Skyler Pimentel: Difference between revisions
imported>Kingofgameshows800 |
imported>Kingofgameshows800 |
||
| Line 174: | Line 174: | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan="15"|2019 | | rowspan="15"|2019 | ||
| rowspan="4"|Subtile Thing | |||
| rowspan="4"|Open | |||
| rowspan="4"|Lauren Flores | |||
| rowspan="4"|[[Hope Gronke]]<br />[[Kassidy Bundy]] | |||
|StarQuest (Portland) | |||
|2<sup>nd</sup> in Teen Duets/Trios | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Spotlight (Portland) | |||
|1<sup>st</sup> in Teen Duets/Trios | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|KAR (Portland) | |||
|1<sup>st</sup> in Elite 12-14 Duets/Trios | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Act 1 Talent | |||
|Platinum | |||
|} | |||
===Duets/Trios=== | |||
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:99%; font-size:90%;" | |||
|- | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Year | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Choreographer | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Other Dancer(s) | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Competition | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| rowspan="2"|2017 | |||
| rowspan="2"|Unknown | |||
| rowspan="2"| | |||
| rowspan="2"|Lauren Flores | |||
| rowspan="2"|[[Hope Gronke]]<br />[[Kassidy Bundy]] | |||
|Sheer Talent | |||
|1<sup>st</sup> in Teen Duets/Trios<br />Diamond | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Act 1 Talent | |||
|Platinum | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| rowspan="3"|2018 | |||
| rowspan="3"|Tetris | |||
| rowspan="3"|Contemporary | |||
| rowspan="3"|Lauren Flores | |||
| rowspan="3"|[[Hope Gronke]]<br />[[Kassidy Bundy]] | |||
|StarQuest (Portland) | |||
|1<sup>st</sup> in Teen Duets/Trios | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Spotlight (Portland) | |||
|Diamond | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Celebrity Dance | |||
|1<sup>st</sup> in Teen Duets/Trios<br />Platinum | |||
|-style="text-align: center; " | |||
| rowspan="4"|2019 | |||
| rowspan="4"|Subtile Thing | | rowspan="4"|Subtile Thing | ||
| rowspan="4"|Open | | rowspan="4"|Open | ||
| Line 202: | Line 256: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|-style="text-align: center; " | |-style="text-align: center; " | ||
| rowspan="5"|2016 | |||
|Ribcage | |||
|Open | |||
|Lauren Flores | |||
|[[Kassidy Bundy]]<br />[[Hope Gronke]]<br />Sam McWilliams<br />[[Skyler Pimentel]]<br />Sofia Torres | |||
|StarQuest (Portland) | |||
|2<sup>nd</sup> in Junior Small Groups | |||
|-style="text-align: center; " | |||
|Game Over | |||
|Hip Hop | |||
| | | | ||
| | |Evelyn Aguilar<br />[[Kassidy Bundy]]<br />Amaiya De La Rosa<br />[[Hope Gronke]]<br />Sam McWilliams<br />[[Lindsey Stobbs]]<br />Ruben Torres | ||
| | |StarQuest (Portland) | ||
| | | | ||
|} | |} | ||