Jana Tsai: Difference between revisions
>Kidgameshowlover800 |
>Kidgameshowlover800 No edit summary |
||
| Line 9: | Line 9: | ||
|eye color = Brown | |eye color = Brown | ||
|hair color = Brown | |hair color = Brown | ||
|school grade = | |school grade = 12th (20/21) | ||
|profession = Dancer <br> Model | |profession = Dancer <br> Model | ||
|affiliations = World of Dance <br> The Posse | |affiliations = World of Dance <br> The Posse | ||
|dance studios = Nor Cal Dance Arts | |dance studios = Nor Cal Dance Arts <br> CPAA Arts Center | ||
|parents = Bernice Tsai (Mother) | |parents = Bernice Tsai (Mother) | ||
|siblings = [[Jamie Tsai]] (Sister) <br> [[Jasmine Tsii]] (Sister) | |siblings = [[Jamie Tsai]] (Sister) <br> [[Jasmine Tsii]] (Sister) | ||
| Line 37: | Line 37: | ||
| style="text-align: center; " | | | style="text-align: center; " | | ||
| style="text-align: center; " |KAR (Las Vegas) | | style="text-align: center; " |KAR (Las Vegas) | ||
| style="text-align: center; " | | | style="text-align: center; " |2<sup>nd</sup> in Primary 9-11 Solos | ||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; " |2013 | | style="text-align: center; " |2013 | ||
| Line 45: | Line 45: | ||
| style="text-align: center; " | | | style="text-align: center; " | | ||
| style="text-align: center; " | | | style="text-align: center; " | | ||
|- | |||
| style="text-align: center; " |2015 | |||
| style="text-align: center; " |Total Eclipse | |||
| style="text-align: center; " |Contemporary | |||
| style="text-align: center; " | | |||
| style="text-align: center; " |StarQuest (San Jose) | |||
| style="text-align: center; " |14<sup>th</sup> in Teen Solos | |||
|- | |- | ||
| style="text-align: center; " |2016 | | style="text-align: center; " |2016 | ||
| Line 66: | Line 73: | ||
| style="text-align: center; " |RADIX Nationals Finals | | style="text-align: center; " |RADIX Nationals Finals | ||
| style="text-align: center; " |5<sup>th</sup> in Senior Solos | | style="text-align: center; " |5<sup>th</sup> in Senior Solos | ||
|} | |||
====WCE Competitions==== | |||
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:99%; font-size:90%;" | |||
|- | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Year | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Competition | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|} | |} | ||