Brooklyn Besch: Difference between revisions

No edit summary
Line 135: Line 135:
|Performance Award
|Performance Award
|-
|-
| rowspan="8" |2024
| rowspan="9" |2024
|What a Feeling  
|What a Feeling  
|Contemporary  
|Contemporary  
Line 151: Line 151:
|
|
|-
|-
| rowspan="5" |Illusions
| rowspan="6" |Illusions
| rowspan="5" |Contemporary
| rowspan="6" |Contemporary
| rowspan="5" |Jennifer Peterson
| rowspan="6" |Jennifer Peterson
|NYCDA (Phoenix)
|NYCDA (Phoenix)
|
|6<sup>th</sup> in Junior Solos
|-
|-
|KAR (Mesa)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1801/act/504/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR - Illusions]</ref>
|KAR (Mesa)<ref>[https://dancekar.com/store/event/1801/act/504/preview-video?type=long&autoplay=true&showCartButtons=true KAR - Illusions]</ref>
Line 161: Line 161:
|-
|-
|Jump (NYC)
|Jump (NYC)
|
|5<sup>th</sup> in Junior Solos
|-
|-
|NUVO (Phoenix)
|NUVO (Phoenix)
|1<sup>st</sup> in Junior Solos
|1<sup>st</sup> in Junior Solos
|-
|NUVO (Omaha)
|2<sup>nd</sup> in Junior Solos
|-
|-
|The Dance Awards (Las Vegas)
|The Dance Awards (Las Vegas)
Line 174: Line 177:
| rowspan="2" |Jennifer Peterson
| rowspan="2" |Jennifer Peterson
|Gravit8 (Phoenix)
|Gravit8 (Phoenix)
|
|3<sup>rd</sup> in Teen Solos
|-
|-
|Jump (Phoenix)
|Jump (Phoenix)
|
|4<sup>th</sup> in Junior Solos<br />Junior JUMP VIP
|}
|}