Elli DeMarco: Difference between revisions
>Kidgameshowlover800 |
>Kidgameshowlover800 No edit summary |
||
| Line 76: | Line 76: | ||
|Miss Junior Dance | |Miss Junior Dance | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="4" |2017 | ||
| rowspan="3" |Runaway | | rowspan="3" |Runaway | ||
| rowspan="3" |Contemporary | | rowspan="3" |Contemporary | ||
| rowspan="3" | | | rowspan="3" | | ||
|KAR (Boardman) | |KAR (Boardman) | ||
| | |NYC All Stars | ||
|- | |- | ||
|24/7 (Pittsburgh) | |24/7 (Pittsburgh) | ||
| Line 89: | Line 89: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | |Swing Thing | ||
| rowspan=" | |Jazz | ||
| rowspan=" | | | ||
|KAR (Boardman) | |||
|1<sup>st</sup> in Intermediate 9-11 Solos | |||
|- | |||
| rowspan="3" |2018-9 | |||
| rowspan="3" |Traveling Far | |||
| rowspan="3" |Lyrical | |||
| rowspan="3" | | |||
|Beyond the Stars | |||
| | |||
|- | |||
|Star Systems (Youngstown) | |||
|? | |||
? | |||
? | |||
|- | |||
|Starpower Nationals | |||
|Miss Junior Starpower | |||
|- | |||
| rowspan="5" |2019 | |||
| rowspan="5" |You Say | |||
| rowspan="5" |Lyrical | |||
| rowspan="5" | | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|Groove | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
|? | |||
? | |||
? | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|2019-20 | |||
|Make Me Feel | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | | | ||
| | | | ||
| Line 157: | Line 242: | ||
<center> | <center> | ||
<youtube width="300" height="180">qP95xX_Jo4g</youtube><br /> | <youtube width="300" height="180">qP95xX_Jo4g</youtube><br /> | ||
<youtube width="300" height="180">EBiaVCkxVYI</youtube><youtube width="300" height="180">G1u3n1FK5ic</youtube><youtube width="300" height="180">nltY6zfvDDw</youtube><youtube width="300" height="180">jnTIeTU8Rmw</youtube> | <youtube width="300" height="180">EBiaVCkxVYI</youtube><youtube width="300" height="180">G1u3n1FK5ic</youtube><youtube width="300" height="180">nltY6zfvDDw</youtube><youtube width="300" height="180">jnTIeTU8Rmw</youtube><youtube width="300" height="180">VbaoOdR6WnA</youtube> | ||
</center> | </center> | ||
| Line 167: | Line 252: | ||
===Runaway=== | ===Runaway=== | ||
<center><youtube width=" | <center><youtube width="250" height="150">MAMWuUYTmhI</youtube><youtube width="250" height="150">GH5lgbzCV-w</youtube><youtube width="250" height="150">R3ULryJJ88o</youtube><youtube width="250" height="150">o1hMwviEAe4</youtube></center> | ||
=== | ===Traveling Far=== | ||
<center><youtube width=" | <center><youtube width="400" height="240">QBd8v86OX6o</youtube><youtube width="400" height="240">r35QfO8W9yI</youtube></center> | ||
===Videos=== | ===Videos=== | ||