Sami McGowan: Difference between revisions
imported>Kingofgameshows800 |
imported>Kingofgameshows800 |
||
| Line 176: | Line 176: | ||
===Groups=== | ===Groups=== | ||
After Hours - | {| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:99%; font-size:90%;" | ||
|- | |||
Black Magic - | ! style="background:#f2c8e0;" |Year | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Choreographer | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Other Dancers | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Competition | |||
London Bridge - | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|-style="text-align: center; " | |||
| rowspan="6"|2016 | |||
|After Hours | |||
Awakening - | |Contemporary | ||
| | |||
Did I Mention - | | | ||
| | |||
Le Corsaire - | | | ||
|-style="text-align: center; " | |||
No More Fear - | |Black Magic | ||
|Jazz | |||
Strings - | | | ||
| | |||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Dare | |||
|Lyrical | |||
|[[Nathan Hirschaut]]<br />Danny Lawn | |||
|[[Alexis Adair]]<br />[[Bostyn Brown]]<br />[[Paetyn Kuntz]]<br />[[Summer O'Haver]]<br />[[Brightyn Rines]]<br />[[Brynn Rumfallo]]<br />[[Carlee Schield]]<br />[[Jenna Valenzuela]] | |||
|The Dance Awards Finals (Las Vegas) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Innocent | |||
|Lyrical | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|London Bridge | |||
|Jazz | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Spring | |||
|Contemporary | |||
| | |||
| | |||
|NRG (Phoenix) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| rowspan="11"|2017 | |||
| rowspan="2"|Awakening | |||
| rowspan="2"|Contemporary | |||
| rowspan="2"|Lindsay Nelko | |||
| rowspan="2"|[[Taryn Bee]]<br />[[Bostyn Brown]]<br />[[Audrey Caldwell]]<br />[[Chevelle Heller]]<br />[[Jasmine Robinson]]<br />[[Tatiana Savedra]]<br />[[Carlee Schield]]<br />[[Jenna Valenzuela]] | |||
|NUVO (Phoenix) | |||
|1<sup>st</sup> in Junior Groups | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|24/7 (Glendale) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| rowspan="2"|Did I Mention | |||
| rowspan="2"|Specialty | |||
| rowspan="2"| | |||
| rowspan="2"|[[Alexis Adair]]<br />[[Mary Joy Bell]]<br />Jonah Benyamin<br />Sky Bleeker<br />[[Kenzie Charboneau]]<br />[[Brooklin Cooley]]<br />[[Anthony Curley]]<br />[[Chevelle Heller]]<br />Alyssa Hernandez<br />Hailey Jimenez<br />[[Taylor Knab]]<br />Olivia Kramb<br />[[Summer O'Haver]]<br />[[Landrie Peterson]]<br />[[Brightyn Rines]]<br />[[Arie Russell]]<br />Abby Taylor<br />Ella Thomas<br />[[Jenna Valenzuela]]<br />[[Vanessa Valenzuela]]<br />[[Kaya Walsh]]<br />Isaiah Wilson | |||
|NUVO (Phoenix) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|24/7 (Glendale) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Le Corsaire | |||
|Ballet | |||
| | |||
|[[Audrey Caldwell]]<br />[[Marley Heath]]<br />[[Jasmine Robinson]]<br />[[Carlee Schield]]<br />[[Jenna Valenzuela]]<br />[[Kendall Wheeler]] | |||
|24/7 (Glendale) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| rowspan="3"|No More Fear | |||
| rowspan="3"|Contemporary | |||
| rowspan="3"| | |||
| rowspan="3"|[[Alexis Adair]]<br />[[Audrey Caldwell]]<br />[[Brooklin Cooley]]<br />[[Marley Heath]]<br />[[Paetyn Kuntz]]<br />[[Daylyn Lucky]]<br />[[Summer O'Haver]]<br />[[Brightyn Rines]]<br />[[Vanessa Valenzuela]] | |||
|24/7 (Glendale) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|NUVO (Phoenix) | |||
|1<sup>st</sup> in Mini Lines | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|The Dance Awards Finals (Las Vegas) | |||
|5<sup>th</sup> in Mini Lines | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Strings | |||
|Contemporary | |||
| | |||
|[[Alexis Adair]]<br />[[Taryn Bee]]<br />[[Bostyn Brown]]<br />[[Audrey Caldwell]]<br />[[Brooklin Cooley]]<br />[[Chevelle Heller]]<br />[[Kamilla Johnson]]<br />[[Paetyn Kuntz]]<br />[[Summer O'Haver]]<br />[[Jasmine Robinson]]<br />[[Jazlyn Robinson]]<br />[[Tatiana Savedra]]<br />[[Carlee Schield]]<br />[[Jenna Valenzuela]] | |||
|24/7 (Glendale) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| rowspan="2"|Vibeology | |||
| rowspan="2"|Jazz | |||
| rowspan="2"|Krista Barker | |||
| rowspan="2"|[[Alexis Adair]]<br />[[Taryn Bee]]<br />[[Mary Joy Bell]]<br />[[Brooklin Cooley]]<br />Milla Fabirkiewicz<br />Jenn Gamma<br />[[Claire Glessner]]<br />[[Marley Gorman]]<br />[[Laynee Hahn]]<br />[[Marriana Hedger]]<br />[[Chevelle Heller]]<br />[[Taylor Knab]]<br />[[Madison Levato-Demar]]<br />[[Summer O'Haver]]<br />[[Landrie Peterson]]<br />Taylor Ponsness<br />[[Brightyn Rines]]<br />[[Jazlyn Robinson]]<br />[[Tatiana Savedra]]<br />Abby Taylor<br />[[Jenna Valenzuela]] | |||
|24/7 (Glendale) | |||
| | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|The Dance Awards Finals (Las Vegas) | |||
|1<sup>st</sup> in Junior Groups | |||
|} | |||
==Gallery== | ==Gallery== | ||