Addy Beckham: Difference between revisions
No edit summary |
|||
| Line 11: | Line 11: | ||
|profession=Dancer | |profession=Dancer | ||
|dance studios=The Southern Strutt<br>CLI Conservatory | |dance studios=The Southern Strutt<br>CLI Conservatory | ||
|titles= | |titles=''see below'' | ||
|parents=Ricky Beckham (father)<br>Kristen Zachry Beckham (mother) | |parents=Ricky Beckham (father)<br>Kristen Zachry Beckham (mother) | ||
|siblings=Zac Beckham (brother)<br>Mayson Beckham (sister) | |siblings=Zac Beckham (brother)<br>Mayson Beckham (sister) | ||
| Line 72: | Line 72: | ||
|- | |- | ||
|The Dance Awards (Orlando) | |The Dance Awards (Orlando) | ||
| | |unknown scoring | ||
|- | |- | ||
|2019 | |2019 | ||
| Line 94: | Line 94: | ||
|5<sup>th</sup> in Teen Solos | |5<sup>th</sup> in Teen Solos | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |2021 | ||
| rowspan="3" |Fame | | rowspan="3" |Fame | ||
| rowspan="3" |Contemporary | | rowspan="3" |Contemporary | ||
|Legacy (Columbia) | |Legacy (Columbia) | ||
| | |1<sup>st</sup> in Teen Solos<br />Teen Miss Legacy<br />ASH Scholarship | ||
|- | |- | ||
|JUMP (Greenville) | |JUMP (Greenville) | ||
| Line 106: | Line 106: | ||
|unknown scoring | |unknown scoring | ||
|- | |- | ||
| rowspan="2" |2022 | |||
| rowspan="2" |A Pale' | | rowspan="2" |A Pale' | ||
| rowspan="2" |unknown | | rowspan="2" |unknown | ||
|Legacy (Columbia) | |Legacy (Columbia) | ||
| | |3<sup>rd</sup> in Teen Solos<br />1<sup>st</sup> Runner-Up for<br />Teen Miss Legacy<br />Hollywood Summer Tour | ||
|- | |- | ||
|24/7 (Myrtle Beach) | |24/7 (Myrtle Beach) | ||
| Line 118: | Line 119: | ||
| rowspan="4" |unknown | | rowspan="4" |unknown | ||
|Legacy (Columbia) | |Legacy (Columbia) | ||
| | |1<sup>st</sup> in Senior Solos<br />Senior Miss Legacy<br />Hollywood Summer Tour | ||
|- | |- | ||
|NYCDA (Greensville) | |NYCDA (Greensville) | ||
| Line 133: | Line 134: | ||
| rowspan="4" |unknown | | rowspan="4" |unknown | ||
|Starpower (Spartanburg) | |Starpower (Spartanburg) | ||
| | |1<sup>st</sup> in Level 3 15-19 Solos<br />Miss Starpower<br />Discovery Spotlight<br />Power Pak Invites | ||
|- | |- | ||
|24/7 (Myrtle Beach) | |24/7 (Myrtle Beach) | ||
| Line 163: | Line 164: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|- | |- | ||
| | |2014 | ||
| | |Think I'm Gonna Dump Him | ||
| | |Jazz | ||
| | |Jada Kemp | ||
| | |KAR (Spartanburg) | ||
| | |1<sup>st</sup> in Primary 8 & Under Solos | ||
|- | |||
|2015 | |||
|PYT | |||
|Jazz | |||
|Eleanor O' Leary<br />Mary Elle Marchant | |||
|KAR (North Charleston) | |||
|did not place | |||
|} | |} | ||
== Dance Titles == | |||
* 2015 National Miss Petite Dance KAR | |||
* 2021 Teen Miss Legacy | |||
* 2023 Senior Miss Legacy | |||
* 2024 Miss Starpower | |||
==Additional Page== | ==Additional Page== | ||