Mikaela Kline: Difference between revisions
imported>Kingofgameshows800 |
imported>Kingofgameshows800 |
||
| Line 52: | Line 52: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|-style="text-align: center;" | |-style="text-align: center;" | ||
| rowspan=" | | rowspan="4"|2017-2018 | ||
|Let the River Run | |Let the River Run | ||
|Lyrical | |Lyrical | ||
| | | | ||
|Natalie Gaitan<br />Daeja Hill<br />[[Dakotah Hill]]<br />Liya Johnson<br />Jaya Lastrapes<br />Robin Madison | |Natalie Gaitan<br />Daeja Hill<br />[[Dakotah Hill]]<br />[[Liya Johnson]]<br />Jaya Lastrapes<br />Robin Madison | ||
|Hall of Fame (Baltimore) | |Hall of Fame (Baltimore) | ||
|2018 MVP Award | |2018 MVP Award | ||
|-style="text-align: center;" | |-style="text-align: center;" | ||
| rowspan="3"|Bohemian Rhapsody | |||
| rowspan="3"|Contemporary | |||
| rowspan="3"|Dawn McDonald | |||
| rowspan="3"|[[Ava Buckhalt]]<br />[[Mariam Fadl]]<br />[[Dakotah Hill]]<br />[[Liya Johnson]]<br />[[Emily Kim]]<br />[[Madeleine Pettit]]<br />and many others | |||
|Hall of Fame (Baltimore) | |||
|did not place | |||
|-style="text-align: center;" | |||
|Headliners (Baltimore) | |||
|1<sup>st</sup> in Junior Production Lines | |||
|-style="text-align: center;" | |||
|Legacy (Baltimore) | |||
|2<sup>nd</sup> in Advanced Teen Lines | |||
|-style="text-align: center;" | |||
|2018-2019 | |||
|Friend Like Me | |Friend Like Me | ||
|Jazz | |Jazz | ||
| | | | ||
|Joe Blandford<br />Natalie Gaitan<br />Daeja Hill<br />[[Dakotah Hill]]<br />Serenity Holland<br />Liya Johnson<br />Jaya Lastrapes<br />Robin Madison<br />Mary McHale<br />Michaela Vass | |Joe Blandford<br />Natalie Gaitan<br />Daeja Hill<br />[[Dakotah Hill]]<br />Serenity Holland<br />[[Liya Johnson]]<br />Jaya Lastrapes<br />Robin Madison<br />Mary McHale<br />Michaela Vass | ||
|Hall of Fame (Baltimore) | |Hall of Fame (Baltimore) | ||
| | | | ||
| Line 71: | Line 85: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|Joe Blandford<br />Natalie Gaitan<br />Daeja Hill<br />[[Dakotah Hill]]<br />Serenity Holland<br />Liya Johnson<br />Jaya Lastrapes<br />Robin Madison<br />Mary McHale<br />Michaela Vass | |Joe Blandford<br />Natalie Gaitan<br />Daeja Hill<br />[[Dakotah Hill]]<br />Serenity Holland<br />[[Liya Johnson]]<br />Jaya Lastrapes<br />Robin Madison<br />Mary McHale<br />Michaela Vass | ||
|Hall of Fame (Baltimore) | |Hall of Fame (Baltimore) | ||
| | | | ||
| Line 78: | Line 92: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|Karina Garner<br />Kirsten Gottlieb<br />Alexandra Groves<br />[[Dakotah Hill]]<br />Christina Hoyson<br />Renee Jaranson<br />Liya Johnson<br />Jaya Lastrapes<br />Nyah Lastrapes<br />Sarah Mchale<br />Sarah Stillman<br />Nisa Tatum<br />Michaela Vass<br />Annabel Vetock<br />Caroline Wentker | |Karina Garner<br />Kirsten Gottlieb<br />Alexandra Groves<br />[[Dakotah Hill]]<br />Christina Hoyson<br />Renee Jaranson<br />[[Liya Johnson]]<br />Jaya Lastrapes<br />Nyah Lastrapes<br />Sarah Mchale<br />Sarah Stillman<br />Nisa Tatum<br />Michaela Vass<br />Annabel Vetock<br />Caroline Wentker | ||
|Hall of Fame (Baltimore) | |Hall of Fame (Baltimore) | ||
| | | | ||
| Line 85: | Line 99: | ||
|Contemporary | |Contemporary | ||
| | | | ||
|Joe Blandford<br />[[Evie Bolognese]]<br />Natalie Gaitan<br />Karina Garner<br />Daeja Hill<br />[[Dakotah Hill]]<br />Serenity Holland<br />Liya Johnson<br />Jaya Lastrapes<br />Kaia Lockwood<br />Robin Madison<br />Mary Mchale<br />Abby Nicholas<br />Jesminder Pongnon<br />Katelyn Rosenberger<br />Michaela Vass | |Joe Blandford<br />[[Evie Bolognese]]<br />Natalie Gaitan<br />Karina Garner<br />Daeja Hill<br />[[Dakotah Hill]]<br />Serenity Holland<br />[[Liya Johnson]]<br />Jaya Lastrapes<br />Kaia Lockwood<br />Robin Madison<br />Mary Mchale<br />Abby Nicholas<br />Jesminder Pongnon<br />Katelyn Rosenberger<br />Michaela Vass | ||
|Hall of Fame (Baltimore) | |Hall of Fame (Baltimore) | ||
| | | | ||
| Line 92: | Line 106: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|Alyssa De Bels<br />Natalie Gaitan<br />Anna Gardiner<br />Karina Garner<br />Kirsten Gottlieb<br />Alexandra Groves<br />Charm Hallingquest<br />Daeja Hill<br />[[Dakotah Hill]]<br />Serenity Holland<br />Christina Hoyson<br />Renee Jaranson<br />Liya Johnson<br />Jaya Lastrapes<br />Nyah Lastrapes<br />Robin Madison<br />Meena Manoj<br />Sarah Mchale<br />Jesminder Pongnon<br />Sarah Stillman<br />Nisa Tatum<br />Michaela Vass<br />Annabel Vetock<br />Caroline Wentker | |Alyssa De Bels<br />Natalie Gaitan<br />Anna Gardiner<br />Karina Garner<br />Kirsten Gottlieb<br />Alexandra Groves<br />Charm Hallingquest<br />Daeja Hill<br />[[Dakotah Hill]]<br />Serenity Holland<br />Christina Hoyson<br />Renee Jaranson<br />[[Liya Johnson]]<br />Jaya Lastrapes<br />Nyah Lastrapes<br />Robin Madison<br />Meena Manoj<br />Sarah Mchale<br />Jesminder Pongnon<br />Sarah Stillman<br />Nisa Tatum<br />Michaela Vass<br />Annabel Vetock<br />Caroline Wentker | ||
|Hall of Fame (Baltimore) | |Hall of Fame (Baltimore) | ||
| | | | ||