Scarlet Kendall: Difference between revisions
>Kidgameshowlover800 |
>Kidgameshowlover800 No edit summary |
||
| Line 44: | Line 44: | ||
|10<sup>th</sup> in Mini Solos | |10<sup>th</sup> in Mini Solos | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |2018 | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |Woman | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |Jazz | ||
|KAR ( | |KAR (Costa Mesa) | ||
|5<sup>th</sup> in Primary 6-8 Solos | |5<sup>th</sup> in Primary 6-8 Solos | ||
|- | |- | ||
|Showstopper (Anaheim I) | |Showstopper (Anaheim I) | ||
| | |10<sup>th</sup> in Mini Solos | ||
|- | |- | ||
| rowspan="7" |2019 | | rowspan="7" |2019 | ||
| Line 119: | Line 116: | ||
|} | |} | ||
=== | ===Trios=== | ||
{| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" style="width:99%; font-size:90%; text-align:center; " cellspacing="0" cellpadding="4" border="1" | {| class="mw-collapsible mw-uncollapsed wikitable sortable" data-expandtext="Show" data-collapsetext="Hide" style="width:99%; font-size:90%; text-align:center; " cellspacing="0" cellpadding="4" border="1" | ||
|- | |- | ||
| Line 126: | Line 123: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style | ! style="background:#f2c8e0;" |Dance Style | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Choreographer | ! style="background:#f2c8e0;" |Choreographer | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Other | ! style="background:#f2c8e0;" |Other Dancers | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Competition | ! style="background:#f2c8e0;" |Competition | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|- | |- | ||
| rowspan="2" |2021 | |||
| rowspan="2" |Shake the Room | |||
| rowspan="2" | | |||
| rowspan="2" | | |||
| rowspan="2" |Jazz | | rowspan="2" |Jazz | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" |Brynne Becker | ||
| rowspan="2" | | | rowspan="2" |Holland Fraley<br />[[Quinn Briscoe]] | ||
|KAR (San Gabriel) | |||
|KAR ( | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
|KAR Live (Irvine) | |||
|KAR ( | |||
| | | | ||
|} | |} | ||
| Line 281: | Line 220: | ||
| rowspan="2" |Many Dancers | | rowspan="2" |Many Dancers | ||
|KAR (Riverside) | |KAR (Riverside) | ||
| | |||
|- | |||
|Showstopper (Anaheim I) | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="8" |2018 | |||
| rowspan="2" |Livin' La Vida Loca | |||
| rowspan="2" |Jazz | |||
| rowspan="2" | | |||
|KAR (Costa Mesa) | |||
| | |||
|- | |||
|Showstopper (Anaheim I) | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="2" |Rolling Stock | |||
| rowspan="2" |Musical Theatre | |||
| rowspan="2" | | |||
|KAR (Costa Mesa) | |||
| | |||
|- | |||
|Showstopper (Anaheim I) | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="2" |Garden of Shadows | |||
| rowspan="2" |Lyrical | |||
| rowspan="2" | | |||
|KAR (Costa Mesa) | |||
| | |||
|- | |||
|Showstopper (Anaheim I) | |||
| | |||
|- | |||
| rowspan="2" |Candyland | |||
| rowspan="2" |Open | |||
| rowspan="2" |Many Dancers | |||
|KAR (Costa Mesa) | |||
| | | | ||
|- | |- | ||