Juliette Balija: Difference between revisions
>Kidgameshowlover800 No edit summary |
>Kidgameshowlover800 No edit summary |
||
| Line 8: | Line 8: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name | ! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style | ! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style | ||
!Choreographer | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Competition | ! style="background:#f2c8e0;" |Competition | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |2022 | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Click Clack | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Jazz | ||
| rowspan="3" |Jacquie Renzetti | |||
|HOF (Schaumburg) | |||
| | |||
|- | |||
|Hall of Fame (Des Moines) | |||
| | |||
|- | |||
|HOF Nationals (Schaumburg) | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="10" |2023 | |||
| rowspan="5" |Lost | |||
| rowspan="5" |Contemporary | |||
| rowspan="5" | | |||
|In10sity | |||
| | |||
|- | |||
|In10sity Nationals (Orlando) | |||
| | |||
|- | |||
|HOF (Schaumburg) | |HOF (Schaumburg) | ||
| | | | ||
| Line 23: | Line 44: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="5" |Don't Rain On My Parade | ||
| rowspan=" | | rowspan="5" |Jazz | ||
| rowspan="5" | | |||
|In10sity | |||
| | |||
|- | |||
|In10sity Nationals (Orlando) | |||
| | |||
|- | |||
|HOF (Schaumburg) | |HOF (Schaumburg) | ||
| | | | ||
| Line 79: | Line 107: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="15" |2021 | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Hand Jive | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Jazz | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Sofia Bifero<br />Raffi Corcione<br />Ava Lattas<br />Julia Nolan<br />Guilianna Solita<br />Taylor Tenzillo | ||
|HOF (Schaumburg) | |HOF (Schaumburg) | ||
| | | | ||
| Line 89: | Line 117: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | |HOF Nationals (Schaumburg) | ||
| rowspan=" | | | ||
| rowspan=" | |- | ||
| rowspan="3" |A Dream is a Wish | |||
| rowspan="3" |Lyrical | |||
| rowspan="3" |Guilianna Ancana<br />Sofia Bifero<br />Elise Escobar<br />Lily Gravin<br />Milana Mininni<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Guilianna Solita<br />Sofia Speciale<br />Blair Thomas<br />Olivia Volpe | |||
|HOF (Schaumburg) | |HOF (Schaumburg) | ||
| | | | ||
| Line 98: | Line 129: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | |HOF Nationals (Schaumburg) | ||
| rowspan=" | | | ||
| rowspan=" | |- | ||
| rowspan="3" |Strangers Like Me | |||
| rowspan="3" |Contemporary | |||
| rowspan="3" |Guilianna Ancana<br />Sofia Bifero<br />Elise Escobar<br />Lily Gravin<br />Milana Mininni<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Guilianna Solita<br />Sofia Speciale<br />Blair Thomas<br />Olivia Volpe | |||
|HOF (Schaumburg) | |HOF (Schaumburg) | ||
| | | | ||
| Line 107: | Line 141: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | |HOF Nationals (Schaumburg) | ||
| rowspan=" | | | ||
| rowspan=" | |- | ||
| rowspan="3" |Trouble | |||
| rowspan="3" |Jazz | |||
| rowspan="3" |Guilianna Ancana<br />Sofia Bifero<br />Elise Escobar<br />Lily Gravin<br />Mattea Melone<br />Milana Mininni<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Guilianna Solita<br />Sofia Speciale<br />Blair Thomas<br />Olivia Volpe | |||
|HOF (Schaumburg) | |HOF (Schaumburg) | ||
| | | | ||
| Line 116: | Line 153: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | |HOF Nationals (Schaumburg) | ||
| rowspan=" | | | ||
| rowspan=" | |- | ||
| rowspan="3" |Bieber Baby | |||
| rowspan="3" |Hip Hop | |||
| rowspan="3" |Guilianna Ancana<br />Sofia Bifero<br />Elise Escobar<br />Lily Gravin<br />Livia Lisanti<br />Mila Lisanti<br />Mattea Melone<br />Milana Mininni<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Emma Ruettiger<br />Guilianna Solita<br />Sofia Speciale<br />Blair Thomas<br />Olivia Volpe | |||
|HOF (Schaumburg) | |HOF (Schaumburg) | ||
| | | | ||
| Line 125: | Line 165: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | |HOF Nationals (Schaumburg) | ||
|Pink Cadillac | | | ||
|Jazz | |- | ||
