Josie Lutz: Difference between revisions
>Kidgameshowlover800 |
>Kidgameshowlover800 |
||
| Line 534: | Line 534: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|2019 | |||
|Legs | |||
|Jazz | |||
| | | | ||
|[[Keira Redpath]]<br />Claire Monge<br />Maria Neely<br />[[Ali Ogle]]<br />[[Isabella Jarvis]] | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
|1<sup>st</sup> in Junior Small Groups | |||
|- | |||
| | | | ||
|La Vie En Rose | |||
|Open | |||
| | | | ||
|[[Keira Redpath]]<br />Claire Monge<br />Lola Neely<br />Maria Neely<br />[[Ali Ogle]]<br />[[Isabella Jarvis]] | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
|2<sup>nd</sup> in Junior Small Groups | |||
|- | |||
| | | | ||
| | |Beauty | ||
| | |Open | ||
|[[Bennet Espinda Banick]]<br />[[Sara Gutz]]<br />[[Kate Happe]]<br />[[Isabella Jarvis]]<br />[[Maris LaPointe]]<br />Kendall Lewis<br />[[Ali Ogle]]<br />[[Keira Redpath]]<br />Olivia Shelton<br />[[Ava Wagner]]<br />[[Ellie Wagner]] | |||
|Hall of Fame (St. Paul) | |||
|1<sup>st</sup> in Teen Large Groups | |||
|- | |- | ||
| | | | ||
| Line 556: | Line 572: | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | |Universal Language | ||
| | |Open | ||
| | |[[Kylie Broberg]]<br />[[Adrianna Crawford]]<br />[[Isabella Crawford]]<br />Audrey Healy<br />[[Isabella Jarvis]]<br />Brynn Kostka<br />[[Alaina Larson]]<br />[[Josie Lutz]]<br />Claire Monge<br />[[Ali Ogle]]<br />[[Cameron Redpath]]<br />[[Isabella Jarvis]]<br />Delaney Rosewell<br />Melkamie Setnes<br />Olivia Shelton | ||
| | |Hall of Fame (St. Paul) | ||
| | |1<sup>st</sup> in Junior Large Groups | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | |Kolony | ||
| | |Hip Hop | ||
| | |Lily Brady<br />[[Kylie Broberg]]<br />[[Adrianna Crawford]]<br />[[Isabella Crawford]]<br />[[Ashley Gutz]]<br />Audrey Healy<br />[[Isabella Jarvis]]<br />[[Alaina Larson]]<br />Sidney Leciejewski<br />Claire Monge<br />[[Ali Ogle]]<br />Annika Padelford<br />[[Keira Redpath]]<br />Delaney Rosewell<br />Olivia Shelton<br />[[Cecelia Thielen]] | ||
| | |Hall of Fame (St. Paul) | ||
| | |6<sup>th</sup> in Junior Large Groups | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | |Stairway to Heaven | ||
| | |Open | ||
| | |Lily Brady<br />[[Kylie Broberg]]<br />[[Adrianna Crawford]]<br />[[Isabella Crawford]]<br />[[Ashley Gutz]]<br />Audrey Healy<br />Brooklyn Hurley<br />[[Isabella Jarvis]]<br />Freya Jensen<br />[[Alaina Larson]]<br />Sidney Leciejewski<br />Claire Monge<br />Teagan Murphy<br />[[Ali Ogle]]<br />Annika Padelford<br />[[Keira Redpath]]<br />Delaney Rosewell<br />Olivia Shelton<br />[[Cecelia Thielen]] | ||
| | |Hall of Fame (St. Paul) | ||
| | |1<sup>st</sup> in Junior Lines | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | |We Will Rock You | ||
| | |Tap | ||
| | |Ella Boulos<br />Lily Brady<br />[[Kylie Broberg]]<br />Matissa Conrad<br />[[Adrianna Crawford]]<br />[[Isabella Crawford]]<br />Raya Dezelar<br />Audrey Dubois<br />Audrey Healy<br />Sydney Hoffmann<br />Brooklyn Hurley<br />[[Isabella Jarvis]]<br />Freya Jensen<br />Sofia Kostinovski<br />Brynn Kostka<br />[[Alaina Larson]]<br />Sidney Leciejewski<br />Asher Lindamood<br />Daniel Meaney<br />Claire Monge<br />Teagan Murphy<br />Lola Neely<br />[[Ali Ogle]]<br />Juan Pacheco<br />Annika Padelford<br />Marley Padelford<br />Sophie Qiao<br />Lexi Raleigh<br />[[Keira Redpath]]<br />Kira Reissner<br />Delaney Rosewell<br />Ava Rothmund<br />Degie Setnes<br />Olivia Shelton<br />Klaire Simek<br />Avery Simmons<br />[[Cecelia Thielen]]<br />Graciella Victoria | ||
| | |Hall of Fame (St. Paul) | ||
| | |2<sup>nd</sup> in Junior Lines | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | |Senorita | ||
| | |Open | ||
| | |[[Maris Lapointe]]<br />[[Mercedes Lorentz]]<br />[[Ali Ogle]]<br />[[Lexus Johnson]]<br />[[Paulina Villanueva]]<br />[[Sara Gutz]]<br />[[Ellie Wagner]]<br />[[Skyla Ward]]<br />and many others | ||
| | |Hall of Fame (St. Paul) | ||
| | |1<sup>st</sup> in Teen Lines | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | |I Got Faith | ||
| | |Open | ||
| | |[[Maris Lapointe]]<br />[[Mercedes Lorentz]]<br />[[Ali Ogle]]<br />[[Lexus Johnson]]<br />[[Paulina Villanueva]]<br />[[Sara Gutz]]<br />[[Ellie Wagner]]<br />[[Skyla Ward]]<br />and many others | ||
| | |Hall of Fame (St. Paul) | ||
| | |5<sup>th</sup> in Teen Lines | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | |Fall on Me | ||
| | |Lyrical | ||
| | |[[Maris Lapointe]]<br />[[Mercedes Lorentz]]<br />[[Ali Ogle]]<br />[[Lexus Johnson]]<br />[[Paulina Villanueva]]<br />[[Sara Gutz]]<br />[[Ellie Wagner]]<br />[[Skyla Ward]]<br />and many others | ||
| | |Hall of Fame (St. Paul) | ||
| | |4<sup>th</sup> in Teen Lines | ||
|- | |- | ||
| | | | ||
| | |Saloon | ||
| | |Production | ||
| | |[[Maris Lapointe]]<br />[[Mercedes Lorentz]]<br />[[Ali Ogle]]<br />[[Lexus Johnson]]<br />[[Paulina Villanueva]]<br />[[Sara Gutz]]<br />[[Ellie Wagner]]<br />[[Skyla Ward]]<br />and many others | ||
| | |Hall of Fame (St. Paul) | ||
| | |did not place | ||
|- | |- | ||
| | | | ||