Abbey Nolet: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
>Kidgameshowlover800
No edit summary
Line 104: Line 104:
|}
|}


===Duets/Trios===
===Duets===
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:99%; text-align:center; font-size:90%;"
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:99%; text-align:center; font-size:90%;"
|-
|-
Line 113: Line 113:
! style="background:#f2c8e0;" |Competition
! style="background:#f2c8e0;" |Competition
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
|-
|2014
|Pumping Blood
|unknown
|Brooklyn Lipke<br />Sophia Khachi
|Showstopper (Grand Island)
|5<sup>th</sup> in Teen Duets/Trios<br />Double Platinum
|-
|-
|2015
|2015
Line 126: Line 119:
|Tanner Matthews  
|Tanner Matthews  
|Showstopper (Grand Island)
|Showstopper (Grand Island)
|6<sup>th</sup> in Teen Duets/Trios<br />Crystal Award
|6<sup>th</sup> in Senior Duets/Trios<br />Crystal Award
|-
|2016
|Halo
|unknown
|Tyler Hutchings<br />Josh Lamb
|The Dance Awards (Las Vegas)
|
|-
|2020
|Converge
|Open
|Tyler Hutchings<br />Megan Lofto
|Strive
|
|}
|}


Line 159: Line 138:
|Showstopper (Grand Island)
|Showstopper (Grand Island)
|5<sup>th</sup> in Teen Duets/Trios<br />Double Platinum
|5<sup>th</sup> in Teen Duets/Trios<br />Double Platinum
|-
|2015
|Intro the Frey
|unknown
|Tanner Matthews
|Showstopper (Grand Island)
|6<sup>th</sup> in Teen Duets/Trios<br />Crystal Award
|-
|-
|2016
|2016
Line 377: Line 349:
|1<sup>st</sup> in Teen Super Groups<br />Crystal Award
|1<sup>st</sup> in Teen Super Groups<br />Crystal Award
|-
|-
|2014
| rowspan="9" |2014
|Medicine
|Medicine
|unknown
|unknown
|
|
|Showstopper (Grand Island)
|Showstopper (Grand Island)
|1<sup>st</sup> in Junior Small Groups<br />Crystal Award
|-
|The Mandarin
|unknown
|Many Dancers
|Showstopper (Grand Island)
|1<sup>st</sup> in Junior Super Groups<br />Crystal Award
|-
|Heart of Gold
|unknown
|
|
|Showstopper (Grand Island)
|1<sup>st</sup> in Teen Small Groups<br />Crystal Award
|-
|-
|The New Age
|unknown
|
|
|
|Showstopper (Grand Island)
|4<sup>th</sup> in Teen Small Groups<br />Crystal Award
|-
|Hairspray
|unknown
|unknown
|
|
|Showstopper (Grand Island)
|Showstopper (Grand Island)
|
|1<sup>st</sup> in Teen Large Groups<br />Crystal Award
|-
|-
|
|Semper Fidelis
|
|unknown
|unknown
|
|
|Showstopper (Grand Island)
|Showstopper (Grand Island)
|
|3<sup>rd</sup> in Teen Large Groups<br />Crystal Award
|-
|-
|
|Amen
|
|unknown
|unknown
|
|
|Showstopper (Grand Island)
|Showstopper (Grand Island)
|
|4<sup>th</sup> in Teen Large Groups<br />Crystal Award
|-
|-
|
|Gone
|
|unknown
|unknown
|
|
|Showstopper (Grand Island)
|Showstopper (Grand Island)
|
|9<sup>th</sup> in Teen Large Groups<br />Double Platinum
|-
|-
|
|CD Glee
|
|unknown
|unknown
|
|Many Dancers
|Showstopper (Grand Island)
|Showstopper (Grand Island)
|
|2<sup>nd</sup> in Teen Super Groups<br />Crystal Award
|-
|-
|
| rowspan="8" |2015
|
|Fate
|unknown
|unknown
|
|
|Showstopper (Grand Island)
|Showstopper (Grand Island)
|
|1<sup>st</sup> in Teen Small Groups<br />Crystal Award
|-
|-
|
|Kingdom
|
|unknown
|unknown
|
|
|Showstopper (Grand Island)
|Showstopper (Grand Island)
|
|2<sup>nd</sup> in Teen Small Groups<br />Crystal Award
|-
|-
|
|Batter Up
|
|unknown
|unknown
|
|
|Showstopper (Grand Island)
|Showstopper (Grand Island)
|
|1<sup>st</sup> in Teen Large Groups<br />Crystal Award
|-
|-
|
|Aladdin
|
|unknown
|unknown
|
|Many Dancers
|Showstopper (Grand Island)
|Showstopper (Grand Island)
|
|1<sup>st</sup> in Teen Super Groups<br />Crystal Award
|-
|-
|
|#selfie
|
|unknown
|unknown
|
|Many Dancers
|Showstopper (Grand Island)
|Showstopper (Grand Island)
|
|2<sup>nd</sup> in Teen Super Groups<br />Crystal Award
|-
|-
|
|Fuego
|
|unknown
|unknown
|
|Many Dancers
|Showstopper (Grand Island)
|Showstopper (Grand Island)
|
|3<sup>rd</sup> in Teen Super Groups<br />Crystal Award
|-
|-
|
|Wanderlust
|
|unknown
|unknown
|
|Many Dancers
|Showstopper (Grand Island)
|Showstopper (Grand Island)
|
|4<sup>th</sup> in Teen Super Groups<br />Crystal Award
|-
|-
|
|Hyper Ballad
|
|unknown
|unknown
|
|
|Showstopper (Grand Island)
|Showstopper (Grand Island)
|
|4<sup>th</sup> in Senior Large Groups<br />Crystal Award
|}
|}