Gracyn French: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
>Kidgameshowlover800
No edit summary
Line 299: Line 299:
|10<sup>th</sup> in Teen Solos
|10<sup>th</sup> in Teen Solos
|-
|-
| rowspan="12" |2023
| rowspan="14" |2023
|Pesticides
|Pesticides
|Contemporary
|Contemporary
Line 339: Line 339:
|
|
|-
|-
|White Dress
| rowspan="3" |White Dress
|Contemporary
| rowspan="3" |Contemporary
|[[Molly Long]]
| rowspan="3" |[[Molly Long]]
|KAR (San Gabriel)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1631/act/305/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR (San Gabriel) - White Dress]</ref>
|KAR (San Gabriel)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1631/act/305/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR (San Gabriel) - White Dress]</ref>
|1<sup>st</sup> in Elite 12-14 Solos<br />Elite Miss Teen Dance<br />HDE All-Stars<br />KAR Convention Scholarship
|1<sup>st</sup> in Elite 12-14 Solos<br />Elite Miss Teen Dance<br />HDE All-Stars<br />KAR Convention Scholarship
|-
|-
| rowspan="3" |Paul is Dying
|NUVO (Glendale)
| rowspan="3" |Contemporary
|4<sup>th</sup> in Teen Solos
| rowspan="3" |Zak Schlegel
|-
|The Dance Awards (Orlando)
|2<sup>nd</sup> in Teen Solos
|-
| rowspan="4" |Paul is Dying
| rowspan="4" |Contemporary
| rowspan="4" |Zak Schlegel
|24/7 (Chicago)
|24/7 (Chicago)
|3<sup>rd</sup> in Teen Solos
|3<sup>rd</sup> in Teen Solos
Line 354: Line 360:
|2<sup>nd</sup> in Teen Solos<br />Teen Protege
|2<sup>nd</sup> in Teen Solos<br />Teen Protege
|-
|-
| rowspan="9" |2024
| rowspan="11" |2024
|KAR (Riverside)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1751/act/367/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR (Riverside) - Paul Is Dying]</ref>
|KAR (Riverside)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1751/act/367/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR (Riverside) - Paul Is Dying]</ref>
|did not place
|did not place
|-
|NYCDA (Santa Clara)
|
|-
|-
| rowspan="3" |Pale Blue Sun
| rowspan="3" |Pale Blue Sun
Line 370: Line 379:
|did not place
|did not place
|-
|-
| rowspan="3" |El Tango De Roxanne
| rowspan="4" |El Tango De Roxanne
| rowspan="3" |Jazz
| rowspan="4" |Jazz
| rowspan="3" |[[Molly Long]]
| rowspan="4" |[[Molly Long]]
|KAR (Riverside)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1751/act/355/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR (Riverside) - El Tango De Roxanne]</ref>
|1<sup>st</sup> in Elite 15-19 Solos<br />Elite Miss Dance<br />HDE All-Stars<br />Ultra Solo Scholarship
|-
|24/7 (Anaheim)
|24/7 (Anaheim)
|
|3<sup>rd</sup> in Teen Solos<br />Stop the Clock
|-
|-
|KAR (Riverside)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1751/act/355/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR (Riverside) - El Tango De Roxanne]</ref>
|24/7 (Glendale)
|1<sup>st</sup> in Elite 15-19 Solos<br />Elite Miss Dance<br />HDE All-Stars<br />Ultra Solo Scholarship
|2<sup>nd</sup> in Teen Solos
|-
|-
|The Dance Awards (Orlando)
|The Dance Awards (Orlando)