Louise Hindsbo: Difference between revisions

>LoomerE
Created page with "{{Infobox dancer |name = Louise Hindsbo |image = File:Louise Hindsbo.jpg |gender = Female |age = 17 |birthdate = October 8, 2005 |nationality = American |hometown = Pennsylvania |eye color = Brown |hair color = Brunette |school grade = High School Class of 2024 |profession = Dancer <br> Model |affiliations = |dance studios = Dance Premier (?-2015) <br> Studio 19 Dance Complex (2015-2021) <br> Evolve Dance Complex (2021-2024) |titles = |siblings = |friends = }}'''Lou..."
 
>Kidgameshowlover800
No edit summary
Line 34: Line 34:
| rowspan="8" |unknown
| rowspan="8" |unknown
|Rainbow (Seattle)
|Rainbow (Seattle)
|2<sup>nd</sup> in Top Elite Starz Solo 9-11<br />Elite Starz Junior DOY
|2<sup>nd</sup> in Elite Starz 9-11 Solos<br />Elite Starz Junior DOY
|-
|-
|NUVO (Seattle)
|NUVO (Seattle)
Line 45: Line 45:
|4<sup>th</sup> in Mini Solos
|4<sup>th</sup> in Mini Solos
|-
|-
|Spotlight Dance Cup (Seattle)
|Spotlight (Seattle)
|unknown
|unknown
|-
|-
Line 129: Line 129:
|-
|-
|Rainbow (Warren)
|Rainbow (Warren)
|5<sup>th</sup> in Top Elite Starz Solo 12-14<br />Elite Starz Teen DOY Finalist<br />Double Platinum
|5<sup>th</sup> in Elite Starz 12-14 Solos<br />Elite Starz Teen DOY Finalist<br />Double Platinum
|-
|-
|DreamMaker (Woodbridge)
|DreamMaker (Woodbridge)
Line 135: Line 135:
|-
|-
|Starpower (Sandusky)
|Starpower (Sandusky)
|2<sup>nd</sup> in 12-14 Advanced Solos<br />Teen Miss Starpower<br />5 Star Elite
|2<sup>nd</sup> in Advanced 12-14 Solos<br />Teen Miss Starpower<br />5 Star Elite
|-
|-
|Starpower Nationals (Uncasville)
|Starpower Nationals (Uncasville)
Line 143: Line 143:
|Top 10 Teen Solos
|Top 10 Teen Solos
|-
|-
|Starpower Nationals (Ocean City)
|Starpower Nationals<br />(Ocean City)
|2<sup>nd</sup> in Advanced Solo Age 14 Open<br />5 Star Elite
|2<sup>nd</sup> in Advanced Age 14 Open Solos<br />5 Star Elite
|-
|-
|Showbiz (Pittsburgh)
|Showbiz (Pittsburgh)
Line 169: Line 169:
|-
|-
|Starpower Nationals (Uncasville)
|Starpower Nationals (Uncasville)
|9<sup>th</sup> in 12-14 Advanced Solos<br />5 Star Elite
|9<sup>th</sup> in Advanced 12-14 Solos<br />5 Star Elite
|-
|-
|ASH (Cleveland)
|ASH (Cleveland)
Line 205: Line 205:
|10<sup>th</sup> in Teen Solos
|10<sup>th</sup> in Teen Solos
|-
|-
|Starpower Nationals (Ocean City)
|Starpower Nationals<br />(Ocean City)
|1<sup>st</sup> in Advanced Solo Age 12-14 Modern<br />5 Star Elite
|1<sup>st</sup> in Advanced Age 12-14<br />Modern Solos<br />5 Star Elite
|-
|
|
|
|
|
|
|-
|-
| rowspan="6" |2020-1
| rowspan="6" |2020-1
Line 212: Line 219:
| rowspan="6" |Contemporary
| rowspan="6" |Contemporary
| rowspan="6" |Chelsea Jennings
| rowspan="6" |Chelsea Jennings
|Starpower Nationals (Ocean City)
|Starpower Nationals<br />(Ocean City)
|3<sup>rd</sup> in 12-14 Advanced Solos<br />2<sup>nd</sup> in Advanced Solo Age 14 Contemporary<br />5 Star Elite
|3<sup>rd</sup> in Advanced 12-14 Solos<br />2<sup>nd</sup> in Advanced Age 14<br />Contemporary Solos<br />5 Star Elite
|-
|-
|Showbiz (Pittsburgh)
|Showbiz (Pittsburgh)
Line 219: Line 226:
|-
|-
|Revolution (Pittsburgh)
|Revolution (Pittsburgh)
|1<sup>st</sup> in Advanced Age 15-16 Modern Solo<br />Revolutionary
|1<sup>st</sup> in Advanced Age 15-16<br />Modern Solos<br />Revolutionary
|-
|-
|VIP Dance (Toledo)
|VIP Dance (Toledo)
Line 247: Line 254:
|-
|-
|Revolution (Pittsburgh)
|Revolution (Pittsburgh)
|1<sup>st</sup> in Advanced 15-19 Solos<br />Miss Dance America<br />1<sup>st</sup> in Advanced Age 15 Contemporary Solos<br />Revolutionary
|1<sup>st</sup> in Advanced 15-19 Solos<br />Miss Dance America<br />1<sup>st</sup> in Advanced Age 15<br />Contemporary Solos<br />Revolutionary
|-
|-
|Showbiz (Columbus)
|Showbiz (Columbus)