Alex Schumann: Difference between revisions
No edit summary |
|||
| Line 12: | Line 12: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="7" |2021 | ||
| rowspan=" | | rowspan="7" |Rockin Robin | ||
| rowspan=" | | rowspan="7" |Tap | ||
|Showstopper (Orlando) | |Showstopper (Orlando) | ||
| | | | ||
| Line 31: | Line 31: | ||
|- | |- | ||
|Hall of Fame (Lakeland) | |Hall of Fame (Lakeland) | ||
| | |Best in Subject | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | |HOF Nationals (Orlando) | ||
| rowspan=" | |4<sup>th</sup> in Little League Solos | ||
| rowspan=" | |- | ||
| rowspan="8" |2022 | |||
| rowspan="8" |Watch Me Do | |||
| rowspan="8" |Tap | |||
|Showstopper (Lakeland) | |Showstopper (Lakeland) | ||
| | | | ||
| Line 57: | Line 60: | ||
|did not place | |did not place | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | |HOF Nationals (Orlando) | ||
| rowspan=" | |did not place | ||
| rowspan=" | |- | ||
| rowspan="6" |2023 | |||
| rowspan="3" |These Boots | |||
| rowspan="3" |Jazz | |||
|Streetz (Tampa) | |Streetz (Tampa) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |The Dance Awards (Orlando) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Hall of Fame (Lakeland) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan="3" |Swing with Me | ||
| | | rowspan="3" |Tap | ||
| | |Streetz (Tampa) | ||
| | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 79: | Line 84: | ||
|- | |- | ||
|Hall of Fame (Lakeland) | |Hall of Fame (Lakeland) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan="8" |2024 | | rowspan="8" |2024 | ||
| Line 111: | Line 116: | ||
|- | |- | ||
|2025 | |2025 | ||
| | |I Got Rhythm | ||
| | | | ||
|Jump (Fort Lauderdale) | |Jump (Fort Lauderdale) | ||
| | |10<sup>th</sup> in Junior Solos | ||
|} | |} | ||
| Line 125: | Line 130: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Competition | ! style="background:#f2c8e0;" |Competition | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|- | |||
| rowspan="6" |2023 | |||
|Godsend | |||
|Lyrical | |||
| | |||
|Hall of Fame (Lakeland) | |||
| | |||
|- | |||
|Cooties | |||
|Musical Theater | |||
| | |||
|Hall of Fame (Lakeland) | |||
| | |||
|- | |||
|All I Want | |||
|Jazz | |||
| | |||
|Hall of Fame (Lakeland) | |||
| | |||
|- | |||
|Let's Go | |||
|Hip Hop | |||
| | |||
|Hall of Fame (Lakeland) | |||
| | |||
|- | |||
|Ice Ice Baby | |||
|Tap | |||
| | |||
|Hall of Fame (Lakeland) | |||
| | |||
|- | |||
|Open Hands | |||
|Contemporary | |||
| | |||
|Hall of Fame (Lakeland) | |||
| | |||
|- | |- | ||
| rowspan="8" |2024 | | rowspan="8" |2024 | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" |Mary | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" |Contemporary | ||
| rowspan="2" |Eliana Bellant<br />Kennedy Blackmer<br />Stella Brogan<br />Arianna Cloud<br />Kinzley Dragoonis<br />[[Lainey Hess]]<br />Vesper Woo | | rowspan="2" |Eliana Bellant<br />Kennedy Blackmer<br />Stella Brogan<br />Arianna Cloud<br />Kinzley Dragoonis<br />[[Lainey Hess]]<br />Vesper Woo | ||
|Intrigue (Orlando) | |Intrigue (Orlando) | ||
| Line 134: | Line 176: | ||
|- | |- | ||
|Hall of Fame (Lakeland) | |Hall of Fame (Lakeland) | ||
| | |did not place | ||
|- | |- | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" |Stuff Like That There | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" |Jazz | ||
| rowspan="2" |Eliana Bellant<br />Kennedy Blackmer<br />Aysiah Boulware<br />Arianna Cloud<br />Kinzley Dragoonis<br />[[Lainey Hess]]<br />[[Hannah Jackson]]<br />Vesper Woo | | rowspan="2" |Eliana Bellant<br />Kennedy Blackmer<br />Aysiah Boulware<br />Arianna Cloud<br />Kinzley Dragoonis<br />[[Lainey Hess]]<br />[[Hannah Jackson]]<br />Vesper Woo | ||
|Intrigue (Orlando) | |Intrigue (Orlando) | ||
| Line 143: | Line 185: | ||
|- | |- | ||
|Hall of Fame (Lakeland) | |Hall of Fame (Lakeland) | ||
| | |7<sup>th</sup> in Junior Small Groups | ||
|- | |- | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" |Somewhere Beautiful | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" |Open | ||
| rowspan="2" |Eliana Bellant<br />Kennedy Blackmer<br />Aysiah Boulware<br />Arianna Cloud<br />Kinzley Dragoonis<br />[[Hannah Jackson]]<br />Adriana Marzano<br />Vesper Woo | | rowspan="2" |Eliana Bellant<br />Kennedy Blackmer<br />Aysiah Boulware<br />Arianna Cloud<br />Kinzley Dragoonis<br />[[Hannah Jackson]]<br />Adriana Marzano<br />Vesper Woo | ||
|Intrigue (Orlando) | |Intrigue (Orlando) | ||
| Line 152: | Line 194: | ||
|- | |- | ||
|Hall of Fame (Lakeland) | |Hall of Fame (Lakeland) | ||
| | |did not place | ||
|- | |- | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" |Spine | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" |Lyrical | ||
| rowspan="2" |Eliana Bellant<br />Kennedy Blackmer<br />Aysiah Boulware<br />Arianna Cloud<br />Kinzley Dragoonis<br />Camberlyn Harvey<br />[[Hannah Jackson]]<br />Adriana Marzano<br />Vesper Woo | | rowspan="2" |Eliana Bellant<br />Kennedy Blackmer<br />Aysiah Boulware<br />Arianna Cloud<br />Kinzley Dragoonis<br />Camberlyn Harvey<br />[[Hannah Jackson]]<br />Adriana Marzano<br />Vesper Woo | ||
|Intrigue (Orlando) | |Intrigue (Orlando) | ||
| Line 161: | Line 203: | ||
|- | |- | ||
|Hall of Fame (Lakeland) | |Hall of Fame (Lakeland) | ||
| | |5<sup>th</sup> in Junior Small Groups | ||
|} | |} | ||