Pierson Aldridge: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
>Kidgameshowlover800
No edit summary
Line 19: Line 19:
|
|
|-
|-
|2018
| rowspan="2" |2018
|Queen Bee
| rowspan="2" |Queen Bee
|Jazz
| rowspan="2" |Jazz
|Becca Newman
| rowspan="2" |Becca Newman
|Primetime (Tulsa)
|Primetime (Tulsa)
|1<sup>st</sup> in Petite Solos<br />Platinum<br />Miss Petite Primetime
|1<sup>st</sup> in Petite Solos<br />Platinum<br />Miss Petite Primetime
|-
|-
|Showbiz (Oklahoma City)
|
|
|-
| rowspan="8" |2019
| rowspan="4" |A Different Beat
| rowspan="4" |Jazz
| rowspan="4" |Becca Newman
|Showbiz (Oklahoma City)
|1<sup>st</sup> in Petite Diamond Solos<br />Best Costume<br />Miss Petite Showbiz
|-
|StarQuest (Oklahoma City)
|1<sup>st</sup> in Petite Solos
|-
|NUVO (Tulsa)
|
|
|
|-
|
|The Dance Awards (Orlando)
|
|
|
|-
|-
|
| rowspan="4" |Dream
|
| rowspan="4" |Lyrical
|
| rowspan="4" |
|
|Showbiz (Oklahoma City)
|
|
|
|-
|-
|
|StarQuest (Oklahoma City)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|NUVO (Tulsa)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|The Dance Awards (Orlando)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
| rowspan="8" |2020
|
| rowspan="4" |Bluebird
|
| rowspan="4" |Ballet
|
| rowspan="4" |
|
|Showbiz (Oklahoma City)
|
|1<sup>st</sup> in Petite Diamond Solos
|-
|-
|
|24/7 (San Antonio)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|NUVO (Tulsa)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|NUVO (Dallas)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
| rowspan="4" |Happiness Does Not Wait
|
| rowspan="4" |Contemporary
|
| rowspan="4" |Becca Newman
|
|Showbiz (Oklahoma City)
|
|
|
|-
|-
|
|24/7 (San Antonio)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|NUVO (Tulsa)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|NUVO (Dallas)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
| rowspan="10" |2021
|
| rowspan="5" |Sarajevo
|
| rowspan="5" |Contemporary
|
| rowspan="5" |Becca Newman
|
|24/7
|
|
|-
|-
|
|Jump (Overland Park)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|Radix (Houston)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|NUVO (Tulsa)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|The Dance Awards (Orlando)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
| rowspan="5" |This is How I Dream
|
| rowspan="5" |Contemporary
|
| rowspan="5" |Becca Newman
|
|24/7
|
|
|
|-
|-
|
|Jump (Overland Park)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|Radix (Houston)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|NUVO (Tulsa)
|
|
|
|
|
|
|-
|-
|
|The Dance Awards (Orlando)
|
|
|
|
|
|
|}
|}
Line 199: Line 140:
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards
|-
|-
| rowspan="3" |2019
| rowspan="4" |2019
| rowspan="3" |I Hate Boys
| rowspan="4" |I Hate Boys
| rowspan="3" |Jazz
| rowspan="4" |Jazz
| rowspan="3" |Becca Newman
| rowspan="4" |Becca Newman
| rowspan="3" |Cadence Metzger
| rowspan="4" |Cadence Metzger
|
|Showbiz (Oklahoma City)
|
|
|-
|-
|
|StarQuest (Oklahoma City)
|
|
|-
|-
|NUVO (Tulsa)
|NUVO (Tulsa)
|1<sup>st</sup> in Mini Duets/Trios
|1<sup>st</sup> in Mini Duets/Trios
|-
|The Dance Awards (Orlando)
|
|-
|-
| rowspan="3" |2021
| rowspan="3" |2021
Line 217: Line 161:
| rowspan="3" |Lyrical
| rowspan="3" |Lyrical
| rowspan="3" |Becca Newman
| rowspan="3" |Becca Newman
| rowspan="3" |[[Pierson Aldridge]]
| rowspan="3" |[[Finley Aldridge]]
|
|Showbiz (Oklahoma City)
|
|
|-
|-
Line 258: Line 202:
|-
|-
| rowspan="5" |2019
| rowspan="5" |2019
|
|House Werk
|
|Jazz
|Alli Dorris<br />Anna Holley<br />Annabelle Yaffe<br />Zoey Claxton
|Alli Dorris<br />Anna Holley<br />Annabelle Yaffe<br />Zoey Claxton
|
|Showbiz (Oklahoma City)
|
|
|-
|-
|
|99 Red Balloons
|
|Lyrical
|Alli Dorris<br />Anna Holley<br />Annabelle Yaffe<br />Zoey Claxton
|Alli Dorris<br />Anna Holley<br />Annabelle Yaffe<br />Zoey Claxton
|
|Showbiz (Oklahoma City)
|
|
|-
|-
|
|I Gotcha
|
|Musical Theater
|Alli Dorris<br />Anna Holley<br />Annabelle Yaffe<br />Cadence Metzger<br />Marisa Standefer<br />Sloane Henry<br />Zoey Claxton
|Alli Dorris<br />Anna Holley<br />Annabelle Yaffe<br />Cadence Metzger<br />Marisa Standefer<br />Sloane Henry<br />Zoey Claxton
|
|Showbiz (Oklahoma City)
|
|
|-
|-
|
|Run It
|
|Hip Hop
|Abigail Yaffe<br />Alli Dorris<br />Caitlyn Condren<br />Carsyn Lyne<br />Drew England<br />Elena Standefer<br />Elley Hogin<br />Ellington Dorr<br />Faith Stoner<br />[[Finley Aldridge]]<br />Gabby Hardy<br />Jayci Pinion<br />Josie Konechney<br />Kennedy McNeal<br />Kennedy Patrick<br />Kinley Cox<br />Kynlee Patnode<br />Maci Kletke<br />Marisa Standefer<br />Meya Davis<br />Molly Beverage<br />Olivia Brewer<br />Payton Graham<br />[[Peyton Koepke]]<br />[[Pierson Aldridge]]<br />Piper Barrett<br />Ryley Emerich<br />Sloane Henry
|Abigail Yaffe<br />Alli Dorris<br />Caitlyn Condren<br />Carsyn Lyne<br />Drew England<br />Elena Standefer<br />Elley Hogin<br />Ellington Dorr<br />Faith Stoner<br />[[Finley Aldridge]]<br />Gabby Hardy<br />Jayci Pinion<br />Josie Konechney<br />Kennedy McNeal<br />Kennedy Patrick<br />Kinley Cox<br />Kynlee Patnode<br />Maci Kletke<br />Marisa Standefer<br />Meya Davis<br />Molly Beverage<br />Olivia Brewer<br />Payton Graham<br />[[Peyton Koepke]]<br />[[Pierson Aldridge]]<br />Piper Barrett<br />Ryley Emerich<br />Sloane Henry
|
|Showbiz (Oklahoma City)
|
|
|-
|-
|
|Prince
|
|Jazz
|Many Dancers
|Many Dancers
|
|Showbiz (Oklahoma City)
|
|
|}
|}


