Ambry Mehr: Difference between revisions
imported>Kingofgameshows800 Created page with "{{Infobox_dancer |name = Ambry Mehr |image = File:Ambry Mehr.jpg |gender = Female |age = 20 |birthdate = October 3, 1998 |nationality = American |hometown = Arizona |eye color..." |
imported>Kingofgameshows800 |
||
| Line 16: | Line 16: | ||
==Dances== | ==Dances== | ||
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width: | ===Solos=== | ||
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:99%; font-size:90%;" | |||
|- | |- | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Year | ! style="background:#f2c8e0;" |Year | ||
| Line 25: | Line 26: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|-style="text-align: center;" | |-style="text-align: center;" | ||
|2011 | |||
|Hold Your Hand | |||
|Contemporary | |||
| | | | ||
|JUMP (Phoenix) | |||
| | | | ||
|-style="text-align: center;" | |||
|2013 | |||
|Small | |||
|Contemporary | |||
| | | | ||
|24/7 Nationals (Las Vegas) | |||
| | | | ||
|-style="text-align: center;" | |||
|2014 | |||
|Hyperballad | |||
|Contemporary | |||
|Dana Metz | |||
|The Dance Awards | |||
| | | | ||
|-style="text-align: center;" | |||
| rowspan="2"|2015 | |||
|Ghost | |||
|Contemporary | |||
|Albert Blaise Cattafi | |||
|JUMP (Phoenix) | |||
|3<sup>rd</sup> in Teen Solos | |||
|-style="text-align: center;" | |||
|Hold Me Down | |||
|Improv | |||
| | | | ||
|24/7 (Glendale) | |||
|2<sup>nd</sup> in Teen Solos | |||
|} | |} | ||