Catherine Venters: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
No edit summary
>Kidgameshowlover800
No edit summary
Line 29: Line 29:
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
|-
|-
| rowspan="12" |2024
| rowspan="13" |2024
| rowspan="6" |Toxic
| rowspan="7" |Toxic
| rowspan="6" |Contemporary
| rowspan="7" |Contemporary
|KAR (Hampstead)
|KAR (Hampstead)
|did not place
|did not place
Line 37: Line 37:
|KAR (Fredericksburg)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1735/act/488/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR - Toxic]</ref>
|KAR (Fredericksburg)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1735/act/488/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR - Toxic]</ref>
|8<sup>th</sup> in Elite 15-19 Solos<br />3<sup>rd</sup> Runner-Up for<br />Miss Elite Dance
|8<sup>th</sup> in Elite 15-19 Solos<br />3<sup>rd</sup> Runner-Up for<br />Miss Elite Dance
|-
|KAR Nationals (Pigeon Forge)
|
|-
|-
|Showstopper (Richmond)
|Showstopper (Richmond)
Line 55: Line 58:
|did not place
|did not place
|-
|-
|KAR (Fredericksberg)
|KAR (Fredericksburg)
|
|
|-
|-
Line 81: Line 84:
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
|-
|-
| rowspan="6" |2024
| rowspan="7" |2024
| rowspan="6" |Therapy
| rowspan="7" |Therapy
| rowspan="6" |Musical Theatre
| rowspan="7" |Musical Theatre
| rowspan="6" |Ryan Starr
| rowspan="7" |Ryan Starr
|KAR (Hampstead)
|KAR (Hampstead)
|
|4<sup>th</sup> in Elite 15-19 Duets/Trios<br />HDE All-Stars
|-
|KAR (Fredericksburg)
|3<sup>rd</sup> in Elite 15-19 Duets/Trios<br />HDE All-Stars
|-
|-
|KAR (Fredericksberg)
|KAR Nationals (Pigeon Forge)
|
|did not place
|-
|-
|Showstopper (Richmond)
|Showstopper (Richmond)
Line 114: Line 120:
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
|-
|-
| rowspan="72" |2024
| rowspan="84" |2024
| rowspan="6" |They Dont Really Care About Us
| rowspan="7" |They Dont Really Care About Us
| rowspan="6" |Tap
| rowspan="7" |Tap
| rowspan="6" |
| rowspan="7" |
|KAR (Hampstead)
|KAR (Hampstead)
|
|
|-
|-
|KAR (Fredericksberg)
|KAR (Fredericksburg)
|
|-
|KAR Nationals (Pigeon Forge)
|
|
|-
|-
Line 136: Line 145:
|
|
|-
|-
| rowspan="6" |
| rowspan="7" |
| rowspan="6" |
| rowspan="7" |
| rowspan="6" |
| rowspan="7" |
|KAR (Hampstead)
|KAR (Hampstead)
|
|
|-
|-
|KAR (Fredericksberg)
|KAR (Fredericksburg)
|
|-
|KAR Nationals (Pigeon Forge)
|
|
|-
|-
Line 157: Line 169:
|
|
|-
|-
| rowspan="6" |
| rowspan="7" |
| rowspan="6" |
| rowspan="7" |
| rowspan="6" |
| rowspan="7" |
|KAR (Hampstead)
|KAR (Hampstead)
|
|
|-
|-
|KAR (Fredericksberg)
|KAR (Fredericksburg)
|
|-
|KAR Nationals (Pigeon Forge)
|
|
|-
|-
Line 178: Line 193:
|
|
|-
|-
| rowspan="6" |
| rowspan="7" |
| rowspan="6" |
| rowspan="7" |
| rowspan="6" |
| rowspan="7" |
|KAR (Hampstead)
|KAR (Hampstead)
|
|
|-
|-
|KAR (Fredericksberg)
|KAR (Fredericksburg)
|
|-
|KAR Nationals (Pigeon Forge)
|
|
|-
|-
Line 199: Line 217:
|
|
|-
|-
| rowspan="6" |
| rowspan="7" |
| rowspan="6" |
| rowspan="7" |
| rowspan="6" |
| rowspan="7" |
|KAR (Hampstead)
|KAR (Hampstead)
|
|
|-
|-
|KAR (Fredericksberg)
|KAR (Fredericksburg)
|
|-
|KAR Nationals (Pigeon Forge)
|
|
|-
|-
Line 220: Line 241:
|
|
|-
|-
| rowspan="6" |
| rowspan="7" |
| rowspan="6" |
| rowspan="7" |
| rowspan="6" |
| rowspan="7" |
|KAR (Hampstead)
|KAR (Hampstead)
|
|
|-
|-
|KAR (Fredericksberg)
|KAR (Fredericksburg)
|
|-
|KAR Nationals (Pigeon Forge)
|
|
|-
|-
Line 241: Line 265:
|
|
|-
|-
| rowspan="6" |Whoa Nelly!
