Alexis Gomez: Difference between revisions

No edit summary
Line 29: Line 29:
|3<sup>rd</sup> in Elite Junior Solos
|3<sup>rd</sup> in Elite Junior Solos
|-
|-
| rowspan="10" |2021
| rowspan="8" |2021
| rowspan="6" |Foggy
| rowspan="5" |Foggy
| rowspan="6" |Open
| rowspan="5" |Open
| rowspan="6" |Chelsea Godfrey
| rowspan="5" |Chelsea Godfrey
|Breakout (Edison)
|
|-
|Revel (New Brunswick)
|Revel (New Brunswick)
|1<sup>st</sup> in Junior Solos
|1<sup>st</sup> in Junior Solos
Line 51: Line 48:
|
|
|-
|-
| rowspan="4" |The Monarch
| rowspan="3" |The Monarch
| rowspan="4" |Contemporary  
| rowspan="3" |Contemporary
| rowspan="4" |
| rowspan="3" |
|Breakout (Edison)
|
|-
|Revel (New Brunswick)
|Revel (New Brunswick)
|
|
Line 66: Line 60:
|
|
|-
|-
| rowspan="10" |2022
| rowspan="11" |2022
| rowspan="3" |Smile
| rowspan="4" |Smile
| rowspan="3" |Open
| rowspan="4" |Open
| rowspan="3" |Chelsea Godfrey
| rowspan="4" |Chelsea Godfrey
|Showstopper (Edison)
|Showstopper (Edison)
|
|
Line 77: Line 71:
|-
|-
|Hall of Fame (Morristown)
|Hall of Fame (Morristown)
|
|-
|NYCDA (Atlantic City)
|
|
|-
|-
Line 101: Line 98:
|-
|-
|Hall of Fame (Morristown)
|Hall of Fame (Morristown)
|
|4<sup>th</sup> in Junior Solos
|-
|-
|Radix (Meadowlands)
|Radix (Meadowlands)
|2<sup>nd</sup> in Junior Solos
|2<sup>nd</sup> in Junior Solos
|-
|-
| rowspan="6" |2023
| rowspan="10" |2023
| rowspan="2" |Corps
| rowspan="4" |Corps
| rowspan="2" |Modern
| rowspan="4" |Modern
| rowspan="2" |Jon Godfrey
| rowspan="4" |Jon Godfrey
|Hall of Fame (Morristown)
|Hall of Fame (Morristown)
|
|-
|UBC
|
|-
|24/7
|
|
|-
|-
Line 116: Line 119:
|
|
|-
|-
| rowspan="2" |Spine
| rowspan="3" |Spine
| rowspan="2" |Open
| rowspan="3" |Open
| rowspan="2" |Zoi Tatopoulous
| rowspan="3" |Zoi Tatopoulous
|Hall of Fame (Morristown)
|Hall of Fame (Morristown)
|
|-
|Radix
|
|
|-
|-
|Velocity (Newark)
|Velocity (Newark)
|
|5<sup>th</sup> in Teen Solos
|-
|-
| rowspan="2" |Translucent
| rowspan="3" |Translucent
| rowspan="2" |Contemporary
| rowspan="3" |Contemporary
| rowspan="2" |Chelsea Godfrey
| rowspan="3" |Chelsea Godfrey
|Hall of Fame (Morristown)
|Hall of Fame (Morristown)
|4<sup>th</sup> in Teen Solos
|-
|UBC
|
|
|-
|-
Line 134: Line 143:
|
|
|-
|-
| rowspan="6" |2024
| rowspan="3" |2024
| rowspan="4" |
|Elegy
| rowspan="4" |
| rowspan="4" |
|24/7 (Baltimore)
|
|
|-
|Chelsea Godfrey
|24/7 (Meadowlands)
|
|
|-
|Jump (Philadelphia)
|
|
|-
|-
|NUVO (Atlantic City)
| rowspan="2" |Spa Water
| rowspan="2" |Contemporary
| rowspan="2" |Zoi Tatopoulous
|Tremaine (New York)
|
|
|-
|-
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |
|Radix (Meadowlands)
|
|
|-
|NUVO (Meadowlands)
|
|
|}
|}
Line 170: Line 170:
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
|-
|-
|2021
| rowspan="2" |2021
|The Mirror
| rowspan="2" |The Mirror
|Contemporary
| rowspan="2" |Contemporary
|Jonathan Godfrey
| rowspan="2" |Jonathan Godfrey
|New York
|New York
|1<sup>st</sup> Place
|1<sup>st</sup> Place
|-
|Philadelphia
|3<sup>rd</sup> Place
|-
|-
| rowspan="2" |2022
| rowspan="2" |2022
Line 206: Line 209:
| rowspan="2" |Chelsea Godfrey
| rowspan="2" |Chelsea Godfrey
|Philadelphia
|Philadelphia
|
|Top 12
|-
|-
|New York
|New York
Line 227: Line 230:
|
|
|-
|-
|2024
| rowspan="4" |2024
| rowspan="2" |Medora Le Corsaire
| rowspan="2" |Medora Le Corsaire
| rowspan="2" |Classical
| rowspan="2" |Classical
Line 234: Line 237:
|
|
|-
|-
|
|New York
|New York
|
|
|-
|-
|
|Elegy
|Elegy
|
| rowspan="2" |Contemporary
|Chelsea Godfrey
|Chelsea Godfrey
|Philadelphia
|Philadelphia
|
|1<sup>st</sup> Place
|-
|-
|
|Spa Water
|Spa Water
|
|Zoi Tatopoulous
|Zoi Tatopoulous
|
|Philadelphia
|
|1<sup>st</sup> Place
|}
|}


Line 418: Line 417:
|1<sup>st</sup> in Teen Lines
|1<sup>st</sup> in Teen Lines
|-
|-
| rowspan="9" |2023
| rowspan="10" |2023
|The Way
|Jazz
|Ariana Cambero<br />Elizabeth Casciano<br />Sofia Graham<br />Lauren Kim<br />[[Leah Rotman]]<br />Emma Schmelzer<br />Juliana Skolnick<br />Olivia Solarek<br />Sophia Velez
|Hall of Fame (Morristown)
|
|-
|Freak
|Freak
|Jazz
|Jazz