Kiarra Waidelich: Difference between revisions

imported>Kingofgameshows800
imported>Kingofgameshows800
Line 234: Line 234:
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style
! style="background:#f2c8e0;" |Choreographer
! style="background:#f2c8e0;" |Choreographer
! style="background:#f2c8e0;" |Other Dancers
! style="background:#f2c8e0;" |Competition
! style="background:#f2c8e0;" |Competition
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
|-
| rowspan="3" style="text-align: center; " |2016
| style="text-align: center; " |In Separate Pieces
| style="text-align: center; " |Contemporary
| style="text-align: center; " |Quinn Callahan
| style="text-align: center; " |Kennedi Johnston<br />[[Summer Montenegro]]<br />Daisy Myers<br />Jessica Phan Stanton<br />Sophie Santella<br />Mackenzie Wandel
| style="text-align: center; " |The Dance Awards (Las Vegas)
| style="text-align: center; " |
|-
| style="text-align: center; " |Lotus
| style="text-align: center; " |Contemporary
| style="text-align: center; " |Andrew Winghart
| style="text-align: center; " |Aricela Boatwright<br />Ava Decastroverde<br />Kathryn Hamilton<br />Emma Kaffenberger<br />Abby Lorren<br />Easton Magliarditi<br />[[Summer Montenegro]]<br />Kennedy Payuer<br />Sarah Pelinger<br />Jessica Phan Stanton<br />Sophie Santella<br />Olivia Taylor<br />Mackenzie Wandel<br />Reagan Wexelman<br />Madeline Williams
| style="text-align: center; " |The Dance Awards (Las Vegas)]]
| style="text-align: center; " |
|-
| style="text-align: center; " |School of Rock
| style="text-align: center; " |Hip Hop
| style="text-align: center; " |
| style="text-align: center; " |Madison Alvarado<br />Brittany Bruno<br />Taylor Colety<br />Ciera Evans<br />Ocean Fernandez<br />Abdiel Figueroa<br />Yadiel Figueroa<br />Kathryn Hamilton<br />Kennedi Johnston<br />Emma Kaffenberger<br />Richelle Kennett<br />Kaili Kojima<br />Anika Kojima<br />Sydney Latimer<br />Emily Leech<br />Alyssa Ludian<br />Aliyah Rose Maese<br />Easton Magliarditi<br />Sage Mendre<br />[[Summer Montenegro]]<br />Daisy Myers<br />Kennedy Payuer<br />Sarah Pelinger<br />Hunter Sagawinit<br />Sophie Santella<br />David Shay<br />Christian Smith<br />Julia Stumpf<br />Amadeus Tiesling<br />AJ Viloria<br />Andrew Viloria
| style="text-align: center; " |The Dance Awards (Las Vegas)
| style="text-align: center; " |
|-
|-
| rowspan="2" style="text-align: center; " |2018
| rowspan="2" style="text-align: center; " |2018
Line 241: Line 264:
| style="text-align: center; " |Contemporary
| style="text-align: center; " |Contemporary
| style="text-align: center; " |unknown
| style="text-align: center; " |unknown
| style="text-align: center; " |
| style="text-align: center; " |24/SEVEN (Glendale)
| style="text-align: center; " |24/SEVEN (Glendale)
| style="text-align: center; " |1<sup>st</sup> in Junior Groups
| style="text-align: center; " |1<sup>st</sup> in Junior Groups
Line 247: Line 271:
| style="text-align: center; " |Contemporary
| style="text-align: center; " |Contemporary
| style="text-align: center; " |unknown
| style="text-align: center; " |unknown
| style="text-align: center; " |
| style="text-align: center; " |JUMP (Las Vegas)
| style="text-align: center; " |JUMP (Las Vegas)
| style="text-align: center; " |1<sup>st</sup> in Junior Extended Lines
| style="text-align: center; " |1<sup>st</sup> in Junior Extended Lines