Emma Michalosky: Difference between revisions
>Kidgameshowlover800 |
>Kidgameshowlover800 No edit summary |
||
| Line 12: | Line 12: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="5" |2018 | ||
| rowspan="5" |La Pieta | | rowspan="5" |La Pieta | ||
| rowspan="5" |Contemporary | | rowspan="5" |Contemporary | ||
| Line 31: | Line 31: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |2019 | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Alaska | ||
| rowspan=" | | rowspan="3" |Contemporary | ||
| rowspan="3" |Quinn Callahan | |||
|YAGP (Las Vegas) | |||
|3<sup>rd</sup> Place | |||
|- | |||
|Jump (Las Vegas) | |Jump (Las Vegas) | ||
| | |Runner-Up Mini<br />Female JUMP VIP | ||
|- | |- | ||
|The Dance Awards<br />(Las Vegas) | |The Dance Awards<br />(Las Vegas) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="4" |2020-1 | ||
| | | rowspan="2" |Slip | ||
| rowspan="2" |Contemporary | |||
| rowspan="2" |Katy Tate | |||
|YAGP (Las Vegas) | |||
|2<sup>nd</sup> Place | |||
|- | |||
|Jump (Las Vegas) | |||
|7<sup>th</sup> in Mini Solos<br />Runner-Up Mini<br />Female JUMP VIP | |||
|- | |||
|Atlas | |||
|Contemporary | |Contemporary | ||
| | | | ||
| | |YAGP (Las Vegas) | ||
| | |2<sup>nd</sup> Place | ||
|- | |- | ||
|Paquita | |Paquita | ||
|Ballet | |Ballet | ||
| | |Petipa | ||
|The Dance Awards<br />(Las Vegas) | |The Dance Awards<br />(Las Vegas) | ||
| | |1<sup>st</sup> in Junior Solos | ||
|- | |- | ||
| | |2022 | ||
| | |Celing Games | ||
| | |Contemporary | ||
| | |Quinn Callahan | ||
| | |Jump (Las Vegas) | ||
| | |Junior Female JUMP VIP | ||
|} | |} | ||
| Line 66: | Line 79: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Year | ! style="background:#f2c8e0;" |Year | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name | ! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name | ||
! | !Dance Style | ||
!Choreographer(s) | |||
! style="background:#f2c8e0;" |City | ! style="background:#f2c8e0;" |City | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|- | |- | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" |2019 | ||
| | |Alaska | ||
|Contemporary | |Contemporary | ||
| | |Quinn Callahan | ||
| | |Las Vegas | ||
|3<sup>rd</sup> Place | |||
|- | |- | ||
| | |Paquita | ||
|Classical | |Classical | ||
| | | | ||
|Las Vegas | |||
|Top 12 | |Top 12 | ||
|- | |||
| rowspan="9" |2020-1 | |||
| rowspan="3" |Slip | |||
| rowspan="3" |Contemporary | |||
| rowspan="3" |Katy Tate | |||
|Las Vegas | |||
|2<sup>nd</sup> Place | |||
|- | |||
|Salt Lake City | |||
| | |||
|- | |||
|San Diego | |||
|Top 12 | |||
|- | |||
| rowspan="3" |Paquita | |||
| rowspan="3" |Classical | |||
| rowspan="3" |Petipa | |||
|Las Vegas | |||
|2<sup>nd</sup> Place | |||
|- | |||
|Salt Lake City | |||
| | |||
|- | |||
|San Diego | |||
|Top 12 | |||
|- | |||
| rowspan="3" |Swan Lake | |||
| rowspan="3" |Classical | |||
| rowspan="3" |Petipa & Ivanov | |||
|Las Vegas | |||
|2<sup>nd</sup> Place | |||
|- | |||
|Salt Lake City | |||
| | |||
|- | |||
|San Diego | |||
|Top 12 | |||
|- | |||
| rowspan="4" |2022 | |||
| rowspan="2" |Ceiling Games | |||
| rowspan="2" |Contemporary | |||
| rowspan="2" |Quinn Callahan | |||
|Las Vegas | |||
| | |||
|- | |||
|San Diego | |||
|Top 24 | |||
|- | |||
| rowspan="2" |Awakening of Flora | |||
| rowspan="2" |Classical | |||
| rowspan="2" |Petipa | |||
|Las Vegas | |||
| | |||
|- | |||
|San Diego | |||
|Top 24 | |||
|} | |} | ||