==Videos==
==Videos==
<center><youtube width="350" height="210">69A5LIBwXt4</youtube><youtube width="350" height="210">eU57AJemhps</youtube></center>
<center><youtube width="300" height="175">i8R9_FZNc1E</youtube><youtube width="300" height="175">CYSwPlPnCDw</youtube><youtube width="300" height="175">zyd1-9RRvpE</youtube></center>


===Videos===
===A Different Beat===
<center><youtube width="350" height="210">eU57AJemhps</youtube></center>
<center><youtube width="350" height="200">3K33K8tOpZ0</youtube><youtube width="350" height="200">Xx4jNbXtgIU</youtube><youtube width="350" height="200">E-bTFPJBS4g</youtube></center>


===Videos===
===Happiness Does Not Wait===
<center><youtube width="350" height="210">eU57AJemhps</youtube></center>
<center><youtube width="350" height="210">eU57AJemhps</youtube></center>


===Videos===
===Sarajevo===
<center><youtube width="350" height="210">eU57AJemhps</youtube></center>
<center><youtube width="350" height="210">eU57AJemhps</youtube></center>


===Videos===
===This is How I Dream===
<center><youtube width="350" height="210">eU57AJemhps</youtube></center>
<center><youtube width="350" height="210">eU57AJemhps</youtube></center>