Brighton Taylor: Difference between revisions

No edit summary
Line 29: Line 29:
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
|-
|-
| rowspan="7" |2019-20
| rowspan="7" |Rockin Robin
| rowspan="7" |
| rowspan="7" |
|Hollywood Vibe (Phoenix)
|
|
|-
|Rainbow (Mesa)
|
|
|-
|KAR (Mesa)
|
|
|-
|Showbiz Nationals (Anaheim)
|
|
|
|-
|Showstopper (Phoenix)
|
|
|-
|-
|
|Showstopper Southern Finals
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|Radix (Glendale)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
| rowspan="8" |2021
|
| rowspan="8" |Fabulous
|
| rowspan="8" |
|
| rowspan="8" |
|
|Hollywood Vibe (Phoenix)
|
|
|-
|-
|
|Rainbow (Mesa)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|KAR (Mesa)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|Showbiz Nationals (Anaheim)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|Showstopper (Phoenix)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|Showstopper Southern Finals
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|Starpower (Gilbert)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|24/7 (San Diego)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
| rowspan="6" |2022
|
| rowspan="6" |A Million Dreams
|
| rowspan="6" |Lyrical
|
| rowspan="6" |
|
|Hollywood Vibe (Phoenix)
|
|
|-
|-
|
|Rainbow (Mesa)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|KAR (Mesa)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|Showbiz Nationals (Anaheim)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|Showstopper (Phoenix)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|Showstopper Southern Finals
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
| rowspan="6" |2023
|
| rowspan="6" |Sparkling DIamonds
|
| rowspan="6" |
|
| rowspan="6" |
|
|Hollywood Vibe (Phoenix)
|
|
|-
|-
|
|Rainbow (Mesa)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|KAR (Mesa)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|Showbiz Nationals (Anaheim)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|Showstopper (Phoenix)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|Showstopper Southern Finals
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
| rowspan="6" |2024
|
| rowspan="6" |Boots
|
| rowspan="6" |
|
| rowspan="6" |
|
|Hollywood Vibe (Phoenix)
|
|
|-
|-
|
|Rainbow (Mesa)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|KAR (Mesa)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|Showbiz Nationals (Anaheim)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|Showstopper (Phoenix)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|Showstopper Southern Finals
|
|
|
|
|
|
|}
|}
Line 279: Line 195:
|Starpower (Gilbert)
|Starpower (Gilbert)
|2<sup>nd</sup> in Advanced 8 & Under Duets/Trios<br />5 Stars
|2<sup>nd</sup> in Advanced 8 & Under Duets/Trios<br />5 Stars
|-
|2023
|My Momma Done Told Me
|
|
|
|
|}
|}
Additional Page


==Additional Page==
[[Brighton Taylor/Gallery]]
[[Brighton Taylor/Gallery]]


Line 290: Line 213:
*[https://www.instagram.com/future_is_brighton/ Instagram]
*[https://www.instagram.com/future_is_brighton/ Instagram]
*[https://www.tiktok.com/@dancer._.brighton TikTok]
*[https://www.tiktok.com/@dancer._.brighton TikTok]
*[https://www.youtube.com/@dancerb4432 YouTube]
[[Category:Dancers]]
[[Category:Dancers]]
[[Category:Girl Dancers]]
[[Category:Girl Dancers]]