Juliette Balija: Difference between revisions
>Kidgameshowlover800 |
>Kidgameshowlover800 No edit summary |
||
| Line 12: | Line 12: | ||
! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ! style="background:#f2c8e0;" |Place Awards | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="5" |2022 | ||
| rowspan=" | | rowspan="5" |Click Clack | ||
| rowspan=" | | rowspan="5" |Jazz | ||
| rowspan=" | | rowspan="5" |Jacquie Renzetti | ||
| | |In10sity (Fort Wayne) | ||
| | |||
|- | |||
|In10sity (Chicago) | |||
| | |||
|- | |||
|In10sity Nationals (Chicago) | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| Line 134: | Line 140: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="10" |2021 | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |Hand Jive | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |Jazz | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |Sofia Bifero<br />Raffi Corcione<br />Ava Lattas<br />Julia Nolan<br />Guilianna Solita<br />Taylor Tenzillo | ||
|HOF (Schaumburg) | |HOF (Schaumburg) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |HOF Nationals (Chicago) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan="2" |A Dream is a Wish | |||
| rowspan="2" |Lyrical | |||
| rowspan="2" |Guilianna Ancana<br />Sofia Bifero<br />Elise Escobar<br />Lily Gravin<br />Milana Mininni<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Guilianna Solita<br />Sofia Speciale<br />Blair Thomas<br />Olivia Volpe | |||
| rowspan=" | |||
| rowspan=" | |||
| rowspan=" | |||
|HOF (Schaumburg) | |HOF (Schaumburg) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|HOF Nationals (Chicago) | |||
|HOF Nationals ( | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |Strangers Like Me | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |Contemporary | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |Guilianna Ancana<br />Sofia Bifero<br />Elise Escobar<br />Lily Gravin<br />Milana Mininni<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Guilianna Solita<br />Sofia Speciale<br />Blair Thomas<br />Olivia Volpe | ||
|HOF (Schaumburg) | |HOF (Schaumburg) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|HOF Nationals (Chicago) | |||
|HOF Nationals ( | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |Trouble | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |Jazz | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |Guilianna Ancana<br />Sofia Bifero<br />Elise Escobar<br />Lily Gravin<br />Mattea Melone<br />Milana Mininni<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Guilianna Solita<br />Sofia Speciale<br />Blair Thomas<br />Olivia Volpe | ||
|HOF (Schaumburg) | |HOF (Schaumburg) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |HOF Nationals (Chicago) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan="2" |Bieber Baby | |||
| rowspan="2" |Hip Hop | |||
| rowspan="2" |Guilianna Ancana<br />Sofia Bifero<br />Elise Escobar<br />Lily Gravin<br />Livia Lisanti<br />Mila Lisanti<br />Mattea Melone<br />Milana Mininni<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Emma Ruettiger<br />Guilianna Solita<br />Sofia Speciale<br />Blair Thomas<br />Olivia Volpe | |||
| rowspan=" | |||
| rowspan=" | |||
| rowspan=" | |||
|HOF (Schaumburg) | |HOF (Schaumburg) | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|HOF Nationals (Chicago) | |||
|HOF Nationals ( | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan="12" |2022 | |||
| rowspan="2" |Pink Cadillac | |||
| rowspan="2" |Jazz | |||
| rowspan="2" |Sofia Bifero<br />Lily Gravin<br />Ava Lattas<br />Julia Nolan<br />Giuliana Solita<br />Taylor Tenzillo | |||
|Hall of Fame (Des Moines) | |Hall of Fame (Des Moines) | ||
| | | | ||
| Line 208: | Line 196: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |5-6-7-8 | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |Jazz | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |Giuliana Ancona<br />Sofia Bifero<br />Elyse Escobar<br />Lily Gravin<br />Mattea Melone<br />Milana Minnini<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Giuliana Solita<br />Sofia Speciale<br />Olivia Volpe<br />Evie Zimmer | ||
|Hall of Fame (Des Moines) | |Hall of Fame (Des Moines) | ||
| | | | ||
| Line 220: | Line 205: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |This is Me | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |Lyrical | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |Giuliana Ancona<br />Sofia Bifero<br />Elyse Escobar<br />Lily Gravin<br />Mattea Melone<br />Milana Minnini<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Giuliana Solita<br />Sofia Speciale<br />Olivia Volpe<br />Evie Zimmer | ||
|Hall of Fame (Des Moines) | |Hall of Fame (Des Moines) | ||
| | | | ||
| Line 232: | Line 214: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |Bring Back the 90s | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |Hip Hop | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |Giuliana Ancona<br />Sofia Bifero<br />Elyse Escobar<br />Lily Gravin<br />Livia Lisanti<br />Mila Lisanti<br />Mattea Melone<br />Milana Minnini<br />Julia Nolan<br />Lily Reyes<br />Nina Roppo<br />Giuliana Solita<br />Sofia Speciale<br />Olivia Volpe<br />Evie Zimmer | ||
|Hall of Fame (Des Moines) | |Hall of Fame (Des Moines) | ||
| | | | ||
| Line 244: | Line 223: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |River Deep | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |Jazz | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |Giuliana Ancona<br />Sofia Bifero<br />Raffi Corcione<br />Elyse Escobar<br />Juliana Foley<br />Makenna Keil<br />Ava Lattas<br />Maddie Miller<br />Milana Minnini<br />Sophia Nolan<br />Nina Roppo<br />Sofia Speciale<br />Audrey Suttles<br />Taylor Tenzillo<br />Nina Ungaro<br />Olivia Volpe<br />Evie Zimmer | ||
|Hall of Fame (Des Moines) | |Hall of Fame (Des Moines) | ||
| | | | ||
| Line 256: | Line 232: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |Vogue | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |Jazz | ||
| rowspan=" | | rowspan="2" |Many Dancers | ||
|Hall of Fame (Des Moines) | |Hall of Fame (Des Moines) | ||
| | | | ||