> in Teen Solos | |||
|- | |- | ||
|24/7 (Vancouver) | |24/7 (Vancouver) | ||
| Line 221: | Line 230: | ||
|9<sup>th</sup> in Teen Solos<br />StandOut in Jazz<br />& Contemporary | |9<sup>th</sup> in Teen Solos<br />StandOut in Jazz<br />& Contemporary | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="8" |In Case You<br />Don't Live Forever | ||
| rowspan=" | | rowspan="8" |Lyrical | ||
| rowspan=" | | rowspan="8" |Ellie Nilsson | ||
|NRG (Layton) | |NRG (Layton) | ||
|4<sup>th</sup> in Teen Solos<br />Year Round | |4<sup>th</sup> in Teen Solos<br />Year Round | ||
| Line 244: | Line 253: | ||
|Velocity (Denver) | |Velocity (Denver) | ||
| | | | ||
|- | |||
|Jump (Provo) | |||
|Runner-Up Teen<br />Female JUMP VIP | |||
|} | |} | ||