Auriel Welty: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
>Kidgameshowlover800
Line 137: Line 137:
|2004
|2004
|Hold On
|Hold On
|lyrical
|Lyrical
|unknown
|unknown
|Christi Diorio
|Christi Diorio
Line 145: Line 145:
|2008
|2008
|Cold Water
|Cold Water
|jazz
|Jazz
|unknown
|unknown
|[[Nick Dobbs]]
|[[Nick Dobbs]]
Line 153: Line 153:
| rowspan="2" |2009
| rowspan="2" |2009
|Beware
|Beware
|hip hop
|Hip Hop
|unknown
|unknown
|Alexis Connors
|Alexis Connors
Line 160: Line 160:
|-
|-
|Hallelujah
|Hallelujah
|lyrical
|Lyrical
|unknown
|unknown
|Kelsey Landers
|Kelsey Landers
Line 168: Line 168:
|2010
|2010
|About That Walk
|About That Walk
|jazz
|Jazz
|unknown
|unknown
|Alexis Connors
|Alexis Connors
Line 174: Line 174:
|5<sup>th</sup> in Teen Competitive Duet/Trios
|5<sup>th</sup> in Teen Competitive Duet/Trios
|-
|-
| rowspan="4" |2012
| rowspan="5" |2012
| rowspan="5" |I Don't Feel It Anymore
| rowspan="6" |I Don't Feel It Anymore
| rowspan="5" |Contemporary
| rowspan="6" |Contemporary
| rowspan="5" |unknown
| rowspan="6" |unknown
| rowspan="5" |[[Nick Dobbs]]
| rowspan="6" |[[Nick Dobbs]]
|DEA (Pittsburgh)
|DEA (Pittsburgh)
|1<sup>st</sup> in Teen Duet/Trios
|1<sup>st</sup> in Teen Duet/Trios
Line 190: Line 190:
|WCDE (Pittsburgh)
|WCDE (Pittsburgh)
|1<sup>st</sup> in Teen Duet/Trios<br />1<sup>st</sup> in Teen Lyrical Duet/Trios
|1<sup>st</sup> in Teen Duet/Trios<br />1<sup>st</sup> in Teen Lyrical Duet/Trios
|-
|NexStar (Akron)
|3<sup>rd</sup> in Senior Duet/Trios
|-
|-
| rowspan="4" |2013
| rowspan="4" |2013