Lilly Anderson: Difference between revisions
>Kidgameshowlover800 |
>Kidgameshowlover800 |
||
| Line 402: | Line 402: | ||
|Girls | |Girls | ||
|Jazz | |Jazz | ||
|[[Harper | |[[Harper Anderson]]<br>Mila Ayshford<br>Emma Calhoun<br>Isabella Charnstrom<br>Gia Crawford<br>Kennedy Deuth<br>Genvieve Hanf<br> Chloe Hu<br>McKenna Jones<br>Elle King<br>Hazel Koshire<br>Mia Kostinovski<br>Tillie Kuhl<br>Halle Kulenkamp<br>Neala Murphy<br>Aubrey Norsten<br>McKenzie Pohl<br>Reese Ringold<br>Jaida Rose<br>Emma Sweeney<br>Hailey Turnbull<br>[[Monica Xiong]] | ||
|NUVO (Minneapolis) | |NUVO (Minneapolis) | ||
|1<sup>st</sup> in Nubie Extended Lines | |1<sup>st</sup> in Nubie Extended Lines | ||
|- | |||
| rowspan="8" |2021 | |||
| rowspan="2" |Waiting Room | |||
| rowspan="2" |Contemporary | |||
| rowspan="2" |[[Harper Anderson]]<br />Isabella Charnstrom<br />Neala Murphy<br />[[Monica Xiong]] | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | |||
|- | |||
|Showbiz (Minneapolis) | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="2" |These Boots | |||
| rowspan="2" |Jazz | |||
| rowspan="2" |[[Harper Anderson]]<br />Mila Ayshford<br />Isabella Charnstrom<br />Ruby Kramer<br />Neala Murphy<br />[[Monica Xiong]] | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | |||
|- | |||
|Showbiz (Minneapolis) | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="2" |Feeling Gorgeous | |||
| rowspan="2" |Jazz | |||
| rowspan="2" |[[Harper Anderson]]<br />Mila Ayshford<br />Emma Calhoun<br />Isabella Charnstrom<br />Gia Crawford<br />Kennedy Deuth<br />Maren Gossai<br />Chloe Hu<br />Elle King<br />Hazel Koshire<br />Mia Kostinovski<br />Tillie Kuhl<br />Halle Kulenkamp<br />Neala Murphy<br />Aubrey Norsten<br />Palmer Peltier<br />McKenzie Pohl<br />Reese Ringold<br />Jaida Rose<br />Malia Scott<br />Emma Sweeney<br />Hailey Turnbull<br />[[Monica Xiong]] | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | |||
|- | |||
|Showbiz (Minneapolis) | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="2" |Yankee Doodle Dandy | |||
| rowspan="2" |Tap | |||
| rowspan="2" |[[Harper Anderson]]<br />Mila Ayshford<br />Emma Calhoun<br />Isabella Charnstrom<br />Gia Crawford<br />Kennedy Deuth<br />Maren Gossai<br />Chloe Hu<br />Elle King<br />Hazel Koshire<br />Mia Kostinovski<br />Tillie Kuhl<br />Halle Kulenkamp<br />Neala Murphy<br />Aubrey Norsten<br />Palmer Peltier<br />McKenzie Pohl<br />Reese Ringold<br />Jaida Rose<br />Malia Scott<br />Emma Sweeney<br />Hailey Turnbull<br />[[Monica Xiong]] | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | |||
|- | |||
|Showbiz (Minneapolis) | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="9" |2022 | |||
|Ave Maria | |||
|Contemporary | |||
|[[Harper Anderson]]<br />Mila Ayshford<br />Bella Charnstrom<br />Neala Murphy<br />Malia Scott<br />[[Monica Xiong]] | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | |||
|- | |||
|Size | |||
|Jazz | |||
|[[Harper Anderson]]<br />[[Finley Ashfield]]<br />Bella Charnstrom<br />Tahari Conrad<br />[[Kelsie Jacobson]]<br />[[Savannah Manzel]]<br />Siena Paradeau<br />[[Ingrid Wirtz]] | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | |||
|- | |||
|My Way | |||
|Lyrical | |||
|[[Harper Anderson]]<br />[[Finley Ashfield]]<br />Bella Charnstrom<br />Tahari Conrad<br />[[Kelsie Jacobson]]<br />[[Savannah Manzel]]<br />Siena Paradeau<br />Kira Reissner<br />[[Ingrid Wirtz]] | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | |||
|- | |||
|Control | |||
|Jazz | |||
|Mila Ayshford<br />Gia Crawford<br />Kennedy Deuth<br />Jemma Eisenbrei<br />Ellieana Jensen<br />Elle King<br />Hazel Koshire<br />Mia Kostinovski<br />Ruby Kramer<br />Tillie Kuhl<br />Halle Kulenkamp<br />Neala Murphy<br />Palmer Peltier<br />Reese Ringold<br />Jaida Rose<br />Malia Scott<br />Hazel Semans<br />Charlotte Stoner<br />Emma Sweeney<br />Hailey Turnbull<br />[[Monica Xiong]] | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | |||
|- | |||
|The Race | |||
|Tap | |||
|Mila Ayshford<br />Gia Crawford<br />Kennedy Deuth<br />Jemma Eisenbrei<br />Ellieana Jensen<br />Elle King<br />Hazel Koshire<br />Mia Kostinovski<br />Ruby Kramer<br />Tillie Kuhl<br />Halle Kulenkamp<br />Neala Murphy<br />Palmer Peltier<br />Reese Ringold<br />Jaida Rose<br />Malia Scott<br />Hazel Semans<br />Charlotte Stoner<br />Emma Sweeney<br />Hailey Turnbull<br />[[Monica Xiong]] | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | |||
|- | |||
|Billy | |||
|Musical Theater | |||
|Many Dancers | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | |||
|- | |||
|Get Busy | |||
|Hip Hop | |||
|Many Dancers | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | |||
|- | |||
|Memory | |||
|Lyrical | |||
|Many Dancers | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | |||
|- | |||
|Jive Bunny | |||
|Production | |||
|Many Dancers | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
| | |||
|} | |} | ||
===Workbench=== | ===Workbench=== | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
| Line 417: | Line 509: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | | | ||
| | | | ||
| Line 425: | Line 525: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
| Line 433: | Line 533: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||