Madelynn Bourgoing: Difference between revisions
>Kidgameshowlover800 |
>Kidgameshowlover800 |
||
| Line 291: | Line 291: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|- style="text-align: center; " | |- style="text-align: center; " | ||
| rowspan=" | | rowspan="14" |2016 | ||
|Trapped | | rowspan="2" |Trapped | ||
|Contemporary | | rowspan="2" |Contemporary | ||
|[[Madelynn Bourgoing]]<br />Taylor Danciger<br />[[Cami Massicotte|Cameron Massicotte]]<br />[[Charlotte Mozingo]]<br />Annalise Pisciotti<br />Isabella Ramirez | | rowspan="2" |[[Madelynn Bourgoing]]<br />Taylor Danciger<br />[[Cami Massicotte|Cameron Massicotte]]<br />[[Charlotte Mozingo]]<br />Annalise Pisciotti<br />Isabella Ramirez | ||
|StarQuest (Atlanta) | |StarQuest (Atlanta) | ||
|1<sup>st</sup> in Junior Small Groups | |1<sup>st</sup> in Junior Small Groups | ||
|-style="text-align: center; " | |- | ||
|Stop! | |Showstopper (Jacksonville) | ||
|Jazz | |2<sup>nd</sup> in Junior Small Groups | ||
|[[Madelynn Bourgoing]]<br />Taylor Danciger<br />[[Cami Massicotte|Cameron Massicotte]]<br />[[Charlotte Mozingo]]<br />Annalise Pisciotti<br />Isabella Ramirez | |- style="text-align: center; " | ||
| rowspan="2" |Stop! | |||
| rowspan="2" |Jazz | |||
| rowspan="2" |[[Madelynn Bourgoing]]<br />Taylor Danciger<br />[[Cami Massicotte|Cameron Massicotte]]<br />[[Charlotte Mozingo]]<br />Annalise Pisciotti<br />Isabella Ramirez | |||
|StarQuest (Atlanta) | |StarQuest (Atlanta) | ||
|did not place | |did not place | ||
|-style="text-align: center; " | |- | ||
|Hallelujah | |Showstopper (Jacksonville) | ||
|Lyrical | |3<sup>rd</sup> in Junior Small Groups | ||
|[[Madelynn Bourgoing]]<br />Taylor Danciger<br />[[Cami Massicotte|Cameron Massicotte]]<br />[[Charlotte Mozingo]]<br />Annalise Pisciotti | |- style="text-align: center; " | ||
| rowspan="2" |Hallelujah | |||
| rowspan="2" |Lyrical | |||
| rowspan="2" |[[Madelynn Bourgoing]]<br />Taylor Danciger<br />[[Cami Massicotte|Cameron Massicotte]]<br />[[Charlotte Mozingo]]<br />Annalise Pisciotti | |||
|StarQuest (Atlanta) | |StarQuest (Atlanta) | ||
|2<sup>nd</sup> in Junior Small Groups | |2<sup>nd</sup> in Junior Small Groups | ||
|-style="text-align: center; " | |- | ||
|The Flock | |Showstopper (Jacksonville) | ||
|Acro | |5<sup>th</sup> in Junior Small Groups | ||
|[[Madelynn Bourgoing]]<br />Taylor Danciger<br />Savannah Foster<br />[[Cami Massicotte|Cameron Massicotte]]<br />[[Charlotte Mozingo]]<br />Annalise Pisciotti<br />Isabella Ramirez<br />Jennifer Theobald | |- style="text-align: center; " | ||
| rowspan="2" |The Flock | |||
| rowspan="2" |Acro | |||
| rowspan="2" |[[Madelynn Bourgoing]]<br />Taylor Danciger<br />Savannah Foster<br />[[Cami Massicotte|Cameron Massicotte]]<br />[[Charlotte Mozingo]]<br />Annalise Pisciotti<br />Isabella Ramirez<br />Jennifer Theobald | |||
|StarQuest (Atlanta) | |StarQuest (Atlanta) | ||
|4<sup>th</sup> in Junior Small Groups | |4<sup>th</sup> in Junior Small Groups | ||
|-style="text-align: center; " | |- | ||
|Paparazzi | |Showstopper (Jacksonville) | ||
|Jazz | |5<sup>th</sup> in Teen Small Groups | ||
|[[Madelynn Bourgoing]]<br />Taylor Danciger<br />[[Cami Massicotte|Cameron Massicotte]]<br />Jordan Mikus<br />Jadyn Mize<br />[[Charlotte Mozingo]]<br />Annalise Pisciotti<br />Isabella Ramirez<br />Hayley Vanwagner<br />Hayes Young | |- style="text-align: center; " | ||
| rowspan="2" |Paparazzi | |||
| rowspan="2" |Jazz | |||
| rowspan="2" |[[Madelynn Bourgoing]]<br />Taylor Danciger<br />[[Cami Massicotte|Cameron Massicotte]]<br />Jordan Mikus<br />Jadyn Mize<br />[[Charlotte Mozingo]]<br />Annalise Pisciotti<br />Isabella Ramirez<br />Hayley Vanwagner<br />Hayes Young | |||
|StarQuest (Atlanta) | |StarQuest (Atlanta) | ||
|3<sup>rd</sup> in Junior Small Groups | |3<sup>rd</sup> in Junior Small Groups | ||
|-style="text-align: center; " | |- | ||
|Dear Future Generations | |Showstopper (Jacksonville) | ||
|Contemporary | |1<sup>st</sup> in Junior Large Groups | ||
