Juliette Balija: Difference between revisions
>Kidgameshowlover800 |
>Kidgameshowlover800 |
||
| Line 79: | Line 79: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="10" |2021 | ||
|Hand Jive | | rowspan="2" |Hand Jive | ||
|Jazz | | rowspan="2" |Jazz | ||
|Sofia Bifero<br />Raffi Corcione<br />Ava Lattas<br />Julia Nolan<br />Guilianna Solita<br />Taylor Tenzillo | | rowspan="2" |Sofia Bifero<br />Raffi Corcione<br />Ava Lattas<br />Julia Nolan<br />Guilianna Solita<br />Taylor Tenzillo | ||
|HOF (Schaumburg) | |HOF (Schaumburg) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|A Dream is a Wish | |Hall of Fame (Chicago) | ||
|Lyrical | | | ||
|Guilianna Ancana<br />Sofia Bifero<br />Elise Escobar<br />Lily Gravin<br />Milana Mininni<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Guilianna Solita<br />Sofia Speciale<br />Blair Thomas<br />Olivia Volpe | |- | ||
| rowspan="2" |A Dream is a Wish | |||
| rowspan="2" |Lyrical | |||
| rowspan="2" |Guilianna Ancana<br />Sofia Bifero<br />Elise Escobar<br />Lily Gravin<br />Milana Mininni<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Guilianna Solita<br />Sofia Speciale<br />Blair Thomas<br />Olivia Volpe | |||
|HOF (Schaumburg) | |HOF (Schaumburg) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Strangers Like Me | |Hall of Fame (Chicago) | ||
|Contemporary | | | ||
|Guilianna Ancana<br />Sofia Bifero<br />Elise Escobar<br />Lily Gravin<br />Milana Mininni<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Guilianna Solita<br />Sofia Speciale<br />Blair Thomas<br />Olivia Volpe | |- | ||
| rowspan="2" |Strangers Like Me | |||
| rowspan="2" |Contemporary | |||
| rowspan="2" |Guilianna Ancana<br />Sofia Bifero<br />Elise Escobar<br />Lily Gravin<br />Milana Mininni<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Guilianna Solita<br />Sofia Speciale<br />Blair Thomas<br />Olivia Volpe | |||
|HOF (Schaumburg) | |HOF (Schaumburg) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Trouble | |Hall of Fame (Chicago) | ||
|Jazz | | | ||
|Guilianna Ancana<br />Sofia Bifero<br />Elise Escobar<br />Lily Gravin<br />Mattea Melone<br />Milana Mininni<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Guilianna Solita<br />Sofia Speciale<br />Blair Thomas<br />Olivia Volpe | |- | ||
| rowspan="2" |Trouble | |||
| rowspan="2" |Jazz | |||
| rowspan="2" |Guilianna Ancana<br />Sofia Bifero<br />Elise Escobar<br />Lily Gravin<br />Mattea Melone<br />Milana Mininni<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Guilianna Solita<br />Sofia Speciale<br />Blair Thomas<br />Olivia Volpe | |||
|HOF (Schaumburg) | |HOF (Schaumburg) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Bieber Baby | |Hall of Fame (Chicago) | ||
|Hip Hop | | | ||
|Guilianna Ancana<br />Sofia Bifero<br />Elise Escobar<br />Lily Gravin<br />Livia Lisanti<br />Mila Lisanti<br />Mattea Melone<br />Milana Mininni<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Emma Ruettiger<br />Guilianna Solita<br />Sofia Speciale<br />Blair Thomas<br />Olivia Volpe | |- | ||
| rowspan="2" |Bieber Baby | |||
| rowspan="2" |Hip Hop | |||
| rowspan="2" |Guilianna Ancana<br />Sofia Bifero<br />Elise Escobar<br />Lily Gravin<br />Livia Lisanti<br />Mila Lisanti<br />Mattea Melone<br />Milana Mininni<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Emma Ruettiger<br />Guilianna Solita<br />Sofia Speciale<br />Blair Thomas<br />Olivia Volpe | |||
|HOF (Schaumburg) | |HOF (Schaumburg) | ||
| | |||
|- | |||
|Hall of Fame (Chicago) | |||
| | | | ||
|} | |} | ||
| Line 122: | Line 137: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|- | |- | ||
|2021 | | rowspan="6" |2021 | ||
| rowspan="2" |Low | |||
| rowspan="2" |Jazz | |||
| rowspan="2" |Valia Haralambopoulos<br />Ava Lattas<br />Julia Lattas<br />Morena Nitti<br />Alexa Papadakos<br />Kendall Schroeder<br />Ashlynn Tarman | |||
|HOF (Schaumburg) | |||
| | | | ||
|- | |||
|Hall of Fame (Chicago) | |||
| | | | ||
| | |- | ||
| | | rowspan="2" |Proud Mary | ||
| rowspan="2" |Jazz | |||
| rowspan="2" |Gianna Johnson<br />Ava Lattas<br />Julia Lattas<br />Gia Martin<br />Chloe Mazur<br />Talia Melone<br />Maddie Miller<br />Morena Nitti<br />Julia Nolan<br />Alexa Panagakis<br />Alexa Papadakos<br />Kendall Schroeder<br />Bianca Scianna<br />Giuliana Solita<br />Abigail Stangle<br />Audrey Suttles<br />Ashlynn Tarman | |||
|HOF (Schaumburg) | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Hall of Fame (Chicago) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | | rowspan="2" |Too Original | ||
| | | rowspan="2" |Jazz | ||
| | | rowspan="2" |Many Dancers | ||
| | |HOF (Schaumburg) | ||
| | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Hall of Fame (Chicago) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan="2" |2022 | |||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | |HOF (Schaumburg) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 160: | Line 175: | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | |HOF (Schaumburg) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |2023 | ||
| | | | ||
| | | | ||