| rowspan="7" |Whoa Nelly!
| rowspan="6" |Line
| rowspan="7" |Line
| rowspan="6" |Many Dancers
| rowspan="7" |Many Dancers
|KAR (Hampstead)
|KAR (Hampstead)
|
|
|-
|-
|KAR (Fredericksberg)
|KAR (Fredericksburg)
|
|-
|KAR Nationals (Pigeon Forge)
|
|
|-
|-
Line 262: Line 289:
|
|
|-
|-
| rowspan="6" |It's Alive
| rowspan="7" |It's Alive
| rowspan="6" |Production
| rowspan="7" |Production
| rowspan="6" |Many Dancers
| rowspan="7" |Many Dancers
|KAR (Hampstead)
|KAR (Hampstead)
|
|
|-
|-
|KAR (Fredericksberg)
|KAR (Fredericksburg)
|
|-
|KAR Nationals (Pigeon Forge)
|
|
|-
|-
Line 283: Line 313:
|
|
|-
|-
| rowspan="6" |Big Spender
| rowspan="7" |Big Spender
| rowspan="6" |Musical Theatre
| rowspan="7" |Musical Theatre
| rowspan="6" |Many Dancers
| rowspan="7" |Many Dancers
|KAR (Hampstead)
|KAR (Hampstead)
|
|
|-
|-
|KAR (Fredericksberg)
|KAR (Fredericksburg)
|
|-
|KAR Nationals (Pigeon Forge)
|
|
|-
|-
Line 304: Line 337:
|
|
|-
|-
| rowspan="6" |God is a Woman
| rowspan="7" |God is a Woman
| rowspan="6" |Line
| rowspan="7" |Line
| rowspan="6" |Many Dancers
| rowspan="7" |Many Dancers
|KAR (Hampstead)
|KAR (Hampstead)
|
|
|-
|-
|KAR (Fredericksberg)
|KAR (Fredericksburg)
|
|-
|KAR Nationals (Pigeon Forge)
|
|
|-
|-
Line 325: Line 361:
|
|
|-
|-
| rowspan="6" |Woman's Work
| rowspan="7" |Woman's Work
| rowspan="6" |Contemporary
| rowspan="7" |Contemporary
| rowspan="6" |Many Dancers
| rowspan="7" |Many Dancers
|KAR (Hampstead)
|KAR (Hampstead)
|
|
|-
|-
|KAR (Fredericksberg)
|KAR (Fredericksburg)
|
|-
|KAR Nationals (Pigeon Forge)
|
|
|-
|-
Line 346: Line 385:
|
|
|-
|-
| rowspan="6" |Girl's Night Out
| rowspan="7" |Girl's Night Out
| rowspan="6" |Jazz
| rowspan="7" |Jazz
| rowspan="6" |Many Dancers
| rowspan="7" |Many Dancers
|KAR (Hampstead)
|KAR (Hampstead)
|
|
|-
|-
|KAR (Fredericksberg)
|KAR (Fredericksburg)
|
|-
|KAR Nationals (Pigeon Forge)
|
|
|-
|-