Raven Alanes: Difference between revisions
>Kidgameshowlover800 |
>Kidgameshowlover800 |
||
| Line 135: | Line 135: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="8" style="text-align:center;" |2014 | ||
| rowspan="2" style="text-align:center;" |Surprise | | rowspan="2" style="text-align:center;" |Surprise | ||
| rowspan="2" style="text-align:center;" |Musical Theater | | rowspan="2" style="text-align:center;" |Musical Theater | ||
| Line 145: | Line 145: | ||
| style="text-align:center;" |Showstopper (Anaheim) | | style="text-align:center;" |Showstopper (Anaheim) | ||
| style="text-align:center;" |4<sup>th</sup> in Mini Small Groups<br />Crystal Award | | style="text-align:center;" |4<sup>th</sup> in Mini Small Groups<br />Crystal Award | ||
|- | |||
| style="text-align:center;" |Royals | |||
| style="text-align:center;" |Jazz | |||
| style="text-align:center;" | | |||
| style="text-align:center;" |Lauren Lanning<br>Carissa Ojeda<br>Annika Zaborniak<br>Raven Alanes<br>Michelle Cheng<br>Jadyn Saigusa<br>Aleena Aoun | |||
| style="text-align:center;" |Showstopper (Anaheim) | |||
| style="text-align:center;" |6<sup>th</sup> in Mini Small Groups<br />Crystal Award | |||
|- | |- | ||
| style="text-align:center;" |Royals | | style="text-align:center;" |Royals | ||
| Line 158: | Line 165: | ||
| style="text-align:center;" |[[Aleena Aoun]]<br />[[Madison Beerer]]<br />Cameron Chen<br />[[Michelle Cheng]]<br />Emma Kang<br />Kyla Moore<br />Delanie Munger<br />Ollivia Nguyen<br />Carissa Ojeda<br />Jordan Simon<br />Reese Willis | | style="text-align:center;" |[[Aleena Aoun]]<br />[[Madison Beerer]]<br />Cameron Chen<br />[[Michelle Cheng]]<br />Emma Kang<br />Kyla Moore<br />Delanie Munger<br />Ollivia Nguyen<br />Carissa Ojeda<br />Jordan Simon<br />Reese Willis | ||
| style="text-align:center;" |Showstopper (Anaheim) | | style="text-align:center;" |Showstopper (Anaheim) | ||
| style="text-align:center;" |5<sup>th</sup> in Mini Small Groups | | style="text-align:center;" |5<sup>th</sup> in Mini Small Groups<br />Double Platinum | ||
|- | |||
Double Platinum | | style="text-align:center;" |OC Hotties | ||
| style="text-align:center;" | | |||
| style="text-align:center;" | | |||
| style="text-align:center;" |Riley Willis<br>Olivia McGinnis<br>Kyla Moore<br>Cameron Chen<br>Ashley Kosonen<br>Annika Zaborniak<br>Sydney Fitzmaurice<br>[[Raven Alanes]]<br>Ollivia Nguyen<br>[[Jamieson Deacy]]<br>Haven Ward<br>Delanie Munger<br>Alexa Martinez<br>[[Aleena Aoun]] | |||
| style="text-align:center;" |Showstopper (Anaheim) | |||
| style="text-align:center;" |6<sup>th</sup> in Mini Small Groups<br />Crystal Award | |||
|- | |||
| style="text-align:center;" |In the Ring | |||
| style="text-align:center;" | | |||
| style="text-align:center;" | | |||
| style="text-align:center;" |Many Dancers | |||
| style="text-align:center;" |Showstopper (Anaheim) | |||
| style="text-align:center;" |5<sup>th</sup> in Mini Small Groups<br />Double Platinum | |||
|- | |- | ||
| rowspan="7" style="text-align:center;" |2015 | | rowspan="7" style="text-align:center;" |2015 | ||
| Line 167: | Line 186: | ||
| style="text-align:center;" |Amy Berokoff | | style="text-align:center;" |Amy Berokoff | ||
| style="text-align:center;" |[[Aleena Aoun]]<br />[[Michelle Cheng]]<br />Emma Kang<br />Delanie Munger<br />[[Emily Park]]<br />[[Jadyn Saigusa]]<br />Reese Willis<br />Annika Zaborniak | | style="text-align:center;" |[[Aleena Aoun]]<br />[[Michelle Cheng]]<br />Emma Kang<br />Delanie Munger<br />[[Emily Park]]<br />[[Jadyn Saigusa]]<br />Reese Willis<br />Annika Zaborniak | ||
| style="text-align:center;" | KAR National Finals (Las Vegas) | | style="text-align:center;" |KAR National Finals (Las Vegas) | ||
| style="text-align:center;" | | | style="text-align:center;" | | ||
|- | |- | ||
