Payton Riss: Difference between revisions
imported>Kingofgameshows800 |
imported>Kingofgameshows800 |
||
| Line 143: | Line 143: | ||
===Groups=== | ===Groups=== | ||
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:99%; font-size:90%;" | |||
|- | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Year | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Other Dancers | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Competition | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| rowspan="15"|2016 | |||
| rowspan="2"|Enchanted Kingdom | |||
| rowspan="2"|Ballet | |||
| rowspan="2"|Kyla Thordson<br />Karli Turner<br />Charlie Weber | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Hall of Fame (Orlando) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Barbie Girl | |||
|Jazz | |||
|Morgan Anderson<br />Sophia Cornwell<br />Lynlie Ferrin<br />Carly Janicke<br />Charlie Weber | |||
|Hall of Fame (Orlando) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| rowspan="2"|Experience | |||
| rowspan="2"|Open | |||
| rowspan="2"|Katelynn Cornwell<br />Joy Lynn Erlandson<br />Grace Lee<br />Jadyn Mahaffey<br />Karli Turner<br />Skylar Wishcop | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Hall of Fame (Orlando) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| rowspan="2"|Seven Nation Army | |||
| rowspan="2"|Jazz | |||
| rowspan="2"|Katelynn Cornwell<br />Payton Hernandez<br />Grace Lee<br />Jadyn Mahaffey<br />Priscilia Maldonado<br />Ava Prigge<br />Lily Smail<br />Kyla Thordson<br />Karli Turner<br />Natalie Vazquez<br />Charlie Weber<br />Jenna Wilmes<br />Teaghyn Wilson<br />Chloe Wolk<br />Grace Wolk | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Hall of Fame (Orlando) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| rowspan="2"|I Won't Give Up | |||
| rowspan="2"|Lyrical | |||
| rowspan="2"|Jaidyn Brager<br />Katelynn Cornwell<br />Payton Hernandez<br />Grace Lee<br />Jadyn Mahaffey<br />Priscilia Maldonado<br />Ava Prigge<br />Lily Smail<br />Kyla Thordson<br />Karli Turner<br />Natalie Vazquez<br />Charlie Weber<br />Jenna Wilmes<br />Teaghyn Wilson<br />Chloe Wolk<br />Grace Wolk | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Hall of Fame (Orlando) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| rowspan="2"|Circle of Life | |||
| rowspan="2"|Lyrical | |||
| rowspan="2"|Jaidyn Brager<br />Katelynn Cornwell<br />Payton Hernandez<br />Grace Lee<br />Jadyn Mahaffey<br />Priscilia Maldonado<br />Ava Prigge<br />Lily Smail<br />Kyla Thordson<br />Karli Turner<br />Natalie Vazquez<br />Charlie Weber<br />Jenna Wilmes<br />Teaghyn Wilson<br />Chloe Wolk<br />Grace Wolk | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Hall of Fame (Orlando) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| rowspan="2"|Turn Up Burn Up | |||
| rowspan="2"|Hip Hop | |||
| rowspan="2"|Many Dancers | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Hall of Fame (Orlando) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| rowspan="2"|1999 | |||
| rowspan="2"|Production | |||
| rowspan="2"|Many Dancers | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Hall of Fame (Orlando) | |||
| | |||
|} | |||
==External Link== | ==External Link== | ||
*[https://www.instagram.com/paytonriss/ Instagram] | *[https://www.instagram.com/paytonriss/ Instagram] | ||