Mia Maxwell: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
No edit summary
>Kidgameshowlover800
Line 21: Line 21:
==Dances==
==Dances==
===Solos===
===Solos===
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:70%; font-size:90%;"
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:70%; font-size:90%; text-align:center; "
|-
|-
! style="background:#f2c8e0;" |Year
! style="background:#f2c8e0;" |Year
Line 29: Line 29:
! style="background:#f2c8e0;" |Competition
! style="background:#f2c8e0;" |Competition
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
|-style="text-align: center; "
|-
| rowspan="4"|2015
| rowspan="4"|2015
| rowspan="2"|The Moon
| rowspan="2"|The Moon
Line 36: Line 36:
|JUMP (Phoenix)
|JUMP (Phoenix)
|3<sup>rd</sup> in Teen Solos<br />You Rock
|3<sup>rd</sup> in Teen Solos<br />You Rock
|-style="text-align: center; "
|-
|Showstopper (Denver)
|Showstopper (Denver)
|3<sup>rd</sup> in Teen Solos<br />2<sup>nd</sup> Overall<br />Crystal Award
|3<sup>rd</sup> in Teen Solos<br />2<sup>nd</sup> Overall<br />Crystal Award
|-style="text-align: center; "
|-
| rowspan="2"|In the Shadows
| rowspan="2"|In the Shadows
| rowspan="2"|
| rowspan="2"|
Line 45: Line 45:
|NUVO (Kansas City)
|NUVO (Kansas City)
|1<sup>st</sup> in Teen Solos<br />DJ's Pick
|1<sup>st</sup> in Teen Solos<br />DJ's Pick
|-style="text-align: center; "
|-
|The Dance Awards (Las Vegas)
|The Dance Awards (Las Vegas)
|Top 10 Junior Females
|Top 10 Junior Females
|-style="text-align: center; "
|-
| colspan="1" rowspan="3" |2016
| colspan="1" rowspan="3" |2016
|Tear
|Tear
Line 61: Line 61:
|24/7 (Denver)
|24/7 (Denver)
|1<sup>st</sup> in Teen Solos
|1<sup>st</sup> in Teen Solos
|- style="text-align: center; "
|-  
|JUMP (Minneapolis)
|JUMP (Minneapolis)
|2<sup>nd</sup> in Teen Solos
|2<sup>nd</sup> in Teen Solos
|-style="text-align: center; "
|-
| rowspan="2"|2017
| rowspan="2"|2017
| rowspan="2"|The Crumbling
| rowspan="2"|The Crumbling
Line 71: Line 71:
|24/7 (Denver)
|24/7 (Denver)
|
|
|-style="text-align: center; "
|-
|The Dance Awards (Las Vegas)
|The Dance Awards (Las Vegas)
|
|
|-style="text-align: center; "
|-
| rowspan="6"|2018
| rowspan="6"|2018
| rowspan="6"|Breathe Into Me
| rowspan="6"|Breathe Into Me
Line 81: Line 81:
|Dancerpalooza
|Dancerpalooza
|Beat Squad Member
|Beat Squad Member
|-style="text-align: center; "
|-
|NUVO (Dallas)
|NUVO (Dallas)
|3<sup>rd</sup> in Teen Solos
|3<sup>rd</sup> in Teen Solos
|-style="text-align: center; "
|-
|NUVO (Phoenix)
|NUVO (Phoenix)
|7<sup>th</sup> in Teen Solos
|7<sup>th</sup> in Teen Solos
|-style="text-align: center; "
|-
|Radix (Denver)
|Radix (Denver)
|1<sup>st</sup> in Teen Solos<br />PERFECT SCORE!
|1<sup>st</sup> in Teen Solos<br />PERFECT SCORE!
|-style="text-align: center; "
|-
|Radix (Las Vegas)
|Radix (Las Vegas)
|
|
|-style="text-align: center; "
|-
|The Dance Awards (Las Vegas)
|The Dance Awards (Las Vegas)
|
|
Line 103: Line 103:
|JUMP (Westminster)
|JUMP (Westminster)
|4<sup>th</sup> in Senior Solos
|4<sup>th</sup> in Senior Solos
|}
===Groups===
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:99%; font-size:90%; text-align:center; "
|-
! style="background:#f2c8e0;" |Year
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style
! style="background:#f2c8e0;" |Other Dancers
! style="background:#f2c8e0;" |Competition
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
|-
|
|
|
|
|
|
|}
|}