Jenna Jarboe: Difference between revisions
>Kidgameshowlover800 No edit summary |
>Kidgameshowlover800 No edit summary |
||
| Line 10: | Line 10: | ||
|hair color = Brown | |hair color = Brown | ||
|profession = Dancer <br> Model | |profession = Dancer <br> Model | ||
|affiliations = SS Dancewear <br> Madi Mac Dancewear | |affiliations = SS Dancewear <br> Madi Mac Dancewear <br> Honeycut | ||
|dance studios = Expressenz Dance Center | |dance studios = Expressenz Dance Center | ||
|titles = ''see below'' | |titles = ''see below'' | ||
| Line 133: | Line 133: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="6" |2020 | ||
| rowspan="2"|On the Wire | | rowspan="2"|On the Wire | ||
| rowspan="2"|Contemporary | | rowspan="2"|Contemporary | ||
| Line 161: | Line 161: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan="12" |2021 | ||
| | | rowspan="4" |Battlefield | ||
| rowspan="4" |Lyrical | |||
| rowspan="4" | | |||
|Imagine (Indianapolis) | |||
| | | | ||
| | |- | ||
|NexStar (Indianapolis) | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Revolution (Indianapolis) | |||
| | | | ||
|- | |||
|Starpower (Indianapolis) | |||
| | | | ||
|- | |||
| rowspan="4" |Don't Let Me Go | |||
| rowspan="4" |Open | |||
| rowspan="4" |Dusty Button | |||
|NexStar (Indianapolis) | |||
| | | | ||
|- | |||
|Revel (Louisville) | |||
| | | | ||
|- | |||
|Revolution (Indianapolis) | |||
| | | | ||
|- | |||
|Starpower (Indianapolis) | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan="3" |Queen Bee | |||
| rowspan="3" |Jazz | |||
| rowspan="3" | | |||
|NexStar (Indianapolis) | |||
| | | | ||
|- | |||
|Revolution (Indianapolis) | |||
| | | | ||
|- | |||
|Starpower (Indianapolis) | |||
| | | | ||
|- | |||
|Dangerous | |||
|Jazz | |||
| | | | ||
| | |Starpower (Indianapolis) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan="3" |2022 | ||
| | | rowspan="3" |Exlie | ||
| | | rowspan="3" |Open | ||
| | | rowspan="3" | | ||
| | |NYCDA (Nashville) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Jump (Chicago) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |NUVO (Indianapolis) | ||
| | | | ||
|} | |} | ||
| Line 224: | Line 245: | ||
|Radix (Chicago) | |Radix (Chicago) | ||
|1<sup>st</sup> in Junior Duet/Trios | |1<sup>st</sup> in Junior Duet/Trios | ||
|- | |||
| rowspan="8" |2021 | |||
| rowspan="4" |Swan Lake | |||
| rowspan="4" |Contemporary | |||
| rowspan="4" |Karla Curatolo | |||
| rowspan="4" |Ainsley Grey | |||
|NexStar (Indianapolis) | |||
| | |||
|- | |||
|Revolution (Indianapolis) | |||
| | |||
|- | |||
|Starpower (Indianapolis) | |||
| | |||
|- | |||
|Starpower Nationals | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="4" |Believe | |||
| rowspan="4" |Lyrical | |||
| rowspan="4" |Karla Curatolo | |||
| rowspan="4" |[[Kate Jarboe]] | |||
|Imagine (Indianapolis) | |||
| | |||
|- | |||
|NexStar (Indianapolis) | |||
| | |||
|- | |||
|Revolution (Indianapolis) | |||
| | |||
|- | |||
|Starpower (Indianapolis) | |||
| | |||
|} | |} | ||