Brighton Taylor: Difference between revisions

No edit summary
Line 91: Line 91:
|12<sup>th</sup> in Primary 6-8 Solos
|12<sup>th</sup> in Primary 6-8 Solos
|-
|-
|KAR (Mesa) 2022<ref>[https://dancekar.com/store/event/1469/act/142/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR 2022 (1) - Fabulous]</ref>
|KAR (Mesa 1) 2022<ref>[https://dancekar.com/store/event/1469/act/142/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR 2022 (1) - Fabulous]</ref>
|
|9<sup>th</sup> in Secondary 6-8 Solos<br />5<sup>th</sup> Runner-Up for<br />Secondary Miss Petite Dance
|-
|-
|KAR (Mesa) 2022<ref>[https://dancekar.com/store/event/1515/act/340/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR 2022 (2) - Fabulous]</ref>
|KAR (Mesa 2) 2022<ref>[https://dancekar.com/store/event/1515/act/340/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR 2022 (2) - Fabulous]</ref>
|
|8<sup>th</sup> in Secondary 6-8 Solos
|-
|-
|KAR Nationals<br>(Myrtle Beach)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1559/act/28/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR Nationals - Fabulous]</ref>
|KAR Nationals<br>(Myrtle Beach)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1559/act/28/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR Nationals - Fabulous]</ref>
|
|3<sup>rd</sup> Runner-Up for<br />Secondary Miss Petite Dance
|-
|-
|Showbiz Nationals (Anaheim)
|Showbiz Nationals (Anaheim)
Line 118: Line 118:
|
|
|-
|-
| rowspan="6" |2022
| rowspan="7" |2022
| rowspan="6" |A Million Dreams
| rowspan="7" |A Million Dreams
| rowspan="6" |Lyrical
| rowspan="7" |Lyrical
| rowspan="6" |[[Arielle Jennings]]
| rowspan="7" |[[Arielle Jennings]]
|Rainbow (Mesa)
|Rainbow (Mesa)
|Platinum
|Platinum
|-
|-
|KAR (Mesa)
|KAR (Mesa 2) 2022
|
|-
|KAR (Mesa) 2023
|Elite Top First
|Elite Top First
|-
|-
Line 140: Line 143:
|
|
|-
|-
| rowspan="7" |2023
| rowspan="8" |2023
| rowspan="7" |Sparkling Diamonds
| rowspan="8" |Sparkling Diamonds
| rowspan="7" |Musical Theatre
| rowspan="8" |Musical Theatre
| rowspan="7" |[[Alexis Jennings]]
| rowspan="8" |[[Alexis Jennings]]
|Hollywood Vibe (Phoenix)
|Hollywood Vibe (Phoenix)
|
|
Line 152: Line 155:
|KAR (Mesa)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1605/act/119/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR - Sparkling Diamonds]</ref>
|KAR (Mesa)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1605/act/119/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR - Sparkling Diamonds]</ref>
|Elite Top First
|Elite Top First
|-
|KAR (Mesa)
|
|-
|-
|Showbiz Nationals (Anaheim)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1691/act/191/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR Nationals - Sparkling Diamonds]</ref>
|Showbiz Nationals (Anaheim)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1691/act/191/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR Nationals - Sparkling Diamonds]</ref>
Line 165: Line 171:
|
|
|-
|-
| rowspan="6" |2023-4
| rowspan="8" |2023-4
| rowspan="6" |Boots
| rowspan="8" |Boots
| rowspan="6" |Jazz
| rowspan="8" |Jazz
| rowspan="6" |[[Arielle Jennings]]
| rowspan="8" |[[Arielle Jennings]]
|Hollywood Vibe (Phoenix)
|Hollywood Vibe (Phoenix)
|
|
Line 177: Line 183:
|KAR (Mesa)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1565/act/62/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR 2023 - Boots]</ref><ref>[https://dancekar.com/store/event/1663/act/292/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR 2024 - Boots]</ref>
