Gracelyn Weber: Difference between revisions
No edit summary |
|||
| Line 40: | Line 40: | ||
| rowspan="5" | | | rowspan="5" | | ||
|Rainbow (Overland Park) | |Rainbow (Overland Park) | ||
| | |did not place | ||
|- | |- | ||
|Stage One | |Stage One | ||
| Line 116: | Line 116: | ||
| rowspan="4" |2021 | | rowspan="4" |2021 | ||
| rowspan="4" |Forest Queen | | rowspan="4" |Forest Queen | ||
| rowspan="4" | | | rowspan="4" |Contemporary | ||
| rowspan="4" |Megan Weber | | rowspan="4" |Megan Weber | ||
|Tremaine | |Tremaine | ||
| Line 132: | Line 132: | ||
| rowspan="2" |2022 | | rowspan="2" |2022 | ||
| rowspan="2" |Paragon | | rowspan="2" |Paragon | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" |Contemporary | ||
| rowspan="2" |Londyn Alexander | | rowspan="2" |Londyn Alexander | ||
|NYCDA (Baltimore) | |NYCDA (Baltimore) | ||
| Line 141: | Line 141: | ||
|- | |- | ||
| rowspan="2" |2023 | | rowspan="2" |2023 | ||
| | |Flames | ||
|Lyrical | |||
| | |||
| | | | ||
|NYCDA (Buffalo) | |||
|16<sup>th</sup> in Teen Solos | |||
|- | |- | ||
| | |The Rose | ||
| | |Contemporary | ||
|Londyn Alexander | |||
|NYCDA (Minneapolis) | |||
|11<sup>th</sup> in Teen Solos | |||
|- | |- | ||
| rowspan="3" |2024 | | rowspan="3" |2024 | ||
| rowspan="2" |Mirage | | rowspan="2" |Mirage | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" |Contemporary | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" |Abigail Weber | ||
|NYCDA (Mobile) | |NYCDA (Mobile) | ||
| | |3<sup>rd</sup> in Teen Solos | ||
|- | |- | ||
|NYCDA Nationals (NYC) | |NYCDA Nationals (NYC) | ||
| Line 164: | Line 167: | ||
| | | | ||
|NYCDA (Nashville) | |NYCDA (Nashville) | ||
| | |23<sup>rd</sup> in Teen Solos | ||
|} | |} | ||
| Line 183: | Line 186: | ||
|Kansas City | |Kansas City | ||
|did not place | |did not place | ||
|- | |||
| rowspan="2" |2021 | |||
| rowspan="2" |Forest Queen | |||
| rowspan="2" |Contemporary | |||
| rowspan="2" |Megan Weber | |||
|Dallas | |||
|did not place | |||
|- | |||
|Austin | |||
|did not place | |||
|- | |||
| rowspan="6" |2022 | |||
| rowspan="2" |Pas D'esclave Female Le Corsaire | |||
| rowspan="2" |Classical | |||
| rowspan="2" |Marcus Petipa | |||
|Dallas | |||
|did not place | |||
|- | |||
|Austin | |||
|did not place | |||
|- | |||
| rowspan="2" |Paragon | |||
| rowspan="2" |Contemporary | |||
| rowspan="2" |Londyn Alexander | |||
|Dallas | |||
|did not place | |||
|- | |||
|Austin | |||
|Top 12 | |||
|- | |||
| rowspan="2" |Waves | |||
| rowspan="2" |Contemporary | |||
| rowspan="2" |Rachel Kreiling | |||
|Dallas | |||
|did not place | |||
|- | |||
|Austin | |||
|Top 12 | |||
|- | |||
| rowspan="8" |2023 | |||
| rowspan="3" |Gamzatti La Bayadere | |||
| rowspan="3" |Classical | |||
| rowspan="3" |Marcus Petipa | |||
|Dallas | |||
|Top 24 | |||
|- | |||
|Houston | |||
|did not place | |||
|- | |||
|Kansas City | |||
|did not place | |||
|- | |||
| rowspan="3" |The Rose | |||
| rowspan="3" |Contemporary | |||
| rowspan="3" |Londyn Alexander | |||
|Dallas | |||
|Top 12 | |||
|- | |||
|Houston | |||
|did not place | |||
|- | |||
|Kansas City | |||
|did not place | |||
|- | |||
| rowspan="2" |Short Circuit | |||
| rowspan="2" |Contemporary | |||
| rowspan="2" |Megan Storey | |||
|Houston | |||
|did not place | |||
|- | |||
|Kansas City | |||
|did not place | |||
|- | |||
| rowspan="2" |2024 | |||
|Mirage | |||
|Contemporary | |||
|Abigail Weber | |||
|Dallas | |||
| | |||
|- | |||
|Refuge | |||
|Contemporary | |||
|Suzi Taylor | |||
|Dallas | |||
| | |||
|} | |} | ||
| Line 200: | Line 288: | ||
| | | | ||
|Rainbow (Overland Park) | |Rainbow (Overland Park) | ||
|did not place | |||
|- | |||
| rowspan="3" |2023 | |||
| rowspan="3" |This Version of You | |||
| rowspan="3" |Open | |||
| rowspan="3" |Elizabeth Liu | |||
|YAGP (Dallas) | |||
|did not place | |||
|- | |||
|YAGP (Houston) | |||
|did not place | |||
|- | |||
|YAGP (Kansas City) | |||
|did not place | |||
|- | |||
|2024 | |||
|Gabriel | |||
|Open | |||
|Colin Gross | |||
|YAGP (Dallas) | |||
|did not place | |did not place | ||
|} | |} | ||