Landry Breaux: Difference between revisions

imported>Kingofgameshows800
imported>Kingofgameshows800
Line 318: Line 318:
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style
! style="background:#f2c8e0;" |Choreographers
! style="background:#f2c8e0;" |Other Dancers
! style="background:#f2c8e0;" |Other Dancers
! style="background:#f2c8e0;" |Competition
! style="background:#f2c8e0;" |Competition
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
|-style="text-align: center; "
 
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
| rowspan="15"|2016
| rowspan="15"|2016
| rowspan="3"|Silhouette
| rowspan="3"|Silhouette
| rowspan="3"|Lyrical
| rowspan="3"|Lyrical
| rowspan="3"|
| rowspan="3"|[[Brandy Baker]]<br />Emily Detterich<br />Raquel Glasser<br />[[Makayla Gordon]]<br />Krysta Hansell<br />Chloe Kumamoto<br />Taegan Mehrens<br />[[Aaliyah Zolina]]
| rowspan="3"|[[Brandy Baker]]<br />Emily Detterich<br />Raquel Glasser<br />[[Makayla Gordon]]<br />Krysta Hansell<br />Chloe Kumamoto<br />Taegan Mehrens<br />[[Aaliyah Zolina]]
|Hall of Fame (Ontario)
|Hall of Fame (Ontario)
Line 339: Line 337:
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
| rowspan="2"|Shameless
| rowspan="2"|Shameless
| rowspan="2"|
| rowspan="2"|
| rowspan="2"|
| rowspan="2"|[[Brandy Baker]]<br />Emily Detterich<br />Raquel Glasser<br />[[Makayla Gordon]]<br />Chloe Kumamoto<br />Taegan Mehrens<br />[[Aaliyah Zolina]]<br />Krysta Hansell
| rowspan="2"|[[Brandy Baker]]<br />Emily Detterich<br />Raquel Glasser<br />[[Makayla Gordon]]<br />Chloe Kumamoto<br />Taegan Mehrens<br />[[Aaliyah Zolina]]<br />Krysta Hansell
Line 350: Line 347:
| rowspan="3"|Evelyn
| rowspan="3"|Evelyn
| rowspan="3"|Lyrical
| rowspan="3"|Lyrical
| rowspan="3"|
| rowspan="3"|Allie Antoyan<br />Kelsey Ash<br />[[Brandy Baker]]<br />[[Emmy Cheung]]<br />Emily Detterich<br />Raquel Glasser<br />[[Makayla Gordon]]<br />Krysta Hansell<br />Makaela Jarnagin<br />Chloe Kumamoto<br />Taegan Mehrens<br />Jordan Nguyen<br />[[Taylor Nunez]]
| rowspan="3"|Allie Antoyan<br />Kelsey Ash<br />[[Brandy Baker]]<br />[[Emmy Cheung]]<br />Emily Detterich<br />Raquel Glasser<br />[[Makayla Gordon]]<br />Krysta Hansell<br />Makaela Jarnagin<br />Chloe Kumamoto<br />Taegan Mehrens<br />Jordan Nguyen<br />[[Taylor Nunez]]
|Hall of Fame (Ontario)
|Hall of Fame (Ontario)
Line 363: Line 359:
| rowspan="3"|Beautiful People
| rowspan="3"|Beautiful People
| rowspan="3"|Open
| rowspan="3"|Open
| rowspan="3"|
| rowspan="3"|Allie Antoyan<br />Kelsey Ash<br />[[Brandy Baker]]<br />Emily Detterich<br />[[Makayla Gordon]]<br />Krysta Hansell<br />Justine Kaneda<br />Chloe Kumamoto<br />Emma Kumamoto<br />Sierra Liva<br />Taegan Mehrens<br />Jordan Nguyen<br />Taylor Nunez<br />Brenna Shannon<br />[[Lauren Shaw]]<br />[[Aaliyah Zolina]]<br />[[Kiana Zolina]]
| rowspan="3"|Allie Antoyan<br />Kelsey Ash<br />[[Brandy Baker]]<br />Emily Detterich<br />[[Makayla Gordon]]<br />Krysta Hansell<br />Justine Kaneda<br />Chloe Kumamoto<br />Emma Kumamoto<br />Sierra Liva<br />Taegan Mehrens<br />Jordan Nguyen<br />Taylor Nunez<br />Brenna Shannon<br />[[Lauren Shaw]]<br />[[Aaliyah Zolina]]<br />[[Kiana Zolina]]
|Hall of Fame (Ontario)
|Hall of Fame (Ontario)
Line 376: Line 371:
| rowspan="2"|Dangerous
| rowspan="2"|Dangerous
| rowspan="2"|Jazz
| rowspan="2"|Jazz
| rowspan="2"|
| rowspan="2"|Kelsey Ash<br />Kayla Beard<br />Emily Detterich<br />Kenzie Gladych<br />Raquel Glasser<br />Makayla Gordon<br />Justine Kaneda<br />Chloe Kumamoto<br />Taegan Mehrens<br />Ashley Triplett<br />[[Aaliyah Zolina]]<br />[[Kiana Zolina]]<br />Krysta Hansell<br />Sierra Liva<br />Jordan Nguyen<br />Katheryn Thayer-Pham
| rowspan="2"|Kelsey Ash<br />Kayla Beard<br />Emily Detterich<br />Kenzie Gladych<br />Raquel Glasser<br />Makayla Gordon<br />Justine Kaneda<br />Chloe Kumamoto<br />Taegan Mehrens<br />Ashley Triplett<br />[[Aaliyah Zolina]]<br />[[Kiana Zolina]]<br />Krysta Hansell<br />Sierra Liva<br />Jordan Nguyen<br />Katheryn Thayer-Pham
|Showstopper (Anaheim II)
|Showstopper (Anaheim II)
Line 385: Line 379:
|-style="text-align: center; "
|-style="text-align: center; "
| rowspan="2"|I Want Your Love
| rowspan="2"|I Want Your Love
| rowspan="2"|
| rowspan="2"|
| rowspan="2"|
| rowspan="2"|[[Brandy Baker]]<br />[[Landry Breaux]]<br />[[Lauren Shaw]]<br />[[Aaliyah Zolina]]<br />[[Kiana Zolina]]<br />and other dancers
| rowspan="2"|[[Brandy Baker]]<br />[[Landry Breaux]]<br />[[Lauren Shaw]]<br />[[Aaliyah Zolina]]<br />[[Kiana Zolina]]<br />and other dancers