|Sofia Bifero<br />Lily Gravin<br />Ava Lattas<br />Julia Nolan<br />Giuliana Solita<br />Taylor Tenzillo | | rowspan="18" |2022 | ||
| rowspan="3" |Pink Cadillac | |||
| rowspan="3" |Jazz | |||
| rowspan="3" |Sofia Bifero<br />Lily Gravin<br />Ava Lattas<br />Julia Nolan<br />Giuliana Solita<br />Taylor Tenzillo | |||
|HOF (Schaumburg) | |HOF (Schaumburg) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|5-6-7-8 | |Hall of Fame (Des Moines) | ||
|Jazz | | | ||
|Giuliana Ancona<br />Sofia Bifero<br />Elyse Escobar<br />Lily Gravin<br />Mattea Melone<br />Milana Minnini<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Giuliana Solita<br />Sofia Speciale<br />Olivia Volpe<br />Evie Zimmer | |- | ||
|HOF Nationals (Schaumburg) | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="3" |5-6-7-8 | |||
| rowspan="3" |Jazz | |||
| rowspan="3" |Giuliana Ancona<br />Sofia Bifero<br />Elyse Escobar<br />Lily Gravin<br />Mattea Melone<br />Milana Minnini<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Giuliana Solita<br />Sofia Speciale<br />Olivia Volpe<br />Evie Zimmer | |||
|HOF (Schaumburg) | |HOF (Schaumburg) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|This is Me | |Hall of Fame (Des Moines) | ||
|Lyrical | | | ||
|Giuliana Ancona<br />Sofia Bifero<br />Elyse Escobar<br />Lily Gravin<br />Mattea Melone<br />Milana Minnini<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Giuliana Solita<br />Sofia Speciale<br />Olivia Volpe<br />Evie Zimmer | |- | ||
|HOF Nationals (Schaumburg) | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="3" |This is Me | |||
| rowspan="3" |Lyrical | |||
| rowspan="3" |Giuliana Ancona<br />Sofia Bifero<br />Elyse Escobar<br />Lily Gravin<br />Mattea Melone<br />Milana Minnini<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Giuliana Solita<br />Sofia Speciale<br />Olivia Volpe<br />Evie Zimmer | |||
|HOF (Schaumburg) | |HOF (Schaumburg) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Bring Back the 90s | |Hall of Fame (Des Moines) | ||
|Hip Hop | | | ||
|Giuliana Ancona<br />Sofia Bifero<br />Elyse Escobar<br />Lily Gravin<br />Livia Lisanti<br />Mila Lisanti<br />Mattea Melone<br />Milana Minnini<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Giuliana Solita<br />Sofia Speciale<br />Olivia Volpe<br />Evie Zimmer | |- | ||
|HOF Nationals (Schaumburg) | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="3" |Bring Back the 90s | |||
| rowspan="3" |Hip Hop | |||
| rowspan="3" |Giuliana Ancona<br />Sofia Bifero<br />Elyse Escobar<br />Lily Gravin<br />Livia Lisanti<br />Mila Lisanti<br />Mattea Melone<br />Milana Minnini<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Giuliana Solita<br />Sofia Speciale<br />Olivia Volpe<br />Evie Zimmer | |||
|HOF (Schaumburg) | |HOF (Schaumburg) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|River Deep | |Hall of Fame (Des Moines) | ||
|Jazz | | | ||
|Giuliana Ancona<br />Sofia Bifero<br />Raffi Corcione<br />Elyse Escobar<br />Juliana Foley<br />Makenna Keil<br />Ava Lattas<br />Maddie Miller<br />Milana Minnini<br />Sophia Nolan<br />Nina Roppo<br />Sofia Speciale<br />Audrey Suttles<br />Taylor Tenzillo<br />Nina Ungaro<br />Olivia Volpe<br />Evie Zimmer | |- | ||
|HOF Nationals (Schaumburg) | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="3" |River Deep | |||
| rowspan="3" |Jazz | |||
| rowspan="3" |Giuliana Ancona<br />Sofia Bifero<br />Raffi Corcione<br />Elyse Escobar<br />Juliana Foley<br />Makenna Keil<br />Ava Lattas<br />Maddie Miller<br />Milana Minnini<br />Sophia Nolan<br />Nina Roppo<br />Sofia Speciale<br />Audrey Suttles<br />Taylor Tenzillo<br />Nina Ungaro<br />Olivia Volpe<br />Evie Zimmer | |||
|HOF (Schaumburg) | |HOF (Schaumburg) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Vogue | |Hall of Fame (Des Moines) | ||
|Jazz | | | ||
|Many Dancers | |- | ||
|HOF Nationals (Schaumburg) | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="3" |Vogue | |||
| rowspan="3" |Jazz | |||
| rowspan="3" |Many Dancers | |||
|HOF (Schaumburg) | |HOF (Schaumburg) | ||
| | |||
|- | |||
|Hall of Fame (Des Moines) | |||
| | |||
|- | |||
|HOF Nationals (Schaumburg) | |||
| | | | ||
|- | |- | ||