Brady Reuss: Difference between revisions

>Kidgameshowlover800
>Kidgameshowlover800
No edit summary
Line 107: Line 107:
| rowspan="5" |Open
| rowspan="5" |Open
|KAR (Riverside)
|KAR (Riverside)
|
|did not place
|-
|-
|KAR Nationals (Anaheim)
|KAR Nationals (Anaheim)
|
|did not place
|-
|-
|Showbiz (Riverside)
|Showbiz (Riverside)
Line 124: Line 124:
| rowspan="5" |Contemporary
| rowspan="5" |Contemporary
|KAR (Riverside)
|KAR (Riverside)
|
|did not place
|-
|-
|KAR Nationals (Anaheim)
|KAR Nationals (Anaheim)
|
|did not place
|-
|-
|Showbiz (Riverside)
|Showbiz (Riverside)
Line 623: Line 623:
|3<sup>rd</sup> in Junior Jazz Groups
|3<sup>rd</sup> in Junior Jazz Groups
|-
|-
| rowspan="33" |2023
| rowspan="26" |2023
| rowspan="5" |Soul
| rowspan="4" |Soul
| rowspan="5" |Jazz
| rowspan="4" |Jazz
| rowspan="5" |Grace Howerton<br />Sarah Kuy<br />[[Ariel Lantz-Loza]]<br />Esme Lee<br />[[Alyssa Mastroianni]]<br />Olive O'Connell<br />[[Jordyn Rockett]]<br />Sofia Wierzchucki
| rowspan="4" |Grace Howerton<br />Sarah Kuy<br />[[Ariel Lantz-Loza]]<br />Esme Lee<br />[[Alyssa Mastroianni]]<br />Olive O'Connell<br />[[Jordyn Rockett]]<br />Sofia Wierzchucki
|Showstopper (Anaheim II)
|Showstopper (Anaheim II)
|
|
|-
|-
|Showstopper (Anaheim III)
|Showstopper (Anaheim III)
|
|-
|KAR (Riverside)
|
|
|-
|-
Line 642: Line 639:
|6<sup>th</sup> in Junior Small Groups
|6<sup>th</sup> in Junior Small Groups
|-
|-
| rowspan="5" |Underground
| rowspan="4" |Underground
| rowspan="5" |Contemporary
| rowspan="4" |Contemporary
| rowspan="5" |Grace Howerton<br />Sarah Kuy<br />[[Ariel Lantz-Loza]]<br />Esme Lee<br />[[Alyssa Mastroianni]]<br />Olive O'Connell<br />[[Jordyn Rockett]]<br />Sofia Wierzchucki
| rowspan="4" |Grace Howerton<br />Sarah Kuy<br />[[Ariel Lantz-Loza]]<br />Esme Lee<br />[[Alyssa Mastroianni]]<br />Olive O'Connell<br />[[Jordyn Rockett]]<br />Sofia Wierzchucki
|Showstopper (Anaheim II)
|Showstopper (Anaheim II)
|
|
|-
|-
|Showstopper (Anaheim III)
|Showstopper (Anaheim III)
|
|-
|KAR (Riverside)
|
|
|-
|-
Line 660: Line 654:
|2<sup>nd</sup> in Junior Small Groups
|2<sup>nd</sup> in Junior Small Groups
|-
|-
| rowspan="5" |I Won't Complain
| rowspan="4" |I Won't Complain
| rowspan="5" |Contemporary
| rowspan="4" |Contemporary
| rowspan="5" |Grace Howerton<br />[[Ariel Lantz-Loza]]<br />Esme Lee<br />[[Alyssa Mastroianni]]<br />Olive O'Connell<br />[[Jordyn Rockett]]<br />Sofia Wierzchucki<br />Maggie Zhou
| rowspan="4" |Grace Howerton<br />[[Ariel Lantz-Loza]]<br />Esme Lee<br />[[Alyssa Mastroianni]]<br />Olive O'Connell<br />[[Jordyn Rockett]]<br />Sofia Wierzchucki<br />Maggie Zhou
|Showstopper (Anaheim II)
|Showstopper (Anaheim II)
|
|
|-
|-
|Showstopper (Anaheim III)
|Showstopper (Anaheim III)
|
|-
|KAR (Riverside)
|
|
|-
|-
Line 678: Line 669:
|3<sup>rd</sup> in Junior Small Groups
|3<sup>rd</sup> in Junior Small Groups
|-
|-
| rowspan="5" |Snowing
| rowspan="4" |Snowing
| rowspan="5" |Lyrical
| rowspan="4" |Lyrical
