Mary Joy Bell: Difference between revisions
imported>Kingofgameshows800 |
imported>Maddiezieglermybae No edit summary |
||
| Line 109: | Line 109: | ||
| style="text-align: center; " | | | style="text-align: center; " | | ||
|- | |- | ||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |2017 | | style="text-align: center; " |2014 | ||
| style="text-align: center; " |When I Grow Up | |||
| style="text-align: center; " |Jazz | |||
| style="text-align: center; " |Krista Barker | |||
| style="text-align: center; " |Taryn Bee <br> Kaitlyn Bush <br> [[Ava Check]] <br> Claire Glessner <br> Laynee Hahn <br> Emma Harris <br> Chevelle Heller <br> Hailey Jiminez <br> [[Taylor Knab]] <br> Selene Lombardino <br> [[Kelsey Millar]] <br> Kylee Ortiz | |||
| style="text-align: center; " |NUVO (Phoenix) | |||
| style="text-align: center; " | | |||
|- | |||
| rowspan="4" style="text-align: center; " |2015 | |||
| style="text-align: center; " |Blue Birds | |||
| style="text-align: center; " |Lyrical | |||
| style="text-align: center; " |[[Alexa Moffett]] | |||
| style="text-align: center; " |Taryn Bee <br> [[Ava Check]] <br> Claire Glessner <br> Laynee Hahn <br> Hailey Jiminez <br> [[Kelsey Millar]] <br> Sophie Simas <br> and others | |||
| style="text-align: center; " | | |||
| style="text-align: center; " | | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |Lose Control | |||
| style="text-align: center; " |Jazz | |||
| style="text-align: center; " |unknown | |||
| style="text-align: center; " |Marley Heath <br> Marriana Hedger <br> Breanne Ng <br> [[Summer O'Haver]] <br> Landrie Petsrson <br> Alexis Robertson <br> Abby Taylor | |||
| style="text-align: center; " | | |||
| style="text-align: center; " | | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |Pop, Drop, and Roll | |||
| style="text-align: center; " |Jazz | |||
| style="text-align: center; " |unknown | |||
| style="text-align: center; " |Taryn Bee <br> [[Ava Check]] <br> Claire Glessner <br> Laynee Hahn <br> Chevelle Heller <br> Hailey Jiminez <br> [[Kelsey Millar]] <br> Sophie Simas <br> and others | |||
| style="text-align: center; " | | |||
| style="text-align: center; " | | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |Thoroughly Modern Millie | |||
| style="text-align: center; " |unknown | |||
| style="text-align: center; " |unknown | |||
| style="text-align: center; " |Taryn Bee <br> [[Ava Check]] <br> Claire Glessner <br> Laynee Hahn <br> Emma Harris <br> Chevelle Heller <br> Hailey Jiminez <br> [[Kelsey Millar]] <br> Sophie Simas <br> and others | |||
| style="text-align: center; " | | |||
| style="text-align: center; " | | |||
|- | |||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |2016 | |||
| style="text-align: center; " |Black Magic | |||
| style="text-align: center; " |Jazz | |||
| style="text-align: center; " |unknown | |||
| style="text-align: center; " |Milla Fabirkiewicz <br> Marley Heath <br> Marriana Hedger <br> [[Sami McGowan]] <br> Breanne Ng <br> [[Summer O'Haver]] <br> Landrie Peterson <br> Kylie Propps | |||
| style="text-align: center; " | | |||
| style="text-align: center; " | | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |Daylight | |||
| style="text-align: center; " |Contemporary | |||
| style="text-align: center; " |unknown | |||
| style="text-align: center; " |[[Ava Check]] <br> Claire Glessner <br> Laynee Hahn <br> Emma Harris <br> Chevelle Heller <br> Hailey Jiminez <br> Selene Lombardino <br> [[Jazlyn Robinson]] <br> Sophie Simas <br> Abby Taylor <br> Kylie Thorson <br> Caiden Torres <br> Kaya Walsh | |||
| style="text-align: center; " | | |||
| style="text-align: center; " | | |||
|- | |||
| rowspan="7" style="text-align: center; " |2017 | |||