|[[Madelynn Bourgoing]]<br />Vanessa DeSimone<br />Cameron Gunn<br />Kacie Lavender<br />[[Cami Massicotte|Cameron Massicotte]]<br />[[Charlotte Mozingo]]<br />Annalise Pisciotti<br />Jennifer Theobald | |- style="text-align: center; " | ||
| rowspan="2" |Dear Future Generations | |||
| rowspan="2" |Contemporary | |||
| rowspan="2" |[[Madelynn Bourgoing]]<br />Vanessa DeSimone<br />Cameron Gunn<br />Kacie Lavender<br />[[Cami Massicotte|Cameron Massicotte]]<br />[[Charlotte Mozingo]]<br />Annalise Pisciotti<br />Jennifer Theobald | |||
|StarQuest (Atlanta) | |StarQuest (Atlanta) | ||
|did not place | |did not place | ||
|-style="text-align: center; " | |- | ||
|Guardians | |Showstopper (Jacksonville) | ||
|Contemporary | |2<sup>nd</sup> in Teen Large Groups | ||
|Caroline Babin<br />[[Madelynn Bourgoing]]<br />Alyssa Criswell<br />Taylor Danciger<br />Vanessa DeSimone<br />Savannah Foster<br />Victoria Grove<br />[[Cami Massicotte|Cameron Massicotte]]<br />Jordan Mikus<br />Jadyn Mize<br />[[Charlotte Mozingo]]<br />Annalise Pisciotti<br />Kaylee Quintana<br />Isabella Ramirez<br />Rachel Riccardo<br />Hayes Young | |- style="text-align: center; " | ||
| rowspan="2" |Guardians | |||
| rowspan="2" |Contemporary | |||
| rowspan="2" |Caroline Babin<br />[[Madelynn Bourgoing]]<br />Alyssa Criswell<br />Taylor Danciger<br />Vanessa DeSimone<br />Savannah Foster<br />Victoria Grove<br />[[Cami Massicotte|Cameron Massicotte]]<br />Jordan Mikus<br />Jadyn Mize<br />[[Charlotte Mozingo]]<br />Annalise Pisciotti<br />Kaylee Quintana<br />Isabella Ramirez<br />Rachel Riccardo<br />Hayes Young | |||
|StarQuest (Atlanta) | |StarQuest (Atlanta) | ||
|2<sup>nd</sup> in Junior Large Groups | |2<sup>nd</sup> in Junior Large Groups | ||
|-style="text-align: center; " | |- | ||
|2017 | |Showstopper (Jacksonville) | ||
|5<sup>th</sup> in Teen Large Groups | |||
|- style="text-align: center; " | |||
| rowspan="10" |2017 | |||
|The Way You Lie | |The Way You Lie | ||
|Contemporary | |Contemporary | ||
| Line 340: | Line 361: | ||
|Showbiz (Lakeland) | |Showbiz (Lakeland) | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |- style="text-align: center; " | ||
|Hang with Me | |Hang with Me | ||
|Open | |Open | ||
| Line 347: | Line 367: | ||
|Showbiz (Lakeland) | |Showbiz (Lakeland) | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |- style="text-align: center; " | ||
|Dance Like Your Daddy | |Dance Like Your Daddy | ||
|Jazz | |Jazz | ||
| Line 354: | Line 373: | ||
|Showbiz (Lakeland) | |Showbiz (Lakeland) | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |- style="text-align: center; " | ||
|The Road Less Traveled | |The Road Less Traveled | ||
|Lyrical | |Lyrical | ||
| Line 361: | Line 379: | ||
|Showbiz (Lakeland) | |Showbiz (Lakeland) | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |- style="text-align: center; " | ||
|Hurts | |Hurts | ||
|Contemporary | |Contemporary | ||
| Line 368: | Line 385: | ||
|Showbiz (Lakeland) | |Showbiz (Lakeland) | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |- style="text-align: center; " | ||
|Angels Among Us | |Angels Among Us | ||
|Lyrical | |Lyrical | ||
| Line 375: | Line 391: | ||
|Showbiz (Lakeland) | |Showbiz (Lakeland) | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |- style="text-align: center; " | ||
|Child's Play | |Child's Play | ||
|Open | |Open | ||
| Line 382: | Line 397: | ||
|Showbiz (Lakeland) | |Showbiz (Lakeland) | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |- style="text-align: center; " | ||
|Youth | |Youth | ||
|Contemporary | |Contemporary | ||
| Line 389: | Line 403: | ||
|Showbiz (Lakeland) | |Showbiz (Lakeland) | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |- style="text-align: center; " | ||
|Poker Face | |Poker Face | ||
|Jazz | |Jazz | ||
| Line 396: | Line 409: | ||
|Showbiz (Lakeland) | |Showbiz (Lakeland) | ||
| | | | ||
|-style="text-align: center; " | |- style="text-align: center; " | ||
|Time Runs Out | |Time Runs Out | ||
|Open | |Open | ||