| style="text-align:center;" |First Train Home | | style="text-align:center;" |First Train Home | ||
| style="text-align:center;" | | | style="text-align:center;" | | ||
| style="text-align:center;" | Chad McCall | | style="text-align:center;" |Chad McCall | ||
| style="text-align:center;" | | | style="text-align:center;" | | ||
| style="text-align:center;" | KAR National Finals (Las Vegas) | | style="text-align:center;" |KAR National Finals (Las Vegas) | ||
| style="text-align:center;" | | | style="text-align:center;" | | ||
|- | |- | ||
| Line 187: | Line 206: | ||
| style="text-align:center;" | | | style="text-align:center;" | | ||
|- | |- | ||
| style="text-align:center;" | Hall of Fame (Ontario) | | style="text-align:center;" |Hall of Fame (Ontario) | ||
| style="text-align:center;" | | | style="text-align:center;" | | ||
|- | |- | ||
| style="text-align:center;" |Wizards of Ahhhhs | | style="text-align:center;" |Wizards of Ahhhhs | ||
| style="text-align:center;" |Musical Theater | | style="text-align:center;" |Musical Theater | ||
| style="text-align:center;" |Rachel Miller | | style="text-align:center;" | Rachel Miller | ||
| style="text-align:center;" |Makayla Abadie<br />Kendra Adams<br />[[Aleena Aoun]]<br />[[Madison Beerer]]<br />Mckenna Brown<br />Joie Cavanaugh<br />Cameron Chen<br />[[Michelle Cheng]]<br />Ella Cron<br />Sydney Fitzmaurice<br />Madison Gallogly<br />Emma Kang<br />Ashley Kosonen<br />Annika Lee<br />Faith McCain<br />Emma McGinnis<br />Olivia McGinnis<br />Kyla Moore<br />Delanie Munger<br />Ollivia Nguyen<br />[[Emily Park]]<br />Mia Rinaldi<br />[[Jadyn Saigusa]]<br />Jordan Simon<br />Claire Tidwell<br />Haven Ward<br />Reese Willis<br />Riley Willis<br />Sarah Wu<br />Annika Zaborniak | | style="text-align:center;" |Makayla Abadie<br />Kendra Adams<br />[[Aleena Aoun]]<br />[[Madison Beerer]]<br />Mckenna Brown<br />Joie Cavanaugh<br />Cameron Chen<br />[[Michelle Cheng]]<br />Ella Cron<br />Sydney Fitzmaurice<br />Madison Gallogly<br />Emma Kang<br />Ashley Kosonen<br />Annika Lee<br />Faith McCain<br />Emma McGinnis<br />Olivia McGinnis<br />Kyla Moore<br />Delanie Munger<br />Ollivia Nguyen<br />[[Emily Park]]<br />Mia Rinaldi<br />[[Jadyn Saigusa]]<br />Jordan Simon<br />Claire Tidwell<br />Haven Ward<br />Reese Willis<br />Riley Willis<br />Sarah Wu<br />Annika Zaborniak | ||
| style="text-align:center;" |KAR National Finals (Las Vegas) | | style="text-align:center;" |KAR National Finals (Las Vegas) | ||
| Line 210: | Line 229: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Year | ! style="background:#f2c8e0;" |Year | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name | ! style="background:#f2c8e0;" |Dance Name | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style | ! style="background:#f2c8e0;" | Dance Style | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Choreographer | ! style="background:#f2c8e0;" |Choreographer | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Other Dancers | ! style="background:#f2c8e0;" |Other Dancers | ||
| Line 237: | Line 256: | ||
| rowspan="5" style="text-align: center; " |[[Molly Long]] | | rowspan="5" style="text-align: center; " |[[Molly Long]] | ||
| rowspan="5" style="text-align: center; " |[[Aleena Aoun]]<br />[[Madi Beerer]]<br />[[Dyllan Blackburn]]<br />[[Brooklyn Jara]] | | rowspan="5" style="text-align: center; " |[[Aleena Aoun]]<br />[[Madi Beerer]]<br />[[Dyllan Blackburn]]<br />[[Brooklyn Jara]] | ||
| style="text-align: center; " |24/7 (Ontario) | | style="text-align: center; " | 24/7 (Ontario) | ||
| style="text-align: center; " |1<sup>st</sup> in Mini Groups<br />1<sup>st</sup> in Mini/Junior Jazz<br />Mini 11 O'Clock Award | | style="text-align: center; " |1<sup>st</sup> in Mini Groups<br />1<sup>st</sup> in Mini/Junior Jazz<br />Mini 11 O'Clock Award | ||
|- | |- | ||