Andrea Pombo: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
>Kidgameshowlover800
Line 13: Line 13:
|affiliations = Stars Dance Studio
|affiliations = Stars Dance Studio
|dance studios = Stars Dance Studio <br> Just Dance It
|dance studios = Stars Dance Studio <br> Just Dance It
|parents = Diana Pombo Calderon (mother) <br> Carlos Pombo (father)
|parents = Diana Pombo Sr. (mother) <br> Carlos Pombo (father)
|siblings = [[Diana Pombo]] <br> Ivana Green
|siblings = [[Diana Pombo]] <br> Ivana Green
|friends = [[Kalysta Gregory]] <br> [[Elliana Walmsley]] <br> [[Kimmy Kopke]]
|friends = [[Kalysta Gregory]] <br> [[Elliana Walmsley]] <br> [[Kimmy Kopke]]
Line 104: Line 104:
|6<sup>th</sup> in Teen Solos<br />Runner-Up Teen<br />Female JUMP VIP
|6<sup>th</sup> in Teen Solos<br />Runner-Up Teen<br />Female JUMP VIP
|-
|-
| rowspan="3" |2017
| rowspan="4" |2017
| rowspan="3" |Follow Still
| rowspan="4" |Follow Still
| rowspan="3" |
| rowspan="4" |
| rowspan="3" |
| rowspan="4" |
|24/7 (Orlando)
|24/7 (Orlando)
|High Five in Ballet
|High Five in Ballet
Line 113: Line 113:
|NUVO (Orlando)
|NUVO (Orlando)
|Runner-Up Teen<br />Female BreakOut Artist
|Runner-Up Teen<br />Female BreakOut Artist
|-
|Radix (Washington D.C.)
|Cutting Edge in Tap
|-
|-
|The Dance Awards (Orlando)
|The Dance Awards (Orlando)