Kamri Peterson: Difference between revisions
imported>Kingofgameshows800 mNo edit summary |
imported>Kingofgameshows800 |
||
| Line 18: | Line 18: | ||
==Dances== | ==Dances== | ||
===Solos=== | ===Solos=== | ||
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" border="1" cellpadding="4" cellspacing="0" style="width:70%; font-size:90%;" | |||
|- | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Year | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Choreographer | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Competition | |||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | |||
|- | |||
| rowspan="11" style="text-align: center; " |2016 | |||
| rowspan="11" style="text-align: center; " |Found | |||
| rowspan="11" style="text-align: center; " |Contemporary | |||
| rowspan="11" style="text-align: center; " |Chelsea Casper | |||
| style="text-align: center; " |NUVO (Billings) | |||
| style="text-align: center; " |5th in Mini Solo | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |24/SEVEN (Provo) | |||
| style="text-align: center; " |6th in Mini Solo | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |Radix (Provo) | |||
| style="text-align: center; " |3rd in Mini Solo | |||
|- | |||
Feel | | style="text-align: center; " | Velocity (Provo) | ||
| style="text-align: center; " |1st in Mini Solo | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |Releve (Provo) | |||
| style="text-align: center; " |1st in Mini Solo | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |JUMP (Provo) | |||
| style="text-align: center; " |4th in Mini Solo | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |24/SEVEN (Bellevue) | |||
| style="text-align: center; " |2nd in Mini Solo | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |NUVO (Westminster) | |||
| style="text-align: center; " |4th in Mini Solo | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |NUVO (Provo) | |||
| style="text-align: center; " |5th in Mini Solo | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |EDC (Provo) | |||
| style="text-align: center; " |1st in Mini Solo | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |Radix (Tacoma) | |||
| style="text-align: center; " |2nd in Mini Solo | |||
|- | |||
| rowspan="7" style="text-align: center; " |2017 | |||
| rowspan="7" style="text-align: center; " |Rain | |||
| rowspan="7" style="text-align: center; " |Contemporary | |||
| rowspan="7" style="text-align: center; " |Chelsea Casper | |||
| style="text-align: center; " |24/SEVEN (San Diego) | |||
| style="text-align: center; " |2nd in Mini Solo | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |24/SEVEN (Provo) | |||
| style="text-align: center; " |3rd in Mini Solo | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |JUMP (Chicago) | |||
| style="text-align: center; " |3rd in Mini Solo | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |Radix (Provo) | |||
| style="text-align: center; " |1st in Mini Solo | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |JUMP (Provo) | |||
| style="text-align: center; " |4th in Mini Solo | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |Radix (Phoenix) | |||
| style="text-align: center; " |3rd in Mini Solo | |||
|- | |||
| style="text-align: center; " |NUVO (Salt Lake City) | |||
| style="text-align: center; " |5th in Mini Solo | |||
|- | |||
| rowspan="2" style="text-align: center; " |2018 | |||
| style="text-align: center; " |Feel it Still | |||
| style="text-align: center; " |Contemporary | |||
| style="text-align: center; " |Jaci Royal | |||
| style="text-align: center; " |Radix Nationals | |||
| style="text-align: center; " |5th in Mini Solo | |||
|} | |||
==External Links== | ==External Links== | ||
*[http://www.facebook.com/Kamri-Peterson-199452507375088/ Facebook] | *[http://www.facebook.com/Kamri-Peterson-199452507375088/ Facebook] | ||
*[http://www.instagram.com/kamri_dancer/ Instagram] | *[http://www.instagram.com/kamri_dancer/ Instagram] | ||