Harper Schwalb: Difference between revisions

No edit summary
No edit summary
Line 46: Line 46:
|
|
|-
|-
| rowspan="2" |2021
| rowspan="5" |2021
|Call Me a Princess
| rowspan="2" |Call Me a Princess
|Musical Theatre  
| rowspan="2" |Musical Theatre  
|[[Jaycee Wilkins]]
| rowspan="2" |[[Jaycee Wilkins]]
|KAR (Mesa)
|KAR (Mesa)
|10<sup>th</sup> in Petite Solos
|10<sup>th</sup> in Petite Solos
|-
|-
|You are so Beautiful  
|Spotlight (Phoenix)
|Lyrical  
|
|Jennifer Peterson  
|-
| rowspan="3" |You are so Beautiful  
| rowspan="3" |Lyrical  
| rowspan="3" |Jennifer Peterson  
|KAR (Mesa)
|
|-
|NUVO (Westminster)
|NUVO (Westminster)
|1<sup>st</sup> in NUbie Solos
|1<sup>st</sup> in NUbie Solos
|-
|The Dance Awards (Las Vegas)
|
|-
|-
| rowspan="2" |2022
| rowspan="2" |2022
Line 138: Line 147:
|
|
|-
|-
|2025
| rowspan="12" |2025
|Final Waltz
| rowspan="6" |The Night
|Contemporary  
| rowspan="6" |Contemporary
| rowspan="6" |[[Chelsea Jennings]]
|Applause (Scottsdale)
|
|-
|Jump (Minneapolis)
|
|-
|
|
|-
|
|
|-
|
|
|-
|
|
|-
| rowspan="6" |Final Waltz
| rowspan="6" |Contemporary
| rowspan="6" |
|
|
|-
|
|
|-
|
|
|-
|
|
|-
|
|
|
|-
|NUVO (Anchorage)
|NUVO (Anchorage)
|2<sup>nd</sup> in Junior Solos  
|2<sup>nd</sup> in Junior Solos  
Line 190: Line 235:
|Big Dollhouse
|Big Dollhouse
|Musical Theatre  
|Musical Theatre  
|Jenn Peterson  
|Jennifer Peterson  
|[[Poppy Cunningham]]<br />[[Navy Forrest]]<br />[[Harper Peterson]]<br />Olivia Clouse<br />[[Finley Nielsen]]<br />[[Kendyl Miller]]<br />[[Ellie Self]]<br />[[Maysen Bosteter]]<br />[[Olivia Buck]]<br />[[Tatum Self]]<br />Grace Vanko<br />[[Elsie Sandall]]<br />[[Nicole Soto]]<br />[[Kennedy Marble]]<br />Zoe Phiapalath<br />Dannika Quiroz<br />Lily Tameron<br />[[Caitlyn McKenzie]]<br />Nicola Fleming<br />[[Mikayla Isler]]<br />Kaydence Lawton<br />[[Kinley Harper]]<br />[[Hadlie Scott]]
|[[Poppy Cunningham]]<br />[[Navy Forrest]]<br />[[Harper Peterson]]<br />Olivia Clouse<br />[[Finley Nielsen]]<br />[[Kendyl Miller]]<br />[[Ellie Self]]<br />[[Maysen Bosteter]]<br />[[Olivia Buck]]<br />[[Tatum Self]]<br />Grace Vanko<br />[[Elsie Sandall]]<br />[[Nicole Soto]]<br />[[Kennedy Marble]]<br />Zoe Phiapalath<br />Dannika Quiroz<br />Lily Tameron<br />[[Caitlyn McKenzie]]<br />Nicola Fleming<br />[[Mikayla Isler]]<br />Kaydence Lawton<br />[[Kinley Harper]]<br />[[Hadlie Scott]]
|Jump (Glendale)
|Jump (Glendale)
Line 211: Line 256:
|Glory
|Glory
|Lyrical  
|Lyrical  
|Jenn Peterson  
|Jennifer Peterson  
||Mariah Bland<br />[[Aspen James Brandt]]<br />[[Karsyn Brewer]]<br />Peighton St. George<br />Eastyn Vose<br />[[Cambrie O'Haver]]<br />[[Nixie Vance]]<br />Gwyneth Woods<br />[[Navy Forrest]]<br />[[Kinley Harper]]<br />Bella Linman<br />[[Finley Nielsen]]<br />[[Caitlyn McKenzie]]<br />[[Sylvie Win Szyndlar]]
||Mariah Bland<br />[[Aspen James Brandt]]<br />[[Karsyn Brewer]]<br />Peighton St. George<br />Eastyn Vose<br />[[Cambrie O'Haver]]<br />[[Nixie Vance]]<br />Gwyneth Woods<br />[[Navy Forrest]]<br />[[Kinley Harper]]<br />Bella Linman<br />[[Finley Nielsen]]<br />[[Caitlyn McKenzie]]<br />[[Sylvie Win Szyndlar]]
|NUVO (Phoenix)
|NUVO (Phoenix)
Line 247: Line 292:
|Time Goes Slow
|Time Goes Slow
|Contemporary  
|Contemporary  
|Jenn Peterson  
|Jennifer Peterson  
|[[Ellary Day Szyndlar]] <br> [[Sylvie Win Szyndlar]] <br> [[Kendyl Miller]] <br> [[Navy Forrest]] <br> [[Elsie Sandall]] <br> [[Harper Peterson]]
|[[Ellary Day Szyndlar]] <br> [[Sylvie Win Szyndlar]] <br> [[Kendyl Miller]] <br> [[Navy Forrest]] <br> [[Elsie Sandall]] <br> [[Harper Peterson]]
|The Dance Awards (Orlando)
|The Dance Awards (Orlando)
Line 254: Line 299:
||Wash & Set  
||Wash & Set  
|Jazz
|Jazz
|Kiley Forrest & [[Jaycee Wilkins]]
|Kiley Forrest &<br />[[Jaycee Wilkins]]
|[[Hannah Bozer]]<br />Nicola Fleming<br />[[Navy Forrest]]<br />Isla Gardner<br />[[Mikayla Isler]]<br />[[Kennedy Marble]]<br />[[Finley Nielsen]]<br />[[Harper Peterson]]<br />[[Elsie Sandall]]<br />[[Kendyl Miller]]<br />[[Emma Scott]]<br />[[Ellie Self]]<br />[[Tatum Self]]<br />Gwenyth Woods  
|[[Hannah Bozer]]<br />Nicola Fleming<br />[[Navy Forrest]]<br />Isla Gardner<br />[[Mikayla Isler]]<br />[[Kennedy Marble]]<br />[[Finley Nielsen]]<br />[[Harper Peterson]]<br />[[Elsie Sandall]]<br />[[Kendyl Miller]]<br />[[Emma Scott]]<br />[[Ellie Self]]<br />[[Tatum Self]]<br />Gwenyth Woods  
|NUVO (Phoenix)
|NUVO (Phoenix)