Anastasia Rose: Difference between revisions
imported>Kingofgameshows800 |
imported>Kingofgameshows800 |
||
| Line 195: | Line 195: | ||
| rowspan="3"|Angels Among Us | | rowspan="3"|Angels Among Us | ||
| rowspan="3"|Lyrical | | rowspan="3"|Lyrical | ||
| rowspan="3"| | | rowspan="3"|[[Nina Cerniglia]]<br />[[Nick Dobbs]]<br />[[Brooke Kosinski]]<br />[[Sarah Hunt]]<br />[[Kendall Vertes]]<br />[[Mackenzie Ziegler]]<br />[[Maddie Ziegler]] | ||
|NYCDA (Pittsburgh) | |NYCDA (Pittsburgh) | ||
| | | | ||
| Line 207: | Line 207: | ||
| rowspan="3"|Cotton-Eye Joe | | rowspan="3"|Cotton-Eye Joe | ||
| rowspan="3"|Acrobatic | | rowspan="3"|Acrobatic | ||
| rowspan="3"| | | rowspan="3"|[[Alex Biery]]<br />[[Nina Cerniglia]]<br />[[Brooke Kosinski]]<br />[[Mackenzie Ziegler]]<br />and others | ||
|JUMP (Pittsburgh) | |JUMP (Pittsburgh) | ||
|1<sup>st</sup> in Mini Groups | |1<sup>st</sup> in Mini Groups | ||
| Line 217: | Line 217: | ||
|1<sup>st</sup> in Junior Groups | |1<sup>st</sup> in Junior Groups | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| | |Please, Mr. Postman | ||
|Tap | |Tap | ||
|[[Haley Vrolijk]]<br />and others | |||
| | | | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |||
| rowspan="7"|2014 | |||
|Blue Suede Shoes | |||
|Hip Hop | |||
|[[Mackenzie Ziegler]]<br />[[Brooke Kosinski]]<br />[[Sarah Hunt]]<br />[[Haley Vrolijk]]<br />[[Sammie Lenzi]] | |||
| | | | ||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Borrowed Angels | |||
|Lyrical | |||
|[[Nina Cerniglia]]<br />[[Selah Curran]]<br />[[Kylie Edwards]]<br />[[Brooke Kosinski]]<br />[[Sammie Lenzi]]<br />[[Sarah Hunt]]<br />[[Mackenzie Ziegler]] | |||
|JUMP (Pittsburgh) | |||
|3<sup>rd</sup> in Mini Groups | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Toy Box | |||
|Acrobatic | |||
|[[Brooke Kosinski]]<br />[[Sammie Lenzi]]<br />[[Sarah Hunt]]<br />[[Mackenzie Ziegler]] | |||
|NUVO (Pittsburgh) | |||
|3<sup>rd</sup> in Mini Groups | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| rowspan="4"|A Little Party | |||
| rowspan="4"|Jazz | |||
| rowspan="4"|[[Nina Cerniglia]]<br />[[Selah Curran]]<br />[[Nia Frazier]]<br />[[Brooke Kosinski]]<br />[[Sammie Lenzi]]<br />[[Sarah Hunt]]<br />[[Kendall Vertes]]<br />[[Mackenzie Ziegler]]<br />[[Maddie Ziegler]] | |||
|JUMP (Pittsburgh) | |||
|1<sup>st</sup> in Mini Lines | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|NUVO (Pittsburgh) | |||
|1<sup>st</sup> in Mini Lines | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Sheer Talent (Pittsburgh) | |||
|1<sup>st</sup> in Junior Lines | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Sheer Talent Nationals (Las Vegas) | |||
|1<sup>st</sup> in Junior Lines | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| rowspan="4"|2015 | |||
|Get Here | |||
|Lyrical | |||
|[[Nina Cerniglia]]<br />[[Selah Curran]]<br />[[Kylie Edwards]]<br />[[Jessa Kinter]]<br />[[Brooke Kosinski]]<br />[[Sarah Hunt]]<br />[[Haley Vrolijk]]<br />[[Mackenzie Ziegler]] | |||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Make Way | |||
|Hip Hop | |||
|[[Alex Biery]]<br />[[Nina Cerniglia]]<br />[[Selah Curran]]<br />[[Kylie Edwards]]<br />[[Jessa Kinter]]<br />[[Brooke Kosinski]]<br />Dyson Ramey<br />[[Sarah Hunt]]<br />[[Haley Vrolijk]]<br />[[Mackenzie Ziegler]] | |||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Watercolors | |||
|Specialty | |||
|[[Brooke Kosinski]]<br />[[Sarah Hunt]]<br />[[Haley Vrolijk]]<br />[[Mackenzie Ziegler]] | |||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Wikked Lil Girls | |||
|Jazz | |||
|[[Nina Cerniglia]]<br />[[Selah Curran]]<br />[[Kylie Edwards]]<br />[[Nia Frazier]]<br />[[Jessa Kinter]]<br />[[Brooke Kosinski]]<br />[[Sarah Hunt]]<br />[[Kendall Vertes]]<br />[[Haley Vrolijk]]<br />[[Mackenzie Ziegler]]<br />[[Maddie Ziegler]] | |||
|JUMP (Pittsburgh) | |||
|3<sup>rd</sup> in Junior Lines | |||
|} | |} | ||