Rylee Young: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
>Kidgameshowlover800
No edit summary
Line 1: Line 1:
{{infobox dancer
{{infobox dancer
|name = Rylee Young
|name = Rylee Young
|image = File:Rylee Young 2021.jpg
|image = File:Rylee Young 2.jpg
|gender = Female
|gender = Female
|age = 14
|age = 14
Line 162: Line 162:
|5<sup>th</sup> in Teen Solos<br />DJ's Pick<br />Runner-Up Teen<br />Female BreakOut Artist
|5<sup>th</sup> in Teen Solos<br />DJ's Pick<br />Runner-Up Teen<br />Female BreakOut Artist
|-
|-
| rowspan="4" |2023
| rowspan="5" |2023
| rowspan="4" |He's a Dream
| rowspan="4" |He's a Dream
| rowspan="4" |Jazz
| rowspan="4" |Jazz
Line 177: Line 177:
|NYCDA (Santa Clara)
|NYCDA (Santa Clara)
|16<sup>th</sup> in Teen Solos<br />Teen Outstanding Dancer
|16<sup>th</sup> in Teen Solos<br />Teen Outstanding Dancer
|-
|Nuage
|
|
|24/7 (Glendale)
|
|}
|}


Line 739: Line 745:
**[https://www.instagram.com/p/B6d77oLBMNH/ Merry Christmas]
**[https://www.instagram.com/p/B6d77oLBMNH/ Merry Christmas]
**[https://www.instagram.com/p/CNS2ud4BaAk/ Revive Super Foods]
**[https://www.instagram.com/p/CNS2ud4BaAk/ Revive Super Foods]
*[http://www.tiktok.com/@ryleeyoung_ TikTok (1)]
*[http://www.tiktok.com/@ryleeyoung0 TikTok (1)]
*[http://www.tiktok.com/@ry1eeeee TikTok (2)]
*[http://www.tiktok.com/@ry1eeeee TikTok (2)]
[[Category:Dancers]]
[[Category:Dancers]]