| rowspan="5" |Vienna Balta<br />Charlotte Delong<br />Taylor Johnson<br />Michele Lam<br />Cailyn Lapworth<br />Olivia Lycett<br />[[Alyssa Mastroianni]]<br />[[Liliana Mastroianni]]<br />Valeria Ochoa<br />Kayden Sellars<br />Riley Stem<br />Olive Tapia<br />Jayden Thordsen<br />Morgan Turner<br />Kennadie Wright
| rowspan="4" |Vienna Balta<br />Charlotte Delong<br />Taylor Johnson<br />Michele Lam<br />Cailyn Lapworth<br />Olivia Lycett<br />[[Alyssa Mastroianni]]<br />[[Liliana Mastroianni]]<br />Valeria Ochoa<br />Kayden Sellars<br />Riley Stem<br />Olive Tapia<br />Jayden Thordsen<br />Morgan Turner<br />Kennadie Wright
|Showstopper (Anaheim II)
|Showstopper (Anaheim II)
|
|
|-
|-
|Showstopper (Anaheim III)
|Showstopper (Anaheim III)
|
|-
|KAR (Riverside)
|
|
|-
|-
Line 696: Line 684:
|did not place
|did not place
|-
|-
| rowspan="5" |Be Italian
| rowspan="4" |Be Italian
| rowspan="5" |Musical Theater
| rowspan="4" |Musical Theater
| rowspan="5" |[[Brooke Edwards]]<br />Kylie Gonzalez<br />Emalene Heitz<br />Millea Hill<br />Grace Howerton<br />Audrey Kang<br />[[Ariel Lantz-Loza]]<br />Esme Lee<br />Kiley Lowe<br />[[Alyssa Mastroianni]]<br />[[Liliana Mastroianni]]<br />Olive O'Connell<br />Keira Pagaza<br />[[Jordyn Rockett]]<br />Sophia Santamaria<br />Brynlee Swinhart<br />Sofia Wierzchucki
| rowspan="4" |[[Brooke Edwards]]<br />Kylie Gonzalez<br />Emalene Heitz<br />Millea Hill<br />Grace Howerton<br />Audrey Kang<br />[[Ariel Lantz-Loza]]<br />Esme Lee<br />Kiley Lowe<br />[[Alyssa Mastroianni]]<br />[[Liliana Mastroianni]]<br />Olive O'Connell<br />Keira Pagaza<br />[[Jordyn Rockett]]<br />Sophia Santamaria<br />Brynlee Swinhart<br />Sofia Wierzchucki
|Showstopper (Anaheim II)
|Showstopper (Anaheim II)
|
|
|-
|-
|Showstopper (Anaheim III)
|Showstopper (Anaheim III)
|
|-
|KAR (Riverside)
|
|
|-
|-
Line 714: Line 699:
|4<sup>th</sup> in Junior Large Groups
|4<sup>th</sup> in Junior Large Groups
|-
|-
| rowspan="4" |Lottery
| rowspan="3" |Lottery
| rowspan="4" |Jazz
| rowspan="3" |Jazz
| rowspan="4" |Cerys Cogswell<br />[[Brooke Edwards]]<br />Kylie Gonzalez<br />Millea Hill<br />Grace Howerton<br />Sarah Kuy<br />[[Ariel Lantz-Loza]]<br />Esme Lee<br />[[Alyssa Mastroianni]]<br />Olive O'Connell<br />[[Avery Olson]]<br />[[Brady Reuss]]<br />[[Dylan Reuss]]<br />[[Jordyn Rockett]]<br />Makenzie Rowland<br />Sophia Santamaria<br />Ariella Truong<br />Sofia Wierzchucki<br />Maggie Zhou
| rowspan="3" |Cerys Cogswell<br />[[Brooke Edwards]]<br />Kylie Gonzalez<br />Millea Hill<br />Grace Howerton<br />Sarah Kuy<br />[[Ariel Lantz-Loza]]<br />Esme Lee<br />[[Alyssa Mastroianni]]<br />Olive O'Connell<br />[[Avery Olson]]<br />[[Brady Reuss]]<br />[[Dylan Reuss]]<br />[[Jordyn Rockett]]<br />Makenzie Rowland<br />Sophia Santamaria<br />Ariella Truong<br />Sofia Wierzchucki<br />Maggie Zhou
|Showstopper (Anaheim II)
|Showstopper (Anaheim II)
|
|-
|KAR (Riverside)
|
|
|-
|-
Line 729: Line 711:
|
|
|-
|-
| rowspan="4" |Drum Line
| rowspan="3" |Drum Line
| rowspan="4" |Hip Hop
| rowspan="3" |Hip Hop
| rowspan="4" |Many Dancers
| rowspan="3" |Many Dancers
|Showstopper (Anaheim II)
|Showstopper (Anaheim II)
|
|-
|KAR (Riverside)
|
|
|-
|-