Danella Sloman: Difference between revisions
added some information |
added info and removed unnecessary info |
||
| Line 205: | Line 205: | ||
!Notes | !Notes | ||
|- | |- | ||
| | |2012-3 | ||
|Carmen | |Carmen | ||
|Gypsy Child | |Gypsy Child | ||
| | |English National Opera | ||
|- | |- | ||
| | | colspan="1" |2013 | ||
|The Music Man | |The Music Man | ||
| | |Amaryllis | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | colspan="1" |2014 | ||
|Evita | |Evita | ||
| | |Child Soloist | ||
|UK Tour | |UK Tour | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan="2" |2015 | ||
|2015 | |||
|Jesus Christ Superstar | |Jesus Christ Superstar | ||
|Ensemble | |Ensemble | ||
| | |UK Tour | ||
|- | |||
|The Railway Children | |||
|Mabel Perks | |||
|King's Cross Theatre | |||
|- | |- | ||
|2016-7 | |2016-7 | ||
|Billy Elliot | |Billy Elliot | ||
| | |Susan Parks | ||
|UK & Ireland Tour | |UK & Ireland Tour | ||
|} | |} | ||