|KAR (Mesa)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1565/act/62/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR 2023 - Boots]</ref><ref>[https://dancekar.com/store/event/1663/act/292/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR 2024 - Boots]</ref>
|Elite Top First
|Elite Top First
|-
|KAR (Mesa)
|
|-
|Ultra Dance (Mesa)
|
|-
|-
|Showbiz Nationals (Anaheim)
|Showbiz Nationals (Anaheim)
Line 243: Line 255:
| rowspan="4" |2023
| rowspan="4" |2023
| rowspan="4" |My Momma Done Told Me
| rowspan="4" |My Momma Done Told Me
| rowspan="4" |
| rowspan="4" |Jazz
| rowspan="4" |Colleen Heinze<br />[[Chloe Grace Stafford]]
| rowspan="4" |Colleen Heinze<br />[[Chloe Grace Stafford]]
|KAR (Mesa)
|KAR (Mesa)
|did not place
|did not place
|-
|-
|Ultra Dance
|Ultra Dance (Mesa)
|did not place
|did not place
|-
|-
Line 464: Line 476:
| rowspan="18" |2023
| rowspan="18" |2023
| rowspan="2" |Descendants
| rowspan="2" |Descendants
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |Jazz
| rowspan="2" |McKenzie Costa<br />Mia Mateo<br />Brielle Bailey
| rowspan="2" |McKenzie Costa<br />Mia Mateo<br />Brielle Bailey
|Showstopper (Phoenix)
|Showstopper (Phoenix)
Line 473: Line 485:
|-
|-
| rowspan="2" |Aye Caramba
| rowspan="2" |Aye Caramba
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |Musical Theatre
| rowspan="2" |Avery Stephens<br />[[Emily Collins]]<br />[[Kamdyn Arnold]]<br />Remi Skidmore
| rowspan="2" |Avery Stephens<br />[[Emily Collins]]<br />[[Kamdyn Arnold]]<br />Remi Skidmore
|Showstopper (Phoenix)
|Showstopper (Phoenix)
Line 500: Line 512:
|-
|-
| rowspan="2" |Not About You
| rowspan="2" |Not About You
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |Contemporary
| rowspan="2" |Colleen Heinze<br />[[Haylie Birchman]]<br />[[Kamdyn Arnold]]<br />Aria Bongiorno<br />Remi Skidmore<br />[[Chloe Grace Stafford]]
| rowspan="2" |Colleen Heinze<br />[[Haylie Birchman]]<br />[[Kamdyn Arnold]]<br />Aria Bongiorno<br />Remi Skidmore<br />[[Chloe Grace Stafford]]
|Showstopper (Phoenix)
|Showstopper (Phoenix)
Line 527: Line 539:
|-
|-
| rowspan="2" |Hair Salon
| rowspan="2" |Hair Salon
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |Hip Hop
| rowspan="2" |[[Kamdyn Arnold]]<br />[[Haylie Birchman]]<br />Aria Bongiorno<br />[[Emily Collins]]<br />Colleen Heinze<br />[[Aracely Lee]]<br />Remi Skidmore<br />[[Addy Rose Stafford]]<br />[[Chloe Grace Stafford]]<br />Brielle Bailey<br />Eva Gonzalez<br />McKenzie Costa<br />Taeya Stosich<br />Mia Mateo<br />Mikayla Albrecht<br />Madison Ferry<br />Aleeza Qureshi<br />Harper Heinze<br />Izabella Zakaria<br />Isabel Akins
| rowspan="2" |[[Kamdyn Arnold]]<br />[[Haylie Birchman]]<br />Aria Bongiorno<br />[[Emily Collins]]<br />Colleen Heinze<br />[[Aracely Lee]]<br />Remi Skidmore<br />[[Addy Rose Stafford]]<br />[[Chloe Grace Stafford]]<br />Brielle Bailey<br />Eva Gonzalez<br />McKenzie Costa<br />Taeya Stosich<br />Mia Mateo<br />Mikayla Albrecht<br />Madison Ferry<br />Aleeza Qureshi<br />Harper Heinze<br />Izabella Zakaria<br />Isabel Akins
|Showstopper (Phoenix)
|Showstopper (Phoenix)
Line 536: Line 548:
|-
|-
| rowspan="2" |Hercules
| rowspan="2" |Hercules
| rowspan="2" |
| rowspan="2" |Production
| rowspan="2" |Many Dancers
| rowspan="2" |Many Dancers
|Showstopper (Phoenix)
|Showstopper (Phoenix)