| style="text-align: center; " |Afterglow | |||
| style="text-align: center; " |Contemporary | |||
| style="text-align: center; " |unknown | |||
| style="text-align: center; " |[[Brooklin Cooley]] <br> Marley Heath <br> Paetyn Kuntz <br> [[Daylyn Lucky]] <br> Paislee McAuley <br> [[Summer O'Haver]] <br> Landrie Peterson <br> [[Jazlyn Robinson]] <br> and others | |||
| style="text-align: center; " | | |||
| style="text-align: center; " | | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |Bang | |||
| style="text-align: center; " |Hip Hop | |||
| style="text-align: center; " |Ricky Maalouf | |||
| style="text-align: center; " |Taryn Bee <br> [[Bostyn Brown]] <br> [[Anthony Curley]] <br> Paislee McAuley <br> [[Summer O'Haver]] <br> Landrie Peterson <br> [[Jazlyn Robinson]] <br> and others | |||
| style="text-align: center; " | | |||
| style="text-align: center; " | | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |Did I Mention | |||
| style="text-align: center; " |Specialty | |||
| style="text-align: center; " |unknown | |||
| style="text-align: center; " |[[Alexis Adair]] <br> Kenzie Charboneau <br> [[Brooklin Cooley]] <br> [[Anthony Curley]] <br> [[Taylor Knab]] <br> [[Sami McGowan]] <br> [[Summer O'Haver]] <br> Landrie Peterson <br> [[Brightyn Rines]] <br> [[Arie Russell]] <br> [[Jenna Valenzuela]] <br> [[Vanessa Valenzuela]] <br> and others | |||
| style="text-align: center; " | | |||
| style="text-align: center; " | | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |No Mercy | |||
| style="text-align: center; " |Hip Hop | |||
| style="text-align: center; " |Ricky Maalouf | |||
| style="text-align: center; " |[[Alexis Adair]] <br> Taryn Bee <br> [[Anna Grace Bell]] <br> Olivia Bell <br> Gracie Brittingham <br> [[Anthony Curley]] <br> Marley Gorman <br> Laynee Hahn <br> Emma Harris <br> [[Addison Jones]] <br> [[Brooklynn Jones]] <br> [[Dylynn Jones]] <br> [[Riley Knab]] <br> [[Taylor Knab]] <br> Elle McAuley <br> Paislee McAuley <br> [[Summer O'Haver]] <br> Landrie Peterson <br> [[Gabby Pulido]] <br> [[Brightyn Rines]] <br> [[Jazlyn Robinson]] <br> [[Kyla Robinson]] <br> [[Arie Russell]] <br> [[Vanessa Valenzuela]] <br> and others | |||
| style="text-align: center; " | | |||
| style="text-align: center; " | | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |Ooh Kill 'Em | | style="text-align: center; " |Ooh Kill 'Em | ||
| style="text-align: center; " |Hip Hop | | style="text-align: center; " |Hip Hop | ||
| style="text-align: center; " |Ricky Maalouf | | style="text-align: center; " |Ricky Maalouf | ||
| style="text-align: center; " |Taryn Bee <br> [[Bostyn Brown]] <br> McKenna Dickson <br> Marley Gorman <br> Laynee Hahn <br> [[Brinley Harris]] <br> Emma Harris <br> [[Dylynn Jones]] <br> [[Taylor Knab]] <br> [[Simrin Player]] <br> [[Gabby Pulido]] <br> [[Jazlyn Robinson]] <br> and others | | style="text-align: center; " |Taryn Bee <br> [[Bostyn Brown]] <br> McKenna Dickson <br> Marley Gorman <br> Laynee Hahn <br> [[Brinley Harris]] <br> Emma Harris <br> [[Dylynn Jones]] <br> [[Taylor Knab]] <br> [[Simrin Player]] <br> [[Gabby Pulido]] <br> [[Jazlyn Robinson]] <br> and others | ||
| style="text-align: center; " | | |||
| style="text-align: center; " | | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |Sleep | |||
| style="text-align: center; " |Contemporary | |||
| style="text-align: center; " |unknown | |||
| style="text-align: center; " |[[Brooklin Cooley]] <br> Jenn Gamma <br> Olivia Kramb <br> Paetyn Kuntz <br> [[Summer O'Haver]] <br> Landrie Peterson <br> Taylor Ponsness <br> [[Jazlyn Robinson]] | |||
| style="text-align: center; " | | | style="text-align: center; " | | ||
| style="text-align: center; " | | | style="text-align: center; " | | ||